| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podlaskie: 1,6 mln zł na budowę małych oczyszczalni w gminie Narewka

Podlaskie: 1,6 mln zł na budowę małych oczyszczalni w gminie Narewka

1,6 mln zł będzie kosztowało zaprojektowanie i budowa 150 przydomowych oczyszczalni ścieków, które powstaną w gminie Narewka (Podlaskie).

Oczyszczalnie zaprojektuje i wykona wyłoniona w przetargu firma AWAS-Systemy sp. z o.o. z Warszawy - poinformował wójt Narewki Mikołaj Pawilcz. Pod koniec kwietnia wykonawca zacznie prace projektowe. Inwestycja ma być zakończona jesienią 2012 r.

Przydomowe oczyszczalnie mają powstać w kilkunastu miejscowościach w gminie Narewka, która jest położona w rejonie Puszczy Białowieskiej. To wsie o kolonijnej zabudowie, gdzie ze względów ekonomicznych nie opłaca się budowa zwartej sieci kanalizacyjnej. Oczyszczalnie mają m.in. powstać we wsiach: Masiewo Nowe i Masiewo Stare, Skupowo, Eliaszuki, Tarnowo, Babia Góra, Pasieki, Ochrymy, Podlewkowie, Kapitańszczyzna.

Powstaną 3 typy oczyszczalni, w zależności od wielkości danego gospodarstwa domowego. Najwięcej - 87 oczyszczalni powstanie w gospodarstwach, w których jest do 4 domowników, 48 oczyszczalni w gospodarstwach, gdzie mieszka do 6 osób oraz 15 oczyszczalni, gdzie jest do 10 osób w gospodarstwie. Wykonawca przygotuje dokumentację projektową, zapewni dostawę i montaż oczyszczalni. Ma także zapewnić użytkownikom szkolenie z obsługi, jest też odpowiedzialny za rozruch technologiczny.

Pieniądze na ten cel gmina otrzyma dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pawilcz przypomniał, że gmina ma promesę na tę dotację, wkrótce będzie zawierać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku umowę w tej sprawie.

Pieniądze na te inwestycje pochodzą z uruchomionego w 2011 r. przez Ministerstwo Środowiska programu "Zrównoważony Rozwój Rejonu Puszczy Białowieskiej". Resort przyznał na to w sumie 21 mln zł z NFOŚiGW - 6 mln zł na dotacje, a resztę - na preferencyjne pożyczki. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Odszkodowania Campter

Campter Odszkodowania uzyskuje odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadkach oraz na skutek zdarzeń losowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »