reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Zamówienia publiczne > Monitoring stopnia uwzględniania przez jednostki administracji rządowej aspektów społecznych w zamówieniach publicznych w świetle realizacji Zaleceń Rady Ministrów

Monitoring stopnia uwzględniania przez jednostki administracji rządowej aspektów społecznych w zamówieniach publicznych w świetle realizacji Zaleceń Rady Ministrów

Na stronach Urzędu Zamówień Publicznych opublikowano Sprawozdanie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych w 2017 r. przyjęte przez Radę Ministrów.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20 lipca 2018 r. Rada Ministrów przyjęła Sprawozdanie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych w 2017 r.

Zgodnie z przepisem art. 154 pkt 16 ustawy – Prawo zamówień publicznych Prezes Urzędu przekazał przedmiotowe Sprawozdanie Marszałkowi Sejmu w celu przekazania właściwej komisji sejmowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Polecamy produkt: Klasyfikacja budżetowa 2019

Sprawozdanie przedstawia dane liczbowe oraz informacje dotyczące funkcjonowania systemu zamówień publicznych w roku 2017, działalności Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych oraz wnioski i rekomendacje na przyszłość. Zachęcamy do zapoznania się z treścią dokumentu:

Sprawozdanie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych o funkcjonowaniu systemu zamówień publicznych w 2017 r.

Podkreślenia wymaga fakt, że po raz pierwszy w rocznym Sprawozdaniu Prezesa Urzędu zaprezentowane zostały również wyniki monitoringu stopnia uwzględniania aspektów społecznych w zamówieniach publicznych udzielanych przez jednostki administracji rządowej. Powyższe wynika z Zaleceń Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie uwzględniania przez administrację rządową aspektów społecznych w zamówieniach publicznych.

Polecamy: WARSZTAT: Nowe Prawo Zamówień Publicznych Kompendium wiedzy o zamówieniach publicznych po zmianach

Sprawozdanie, rozdział III.1.11.2. Monitoring stopnia uwzględniania przez jednostki administracji rządowej
aspektów społecznych w zamówieniach publicznych w świetle realizacji Zaleceń Rady Ministrów

W tym zakresie przedstawiono także informacje na temat działań podejmowanych przez Urząd Zamówień Publicznych w ramach obowiązków nałożonych wskazanymi Zaleceniami w zakresie działań związanych z realizacją planu koordynacji wykonania Zaleceń, działań promocyjnych i edukacyjnych, a także w zakresie upowszechniania dobrych praktyk i wzorcowych zapisów w dokumentacji przetargowej a odnoszących się do uwzględniania aspektów społecznych w zamówieniach publicznych.

Sprawozdanie, rozdział III.1.10. Realizacja przez Urząd Zamówień Publicznych działań dotyczących równoważonych zamówień publicznych

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Burchard

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama