reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Obowiązki RPO przejął jego zastępca

Aktualizacja: 13.04.2010

Po śmierci rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego urzędem tymczasowo kieruje jeden z jego zastępców - Stanisław Trociuk - poinformowała w poniedziałek Marta Kukowska z wydziału komunikacji społecznej w biurze RPO. »

Gen. Stanisław Koziej będzie szefem BBN

Aktualizacja: 13.04.2010

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że we wtorek powoła generała Stanisława Kozieja na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Dotychczasowy szef BBN Aleksander Szczygło zginął w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. »

Płatny urlop na podnoszenie kwalifikacji

Aktualizacja: 13.04.2010

Pracodawca będzie musiał dać 6 dni dodatkowego płatnego urlopu pracownikowi, który podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Jeśli sfinansuje mu naukę, to świadczenie takie nie będzie opodatkowane - zdecydował w piątek Sejm. »

Fundusze dla podkarpackiej Straży Pożarnej

Aktualizacja: 12.04.2010

Ponad 70 mln zł przeznaczył zarząd województwa podkarpackiego na dofinansowanie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym zakup m.in. nowych samochodów strażackich. »

Kompleksowe remonty dróg na Podhalu

Aktualizacja: 12.04.2010

Poważne utrudnienia czekają kierowców w Zakopanem. W poniedziałek rozpoczynają się tam remonty dróg w ramach projektu "Góral*ski", współfinansowanego z funduszy unijnych. Roboty będą prowadzone do końca listopada, z wakacyjną przerwą. »

Komisja Europejska chce reformy systemu dopłat rolnych

Aktualizacja: 12.04.2010

Komisarz UE ds. Rolnictwa Dacian Ciolos rozpoczął w poniedziałek konsultacje publiczne przed reformą Wspólnej Polityki Rolnej. Chce on skończyć z odwoływaniem się do historycznych danych o produkcji, co sprawia, że różne są dopłaty dla rolników w różnych krajach. »

Żałoba narodowa po katastrofie prezydenckiego samolotu

Aktualizacja: 12.04.2010

Prezydent RP Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt osobistości polskiego życia państwowego i publicznego znajdowało się na pokładzie samolotu, który w sobotę rano uległ katastrofie pod Smoleńskiem w Rosji. Nikt nie ocalał z katastrofy, w Polsce trwa żałoba narodowa. »

Spór o wynagrodzenia za nadgodziny pracowników samorządowych

Aktualizacja: 12.04.2010

Zaostrza się konflikt dotyczący rekompensat dla pracowników samorządowych za pracę w godzinach nadliczbowych. »

Telecentra pomogą w załatwianiu spraw urzędowych

Aktualizacja: 09.04.2010

Do końca 2011 r. w Katowicach ma powstać sieć telecentrów - znajdujących się w miejskich bibliotekach i domach kultury komputerów, umożliwiających mieszkańcom załatwienie wybranych spraw urzędowych za pośrednictwem internetu. »

TK uznał roszczenia za brak lokalu socjalnego

Aktualizacja: 09.04.2010

Eksmitowany ma prawo żądać od gminy odszkodowania, jeżeli nie dostał od niej lokalu socjalnego. Przepisy w tej sprawie są zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Sejm poparł rozwój szerokopasmowego internetu

Aktualizacja: 09.04.2010

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o wspieraniu i rozwoju usług telekomunikacyjnych. Ma ona ułatwić rozwój internetu szerokopasmowego w Polsce oraz przyspieszyć wykorzystanie unijnych pieniędzy. »

Dopłaty bezpośrednie otrzymało 98 proc. rolników

Aktualizacja: 09.04.2010

98 proc. rolników starających się o dopłaty bezpośrednie za 2009 rok otrzymało już pieniądze. Na ich konta trafiło prawie 12 mld zł - poinformował w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke. »

Międzynarodowa współpraca samorządów

Aktualizacja: 09.04.2010

Wymianę gospodarczą, kulturalną oraz realizację wspólnych projektów z wykorzystaniem środków europejskich przewiduje podpisana w czwartek w Szczecinie umowa pomiędzy woj. zachodniopomorskim a obwodem mińskim. »

Nowe przepisy dotyczące OC organizatorów imprez masowych

Aktualizacja: 09.04.2010

Za kilka dni wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej organizatorów imprez masowych. »

Powołano spółkę Koleje Śląskie

Aktualizacja: 08.04.2010

Akt założycielski spółki Koleje Śląskie podpisali w czwartek przedstawiciele zarządu Województwa Śląskiego. To kolejny etap działań, których efektem będzie zorganizowanie regionalnego transportu kolejowego według własnej koncepcji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama