reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Szczecin: Prezydent miasta chce ulg i zniżek dla rodzin z dziećmi

Szczecin: Prezydent miasta chce ulg i zniżek dla rodzin z dziećmi

Rodziny z dziećmi będą mogły mniej płacić za bilety komunikacji miejskiej, wstęp do instytucji kulturalnych oraz za żłobki i przedszkola - taki system ulg i zniżek zaproponował w czwartek prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Projekt stosownej uchwały trafi w lipcu pod obrady radnych.

Prezydent powiedział dziennikarzom, że system ulg i zniżek "obejmie opiekę nad najmłodszymi w miejskich żłobkach i przedszkolach" oraz "ofertę miejskich instytucji kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych".

Aby skorzystać z programu Szczecin Przyjazny Rodzinie trzeba będzie wyrobić Szczecińską Kartę Aglomeracyjną. Będzie ją mógł otrzymać każdy członek rodziny. Wysokość ulg na dzieci będzie zależała od ich liczby w rodzinie.

Zniżki będą dotyczyły m.in. biletów miesięcznych na komunikację miejską - jeśli rodzina posiada jedno dziecko, to otrzyma ono 50 proc. zniżki. Jeżeli rodzina ma dwoje dzieci - każde będzie mieć po 55 proc. zniżki na bilety. Wysokość zniżki ma wzrastać wraz z liczbą dzieci w rodzinie.

Podobnie ma być z biletami na imprezy sportowe czy do filharmonii. Obecnie rodzice z trójką dzieci wybierając się wspólnie do filharmonii muszą zapłacić 135 zł. Po wejściu w życie programu koszt takiej wyprawy nie przekroczy 100 zł - zapewniają władze miasta.

Program zakłada także system zniżek w żłobkach i przedszkolach. Przy dwojgu dzieci opłata za drugie spadnie do 50 proc. Trzecie dziecko w rodzinie to koszt przedszkola czy żłobka w wysokości 25 proc. normalnej opłaty. Czwarte i każde kolejne korzystałyby z opieki za darmo.

Projekt zakłada także łatwiejszy dostęp do podręczników dla rodzin z trójką dzieci uczących się w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. W takich przypadkach biblioteki szkolne w szkołach podstawowych będą wypożyczać podręczniki.

Założeniem programu jest także certyfikowanie miejsc i podmiotów przyjaznych dla rodzin np.: kawiarni z kącikiem do zabaw dla dzieci i pokojem do przewijania, karmienia; bawialni w instytucjach publicznych dla dzieci klientów, firm z pokojami dla kobiet karmiących.

Projekt pod nazwą "Szczecin Przyjazny Rodzinie" jest efektem Porozumienia dla Szczecina, czyli dokumentu podpisanego przez większość tamtejszych radnych, wyznaczający kierunki rozwoju miasta na najbliższe lata.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama