reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pomorskie: 28 zagród i wsi uczestniczy w konkursie "Piękna Wieś"

Pomorskie: 28 zagród i wsi uczestniczy w konkursie "Piękna Wieś"

15 zagród rolniczych i 13 wsi bierze udział w wojewódzkim etapie konkursu "Piękna Wieś" w Pomorskiem. Celem konkursu, organizowanego od 1993 roku, jest poprawa wyglądu i estetyki wsi w regionie. Wyniki plebiscytu poznamy we wrześniu.

Organizatorami konkursu są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) w Gdańsku i Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego może być zgłoszona wyłącznie jedna wieś i jedna zagroda z danego powiatu.

Barbara Ditrich z PODR w Gdańsku powiedziała PAP, że "organizowany po raz 19. konkurs cieszy się zainteresowaniem rolników i samorządów, z których zdecydowana większość bierze w nim udział". Uważa, że konkurs ma ogromne znaczenie dla wizerunku i estetyki pomorskiej wsi. W jej ocenie, "konkurs motywuje mieszkańców do upiększania swoich zagród i miejscowości".

"Dla nas na pierwszym miejscu jest ład i porządek, ale oceniane również będą takie zagadnienia, jak np. ochrona dziedzictwa kulturowego czy oznakowanie miejscowości i dbałość o środowisko - czy prowadzona jest np. selektywna zbiórka odpadów, w jaki sposób rozwiązana jest kwestia gospodarki ściekami" - tłumaczyła.

Ewelina Szyc z PODR w Gdańsku zwróciła uwagę, że wieś uznana w konkursie za najładniejszą w regionie może także liczyć na to, że turyści będą ją częściej odwiedzali. "Taki tytuł zobowiązuje, a turyści mają wtedy pewność, że w danej wsi panuje ład i porządek i jest po prostu ładnie" - dodała.

W 2011 r. laureatem konkursu w kategorii "wieś" została w Pomorskiem miejscowość Ugoszcz w gminie Studzienice w powiecie bytowskim, a w kategorii "zagroda" zwyciężyła Aleksandra Sokołowska z miejscowości Lędowo, gmina Pruszcz Gdański, powiat gdański.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama