| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > E-administracja - liczne zmiany dla poprawy funkcjonowania

E-administracja - liczne zmiany dla poprawy funkcjonowania

Aby poprawić funkcjonowanie e-administracji, w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu, należy wprowadzić liczne zmiany.

Mała, tania i bardzo sprawna. Taka zdaniem Anny Streżyńskiej powinna być e-administracja. Była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, obecnie ekspert rządu technicznego kandydata PiS na premiera - Piotra Glińskiego, oceniła stan cyfryzacji w Polsce.

Wskazała też, co - jej zdaniem - należy zrobić, by poprawić funkcjonowanie e-administracji, by w pełni wykorzystać e-systemy do zarządzania państwem oraz, by w większym stopniu rozszerzyć dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Streżyńska uważa, że informatyzacja administracji powinna podlegać premierowi, a nie - jak to jest obecnie - jednemu z resortów. Jej zdaniem należy wyprowadzić zarządzanie informatyzacją administracji z resortu na poziom ponadresortowy.

E-cyfryzacją powinna zajmować się jednostka centralna podporządkowana prezesowi rady ministrów - mówiła w Sejmie.

Pani ekspert ds. cyfryzacji opowiada się również za powołaniem jednej instytucji, która zajmowałaby się regulacją rynku mediów, telekomunikacji oraz praw autorskich. W tym celu należy - zdaniem Streżyńskiej - połączyć Urząd Komunikacji Elektronicznej z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Zdaniem Streżyńskiej dałoby to dodatkowy impuls rozwojowi rynku komunikacji elektronicznej.

„Konieczne jest połączenie instytucjonalne i prawne regulacji rynku telekomunikacji, mediów i prawa autorskiego z zachowaniem oczywiście specyficznych kompetencji KRRiTV dotyczących zobowiązań mediów” - powiedziała.

Zobacz serwis: Wiadomości

Dziś odbyła się ostatnia z cyklu konferencji programowych - z udziałem ekspertów - profesora Piotra Glińskiego, kandydata PiS na premiera rządu technicznego. W trakcie spotkania poruszono również również kwestie związane z polityką zagraniczną, obroną wizerunku Polski za granicą oraz sprawy związane z Polonią.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »