reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Koleje Mazowieckie kupują nowy tabor

Aktualizacja: 20.04.2010

Koleje Mazowieckie kupiły od firmy Bombardier Transportation 11 elektrycznych lokomotyw. Umowę podpisano we wtorek w Warszawie. Wartość kontraktu to ok. 41 mln euro. Przewoźnik ma otrzymać lokomotywy w połowie przyszłego roku. »

Bronisław Komorowski powołał wiceprokuratorów generalnych

Aktualizacja: 20.04.2010

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał we wtorek zastępców prokuratora generalnego: Marka Jamrogowicza, Marzenę Kowalską i Roberta Hernanda - poinformował rzecznik marszałka Jerzy Smoliński. »

Resort skarbu chce sprzedać Gliwicką Agencję Turystyczną

Aktualizacja: 20.04.2010

10 czerwca odbędzie się aukcja 100 proc. akcji Gliwickiej Agencji Turystycznej - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 4 czerwca. »

Dodatkowe 633 mln euro z UE dla Polski

Aktualizacja: 20.04.2010

Na lata 2011-13 będzie 633 mln euro dodatkowych funduszy spójności dla Polski - ogłosił w poniedziałek komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski. Dodatkowe fundusze trafią też do Czech i na Słowację. »

Marszałkowie wnioskują o prywatne świadczenia w szpitalach publicznych

Aktualizacja: 20.04.2010

Do Ministerstwa Zdrowia docierają kolejne głosy opowiadające się za umożliwieniem szpitalom publicznym wykonywania prywatnych usług odpłatnych dla pacjentów. »

1 procent wspiera społeczeństwo obywatelskie

Aktualizacja: 20.04.2010

Po raz siódmy możemy przekazać 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Z roku na rok coraz więcej Polaków korzysta z tej możliwości. Jednak coraz częściej pojawiają się głosy, że należy zmienić zasady przekazywania 1 procenta. »

Zwolnieni z kosztów sądowych mają prawo do adwokata lub radcy

Aktualizacja: 20.04.2010

Od dziś strony postępowania cywilnego mogą domagać się profesjonalnych pełnomocników z urzędu, jeżeli sąd uzna iż nie są w stanie ponosić dodatkowych kosztów na wynagrodzenia prawników. »

Kolej korzysta na kłopotach w ruchu powietrznym

Aktualizacja: 20.04.2010

Na dworcach kolejowych ustawiają się długie kolejki po bilety na międzynarodowe pociągi. Na niektóre połączenia, m.in. z Warszawy do Amsterdamu i ze stolicy do Villach, już zaczyna brakować miejsc - powiedział PAP rzecznik PKP Intercity Paweł Ney. »

Rusza rozbudowa rzeszowskiego lotniska

Aktualizacja: 20.04.2010

Płyta lotniskowa i do odladzania samolotów zostanie oddana w przyszłym roku na lotnisku w Jasionce (Podkarpackie). Władze portu podpisały umowę z wykonawcą tej inwestycji - firmą Skanska. Wartość kontraktu to 35 mln zł. »

Naukowcy za instytucją badającą w Polsce i Rosji wspólną historię

Aktualizacja: 19.04.2010

O powołanie w Polsce i Rosji instytucji badawczej zajmującej się "budzącymi w obu stronach emocje społeczne, wspólnymi problemami historii naszych narodów" zaapelowali członkowie zespołu pracującego nad Narodowym Programem Rozwoju Badań Humanistycznych. »

"Rzeczpospolita": Naukowcy apelują o weto wobec ustawy o IPN

Aktualizacja: 19.04.2010

Przedstawiciele środowisk naukowych zaapelowali do marszałka Sejmu o zawetowanie ustawy o IPN, informuje "Rzeczpospolita". »

Deficyt po marcu - 22,7 mld zł, czyli 43,5 proc. planu

Aktualizacja: 19.04.2010

Deficyt budżetowy po marcu wyniósł 22 mld 706 mln zł - wynika z opublikowanych w czwartek szacunków Ministerstwa Finansów. Wykonany deficyt stanowi 43,5 proc. przewidzianego w tym roku deficytu, w wysokości 52,2 mld zł. »

Nowe rozporządzenie w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły

Aktualizacja: 16.04.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall regulujące zasady obsadzania stanowisk dyrektorów szkół i przedszkoli publicznych. Nowy akt wchodzi w życie 21 kwietnia. »

Będą zmiany w funkcjonowaniu bibliotek szkolnych

Aktualizacja: 16.04.2010

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaniepokojone kontrowersyjną praktyką Wrocławia i Jarocina zapowiada zmiany w funkcjonowaniu bibliotek szkolnych – informuje Dziennik Gazeta Prawna »

Warszawa wyemitowała obligacje na 300 mln zł

Aktualizacja: 15.04.2010

Warszawa wyemitowała na rynku krajowym 12-letnie obligacje o łącznej wartości 300 mln zł. Inwestorzy chcieli objąć papiery warte prawie 750 mln zł - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro prasowe Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama