reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rozpoczęły się rozmowy ministrów sprawiedliwości Polski i Rosji

Rozpoczęły się rozmowy ministrów sprawiedliwości Polski i Rosji

Rozpoczęły się rozmowy szefów resortów sprawiedliwości Polski Krzysztofa Kwiatkowskiego i Rosji Aleksandra Konowałowa o współpracy prawnej między obu ministerstwami.

Obaj ministrowie rozmawiają w piątek w Łodzi m.in. o dwóch polsko-rosyjskich umowach dotyczących uzupełnienia i ułatwienia stosowania europejskich konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych oraz o decentralizacji obrotu prawnego w sprawach cywilnych, która ma spowodować uproszczenie postępowania sądowego.

Po spotkaniu roboczym zostanie podpisane memorandum o współpracy prawnej Ministerstw Sprawiedliwości Rosji i Polski.

Przed rozpoczęciem rozmów Kwiatkowski powiedział, że dokument, który zostanie podpisany jest pierwszym krokiem, bez którego nie byłyby możliwe dalsze, dotyczące intensyfikacji współpracy prawnej między obu ministerstwami. Dodał, iż cieszy się, że po 15 latach przerwy doszło do spotkania obu stron na tak wysokim szczeblu.

Ze spotkania ze stroną polską oraz możliwością podpisania memorandum zadowolony jest również rosyjski minister. Konowałow powiedział m.in., że choć po tylu latach wznowiony został dialog na "tym poziomie" to tak naprawdę nigdy nie zostały całkowicie przerwane obustronne kontakty.

Po podpisaniu memorandum obaj ministrowie mają spotkać się z dziennikarzami. W planach wizyty Konowałowa w Łodzi jest również jego spotkanie z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama