reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zapis w tytule egzekucyjnym a możliwość zajęcia świadczeń z ZFŚS

Zapis w tytule egzekucyjnym a możliwość zajęcia świadczeń z ZFŚS

Czy w zajęciach niealimentacyjnych z tytułem „zajęcie wynagrodzenia za pracę”, „zajęcie wynagrodzenia za pracę oraz wierzytelności zasiłku chorobowego i wezwanie do dokonywania potrąceń”, „zajęcie wynagrodzenia za pracę z tytułu egzekucji innych należności” i art. 881 ustawy z 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (dalej: k.p.c.), świadczenie wypłacone z ZFŚS będzie podlegać potrąceniom w wysokości 100%? Czy do potrącenia świadczenia z ZFŚS komornik musi w zajęciu zastosować art. 895 k.p.c.? Komornicy powołują się w zajęciach tylko na art. 881 k.p.c. W rozmowach telefonicznych z kancelarią komorniczą otrzymujemy informację, że na podstawie art. 881 k.p.c. mamy potrącić ZFŚS w pełnej wysokości.

Odpowiedź: Świadczenia z ZFŚS nie podlegają ochronie i mogą być w 100% przekazane na poczet zadłużenia, ale tylko wówczas, gdy zajęcie komornicze obejmuje również inne wierzytelności, a nie tylko wynagrodzenie za pracę lub wynagrodzenie za pracę i zasiłki.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Zapis w tytule egzekucyjnym a możliwość zajęcia świadczeń z ZFŚS

Zapoznaj się z uzasadnieniem odpowiedzi.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR LEX Administracja

Zdjęcia

Zapis w tytule egzekucyjnym a możliwość zajęcia świadczeń z ZFŚS./ fot. Fotolia
Zapis w tytule egzekucyjnym a możliwość zajęcia świadczeń z ZFŚS./ fot. Fotolia

CIT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Kuchta

Redaktor portalu Infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama