reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > UE finansuje rewitalizację obiektów w kilku warszawskich dzielnicach

UE finansuje rewitalizację obiektów w kilku warszawskich dzielnicach

Prawie 19 mln złotych otrzymała Warszawa na rewitalizację stołecznych zabytków, ulic i gmachów. Wyremontowano mury obronne Starego Miasta, odnowiono ulicę Białostocką na Pradze, trwa przebudowa Teatru Ochoty wraz z otaczającym go zieleńcem.

Na projekt dotyczący rewitalizacji wybranych stref w Warszawie (Śródmieście, Praga Północ, Rembertów, Ochota i Ursus) przeznaczono ponad 24 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 19 mln zł, a wkład m.st. Warszawy - ok. 6 mln zł.

Dzięki tym funduszom możliwa jest przebudowa warszawskiego Teatru Ochoty, który w poniedziałek odwiedziła prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W siedzibie teatru umowę na dofinansowanie tego projektu podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski i członek zarządu województwa Wiesław Raboszuk.

Siedziba teatru przy ulicy Reja 9 zostanie rozbudowana i odnowiona według projektu studia SUB Architektura, które zwyciężyło w konkursie przeprowadzonym przez Urząd Dzielnicy Ochota. Teatr zostanie przystosowany dla widzów niepełnosprawnych, znajdzie się w nim przestronna kawiarnia z widokiem na porośnięty kasztanowcami skwer, który ma być także miejscem działań artystycznych.

Według Gronkiewicz-Waltz 19 mln zł na rewitalizację w Warszawie to bardzo poważny zastrzyk finansowy, pozwalający - z jednej strony na konieczną odbudowę czy modernizację gmachów, ale także - na realizację działań o charakterze społecznym.

Prezydent Warszawy zwróciła uwagę, że pieniądze zostały przeznaczone m.in. na rozbudowę Domu Dziennego Pobytu Centrum Złotego Wieku w Rembertowie, rozbudowę budynku w Parku Archera z przeznaczeniem na cele kulturalno-społeczne. Sfinansowano też remont i konserwację murów obronnych Starego Miasta w Śródmieściu oraz część ulicy Białostockiej na Pradze - na odcinku od ulicy Markowskiej do ulicy Radzymińskiej.

Zastępca prezydenta m.st. Warszawy Michał Olszewski opowiadał, że - oprócz projektu dotyczącego remontu ulicy Białostockiej, na warszawskiej Pradze trwają też inne działania mające na celu rewitalizację tej części miasta.

"Remontowanych jest kilkadziesiąt praskich podwórek, aktywizujemy mieszkańców i zachęcamy ich, aby sami również dbali o swoje otoczenie. Część odnawianych podwórek znajduje się właśnie na ulicy Białostockiej - w ten sposób oba projekty się łączą, powstaje ciekawa synergia" - uznał Olszewski.

19 milionów na rewitalizację w Warszawie to największe do tej pory wsparcie finansowe przeznaczone na ten cel ze strony Unii Europejskiej.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Leszek Markiewicz

Agent nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama