| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Konferencja klimatyczna sfinansowana ze środków publicznych

Konferencja klimatyczna sfinansowana ze środków publicznych

Konferencja klimatyczna, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie zostanie sfinansowana z publicznych pieniędzy. Minister środowiska obiecuje, iż postara się zmniejszyć koszty przedsięwzięcia.

Listopadowa konferencja klimatyczna w Warszawie będzie finansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a więc z publicznych pieniędzy.

Minister środowiska Marcin Korolec przyznał w radiowej Trójce, że koszty organizacji tego wydarzenia wzrosły z 70 do 100 milionów złotych.
Szef resortu środowiska zaznaczył, że ministerstwo postara się obniżyć koszty organizacji szczytu klimatycznego. Prowadzimy rozmowy z prywatnymi sponsorami, na przykład w sprawie obsługi telekomunikacyjnej czy transportu, to zmniejszyłoby koszt tego wydarzenia - zaznaczył polityk.

Minister Korolec przekonywał również, że podczas konferencji celem Polski będzie pogodzenie interesów poszczególnych grup państw. Nie będę zgłaszał ani polskiego, ani europejskiego stanowiska, będę starał się szukać kompromisu, Unia Europejska jest osamotniona w wysiłkach na rzecz polityki klimatycznej - deklarował minister środowiska.

Jak powiedział Marcin Korolec, nie ma wymogu rozpisania przetargu na miejsce przeprowadzenia konferencji. Minister podkreślił, że w związku z wysokimi oczekiwaniami przedstawicieli ONZ, jedynie Stadion Narodowy został zaakceptowany. Koszt wynajmu obiektu na czas kilkunastodniowej konferencji to 26 milionów złotych.

Zadaj pytanie: Forum

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »