| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

W weekend zmiana czasu na letni

Aktualizacja: 26.03.2010

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O drugiej nad ranem przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę - na trzecią. Zgodnie z zapowiedziami kolejarzy i przedstawicieli portów lotniczych, zmiana czasu nie utrudni pasażerom podróży. »

Drogowy bilans 2009 roku

Aktualizacja: 25.03.2010

Kolejny 1 mld zł otrzymały w ubiegłym roku samorządy na budowę i modernizację dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowane tą sumą inwestycje samorządowe zaowocowały prawie trzema tysiącami kilometrów wyremontowanych dróg. »

Kredyty i obligacje na inwestycje miejskie

Aktualizacja: 25.03.2010

Gdańsk zaciągnie w tym roku kredyt w wys. 308,5 mln zł oraz wyemituje obligacje komunalne na 21,5 mln zł. Uchwały zezwalające na takie zadłużenie przyjęli radni miasta podczas czwartkowej sesji. Pieniądze mają być przeznaczone głównie na budowę i remont ulic. »

"Radosna szkoła" - 1400 placów zabaw w 2010 r.

Aktualizacja: 25.03.2010

W tym roku ze środków z rządowego programu "Radosna szkoła" powinno powstać ponad 1400 placów zabaw przy szkołach podstawowych, z czego ponad 60 proc. na terenach gmin wiejskich - podało w czwartek MEN na swojej stronie internetowej. »

Obraduje Kongres Praw Obywatelskich

Aktualizacja: 25.03.2010

Co zrobić, by obywatele świadomie uczestniczyli w wyborach, mogli brać udział w konsultacjach ustaw, mieli dostęp do informacji publicznej i potrafili korzystać ze swoich praw - zastanawiają się uczestnicy Kongresu Praw Obywatelskich. »

Nowe fundusze na monitoring powodzi i pożarów

Aktualizacja: 25.03.2010

Prawie 1,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył Zarząd Województwa Podkarpackiego na projekty wczesnego ostrzegania przed katastrofami naturalnymi. Pieniądze trafią do Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i Nadleśnictwa Lubaczów. »

Infrastruktura drogowa - powstają kolejne obwodnice

Aktualizacja: 25.03.2010

Wojewoda Podkarpacki wydał zezwolenie na budowę obwodnicy Przemyśla. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestycja będzie kosztować ponad 327 mln zł, ma być gotowa do 2012 r. »

Przyszłość największego w Polsce parku miejskiego

Aktualizacja: 25.03.2010

Samorząd Województwa Śląskiego nie zaakceptował analiz inwestycyjnych planu rozwoju największego w Polsce śródmiejskiego parku na granicy Chorzowa i Katowic, dostarczonych przez francuską firmę doradczą. Mimo to zamierza realizować główne założenia tej koncepcji. »

Rząd chce uporać się z zadłużeniem kolei

Aktualizacja: 25.03.2010

Rząd przyjął projekt ustawy, która opisuje wydzielenie z Grupy PKP spółki PKP Polskie Linie Kolejowe; ma się też przyczynić do poprawy finansów samorządowej spółki Przewozy Regionalne oraz pomóc PKP S.A. uporać się z długiem - podało Centrum Informacyjne Rządu. »

Związki nie chcą likwidacji Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 25.03.2010

Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" nie wyraża zgody na próbę likwidacji ustawy Karta Nauczyciela. Nie ma potrzeby dyskutować o zmianie Karty, to nie ona jest wadliwa, ale rozporządzenia do niej - uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego. »

Tylko sześć polskich gmin w europejskim Porozumieniu Burmistrzów

Aktualizacja: 24.03.2010

Tylko sześć polskich gmin przystąpiło dotąd do powołanego rok temu europejskiego Porozumienia Burmistrzów, służącego włączeniu się samorządów w działania na rzecz ochrony klimatu. Eksperci prognozują jednak, że zainteresowanie gmin takimi działaniami będzie rosnąć. »

Nowe inwestycje w podkarpackie lotnisko

Aktualizacja: 24.03.2010

Trzy projekty, które poprawią m.in. jakość obsługi pasażerów, będą realizowane w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Inwestycje, które współfinansowane będą z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2007-2013, wyniosą ponad 23 mln euro. »

Najlepsze strony internetowe sądów - nagrodzone

Aktualizacja: 24.03.2010

W rankingu stron internetowych sądów największą ilość punktów otrzymały Sąd Okręgowy we Wrocławiu i Apelacyjny w Katowicach. Oceniający brali pod uwagę zarówno stronę techniczną jak i zawartość merytoryczną witryn. »

W najbliższym wydaniu Gazety Samorządu i Administracji

Aktualizacja: 25.03.2010

1 kwietnia ukaże się kolejny, siódmy w tym roku numer Gazety Samorządu i Administracji, a w nim: »

Konkursy na wyższe stanowiska w administracji to fikcja

Aktualizacja: 24.03.2010

Urzędy nie organizują konkursów na wysokie stanowiska – donosi Dziennik Gazeta Prawna. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »