reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Gminy wciąż mogą ubiegać się o pieniądze na remont zalanych szkół

Gminy wciąż mogą ubiegać się o pieniądze na remont zalanych szkół

Gminy w dalszym ciągu mogą składać wnioski do Ministerstwa Edukacji Narodowej o pieniądze na remont szkół zniszczonych przez powódź.

Podczas majowej i czerwcowej powodzi zniszczeniu uległy 954 szkoły i placówki różnych typów, w tym 159 przedszkoli. Z szacunków wykonanych do tej pory wynika, że wartość zniszczeń powstałych w szkołach podczas powodzi wynosi co najmniej 58,8 milionów złotych, a w przedszkolach - 8,2 miliona złotych. – informuje na stronie internetowej resort edukacji narodowej.

Ministerstwo już od czerwca przyjmuje wnioski jednostek samorządu terytorialnego o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2010 z odpowiedniej rezerwy. Po rozpatrzeniu wniosku MEN we współpracy z Komisją Samorządu Terytorialnego oraz Ministerstwem Finansów informuje gminę o zwiększeniu subwencji oświatowej. Warunkiem otrzymania dofinansowania jest jednak poprawne wypełnienie wniosku, którego wzór należy pobrać ze strony internetowej resortu. Do wniosku należy dołączyć protokół wojewódzkiej komisji ds. szacowania strat powstałych wskutek powodzi.

Jeśli dany obiekt był ubezpieczony, wniosek można złożyć w trakcie starań o uzyskanie odszkodowania jednakże należy zgłosić do MEN ustaloną jego wysokość.

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sektor Publiczny
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama