reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Oświadczenia majątkowe samorządowców - 10 lub 13 września

Oświadczenia majątkowe samorządowców - 10 lub 13 września

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozwiało wątpliwości związane z terminem składania w bieżącym roku oświadczeń majątkowych przez radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Zgodnie z regulacjami ustawy o samorządzie gminnym oświadczenia majątkowe radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów powinny zostać złożone na 2 miesiące przed upływem ich kadencji. W związku z tym, że w bieżącym roku kadencja samorządowców upływa 12 listopada – oświadczenia powinny zostać złożone do 12 września.

Ponieważ termin ten przypada w niedzielę, MSWiA rekomenduje składanie oświadczeń majątkowych w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym dzień 12 września 2010 r., chyba że urzędy zapewnią obsługę organu przyjmującego dokumenty w dniach 11-12 września.

Resort przyznaje jednak, że w świetle przepisów kodeksu postępowania administracyjnego oraz kodeksu cywilnego – „jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy następny dzień powszedni (termin upływa pierwszego dnia po dniu ustawowo wolnym od pracy)”. W rezultacie dopuszczalne jest także złożenie oświadczenia majątkowego 13 września – przy czym o zachowaniu terminu zadecyduje data złożenia dokumentu w urzędzie (data wpływu) lub data stempla pocztowego.

Należy również pamiętać – dodaje MSWiA – że informacje o składnikach majątkowych zawarte w oświadczeniu powinny uwzględniać stan na dzień złożenia oświadczenia.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym - art. 24h ust 4.>>

Agnieszka Marek

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Sektor Publiczny
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama