reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Fundusze unijne > Będą środki na inwestycje ekologiczne

Będą środki na inwestycje ekologiczne

W 2013 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma ogłosić nowe programy wsparcia inwestycji ekologicznych. Pomoc ma być przeznaczona na energooszczędne oświetlenie uliczne, ekologiczny transport publiczny oraz ochronę powietrza.

Pod koniec 2012 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował o nowych programach wspierania inwestycji ekologicznych, które mają być realizowane w 2013 roku. Dotacje będą przeznaczone przede wszystkim na inwestycje samorządowe.

Wsparcie energooszczędnego oświetlenia ulicznego i ekologicznego transportu publicznego ma pochodzić ze środków pozyskanych przez Polskę z handlu prawami do emisji gazów cieplarnianych. Dotacje będą przyznawane w ramach dwóch programów tematycznych, Sowa (energooszczędne oświetlenie uliczne) i Gazela (niskoemisyjny transport miejski). Pierwsze konkursy mają ruszyć już w II kwartale 2013 r. O środki będą mogły się ubiegać jednostki samorządu terytorialnego, spółki komunalne i – w przypadku transportu miejskiego – przedsiębiorstwa przewozowe. Oba programy będą oferować 100% pomocy, z tym że w przypadku:

● transportu miejskiego będzie to 100% dotacji,

● oświetlenia ulicznego – 45% dotacji i 55% pożyczki.

Programy Sowa i Gazela mają być realizowane do 2015 roku. Na pierwszy z nich przeznaczono 356 mln zł, a na drugi – 80 mln zł.

Więcej w Gazecie Samorządu i Administracji - Zamów prenumeratę >>

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama