reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Pomorskie: 28 zagród i wsi uczestniczy w konkursie "Piękna Wieś"

Pomorskie: 28 zagród i wsi uczestniczy w konkursie "Piękna Wieś"

15 zagród rolniczych i 13 wsi bierze udział w wojewódzkim etapie konkursu "Piękna Wieś" w Pomorskiem. Celem konkursu, organizowanego od 1993 roku, jest poprawa wyglądu i estetyki wsi w regionie. Wyniki plebiscytu poznamy we wrześniu.

Organizatorami konkursu są: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego (PODR) w Gdańsku i Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego może być zgłoszona wyłącznie jedna wieś i jedna zagroda z danego powiatu.

Barbara Ditrich z PODR w Gdańsku powiedziała PAP, że "organizowany po raz 19. konkurs cieszy się zainteresowaniem rolników i samorządów, z których zdecydowana większość bierze w nim udział". Uważa, że konkurs ma ogromne znaczenie dla wizerunku i estetyki pomorskiej wsi. W jej ocenie, "konkurs motywuje mieszkańców do upiększania swoich zagród i miejscowości".

"Dla nas na pierwszym miejscu jest ład i porządek, ale oceniane również będą takie zagadnienia, jak np. ochrona dziedzictwa kulturowego czy oznakowanie miejscowości i dbałość o środowisko - czy prowadzona jest np. selektywna zbiórka odpadów, w jaki sposób rozwiązana jest kwestia gospodarki ściekami" - tłumaczyła.

Ewelina Szyc z PODR w Gdańsku zwróciła uwagę, że wieś uznana w konkursie za najładniejszą w regionie może także liczyć na to, że turyści będą ją częściej odwiedzali. "Taki tytuł zobowiązuje, a turyści mają wtedy pewność, że w danej wsi panuje ład i porządek i jest po prostu ładnie" - dodała.

W 2011 r. laureatem konkursu w kategorii "wieś" została w Pomorskiem miejscowość Ugoszcz w gminie Studzienice w powiecie bytowskim, a w kategorii "zagroda" zwyciężyła Aleksandra Sokołowska z miejscowości Lędowo, gmina Pruszcz Gdański, powiat gdański.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Buchholc

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama