reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > 34 mln zł unijnego wsparcia dla świętokrzyskiego biznesu

34 mln zł unijnego wsparcia dla świętokrzyskiego biznesu

34 mln zł unijnego dofinansowania trafi do 29 średnich przedsiębiorstw i czterech instytucji otoczenia biznesu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas podpisał w zeszłym tygodniu umowy z 33 beneficjentami.

Jednym z beneficjentów jest Fundacja Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach, która otrzyma prawie 4,5 mln zł dofinansowania. Prezes Ryszard Nosowicz poinformował, że rozbudowana zostanie siedziba fundacji, w której powstanie Świętokrzyskie Centrum Biznesu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Spółka JAWAL z Kielc otrzyma wsparcie inwestycji turystycznej - nad zalewem Cedzyna zamierza wybudować karczmę z potrawami regionalnymi, a także wzbogacić istniejącą już bazę turystyczną m.in. o saunę i siłownię. Prezes Waldemar Jaszczyk poinformował, że dofinansowanie wyniesie niecałe 1,5 mln zł.

Spółka Biko-Serwis z Chęcin otrzymała ponad 300 tys. zł dofinansowania. Według prezesa Ryszarda Koziołka pieniądze zostaną przeznaczona na zakup robota do wyburzania izolacji ogniotrwałych w piecach obrotowych w przemyśle cementowym i wapienniczym. Firma zamierza zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi sprzętu. Prezes dodał, że od lat korzysta z funduszy unijnych i w dalszym ciągu będzie z nich korzystał.

W ramach RPO w województwie świętokrzyskim na wsparcie firm zarezerwowanych było 94 mln euro (ok. 360 mln zł). Oprócz umów zawartych w czwartek, wcześniej podpisano 182 umowy na łączną kwotę dofinansowania 162 mln zł, dzięki którym zrealizowane zostaną inwestycje o wartości ponad 428 mln zł. Realizacja 55 projektów z unijnym dofinansowaniem z RPO już została zakończona i rozliczona.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Białobrzewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama