| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wolne święto Trzech Króli – już w Dzienniku Ustaw

Wolne święto Trzech Króli – już w Dzienniku Ustaw

Opublikowano nowelizację ustanawiającą święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy oraz odmawiającą pracownikom prawa do dnia wolnego w zamian za święto przypadające w dzień wolny od pracy.

Ustawa z dnia 24 września 2010 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 224 Poz. 1459) wprowadza następujące zmiany:

- w kodeksie pracy po art. 130 par. 2 o treści :

„Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin”

dodano par. 21 stanowiący iż:

„Jeżeli zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy święto przypada w dniu wolnym od pracy, wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, to nie obniża ono wymiaru czasu pracy.",

- w ustawie o dniach wolnych od pracy - do listy dni wolnych od pracy zawartej w art. 1 dodaje pod literą b) - 6 stycznia - Święto Trzech Króli,

- w ustawie o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej - do katalogu świąt katolickich wolnych od pracy – zawartych w art. 17 ustawy - dodaje Święto Trzech Króli.

Ustawa wejdzie w życie 1 stycznia 2011 r.

Czytaj także: Jak prawidłowo prowadzić ewidencję czasu pracy>>

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »