reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Uchwała budżetowa 2012 i wieloletnia prognoza finansowa – wskazówki RIO

Uchwała budżetowa 2012 i wieloletnia prognoza finansowa – wskazówki RIO

Warszawska Regionalna Izba Obrachunkowa umieściła na swej stronie informacje przydatne dla samorządów pracujących nad projektami uchwały budżetowej i uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej.

RIO zawarła w komunikacie informację o najważniejszych przepisach prawnych i założeniach makroekonomicznych niezbędnych do przygotowania uchwały budżetowej i prognozy finansowej oraz informacje na temat wielkości subwencji i dotacji przyjętych w projekcie budżetu państwa na 2012 r. Podano także nieoficjalne maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych.

Uchwała budżetowa powinna być zgodna z art. 212 ustawy o finansach publicznych, i zawierać załączniki określone w art. 214 i 215. Nie zamieszcza się w niej prognozy kwoty długu ani informacji o stanie mienia komunalnego – przypomina RIO.

Należy pamiętać o zasadzie zrównoważenia wydatków bieżących z dochodami bieżącymi – czyli by wykonane wydatki bieżące nie były wyższe niż wykonane dochody bieżące powiększone o nadwyżkę budżetowa i wolne środki. Wyjątek od zasady dotyczy kwoty związanej z realizacją zadań bieżących ze środków UE, pod warunkiem że kwota ta nie została przekazana w danym roku budżetowym.

Projekt uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej przesyłany jest do RIO wraz z projektem uchwały budżetowej. Pamiętać należy że nie można uchylić obowiązującej uchwały w sprawie prognozy jeśli równocześnie nie podejmuje się nowej uchwały w tej sprawie. Prognoza powinna być przygotowania w systemie BeSTi@.

Szczegółowa instrukcja dotycząca przygotowywania Uchwały budżetowej 2012 i wieloletniej prognozy finansowej  - do pobrania w formacie pdf ze strony warszawskiej RIO>>

Wieloletnia prognoza finansowa jednostek samorządu – metodyka>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adam Misiński

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama