reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wychowawcy kolonijni z zaświadczeniem o niekaralności

Wychowawcy kolonijni z zaświadczeniem o niekaralności

Kandydat na wychowawcę lub kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży będzie obowiązany przedstawić organizatorowi wypoczynku informację z KRK. To założenia nowych przepisów, które zostały przyjęte przez rząd.

Zaświadczenie o niekaralności dla wychowawców kolonijnych

Zgodnie z proponowanymi zmianami wychowawcy i kierownicy różnych form wypoczynku będą obowiązani dostarczyć organizatorowi wypoczynku zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (KRK). Rada Ministrów przyjęła 21 listopada br. projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, który dokonuje także zmiany w ustawie o systemie oświaty.

Kandydat na wychowawcę lub kierownika wypoczynku dzieci i młodzieży będzie obowiązany przedstawić organizatorowi wypoczynku informację z KRK. Natomiast kandydat na wychowawcę lub kierownika wypoczynku, który jednocześnie jest zatrudniony na podstawie przepisów zawierających warunek niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie, będzie składał oświadczenie w formie pisemnej.

Obecnie obowiązek złożenia zaświadczenia o niekaralności mają osoby rozpoczynające pracę w szkole jako nauczyciele.

Zmiana wprowadzająca wymóg niekaralności dla kierowników i wychowawców różnych form wypoczynku polega na dodaniu w ramach art. 92a ustawy o systemie oświaty nowych ustępów 1a i 1b. 

Źródło: MEN

Polecamy serwis: Oświata

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Zaświadczenie o niekaralności dla wychowawców kolonijnych.
Zaświadczenie o niekaralności dla wychowawców kolonijnych.

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama