reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Polska Prezydencja w Radzie UE > Polska prezydencja - trzy priorytety w dziedzinie sportu

Polska prezydencja - trzy priorytety w dziedzinie sportu

Walka z korupcją i dopingiem, społeczny wymiar sportu oraz polityka sportowa oparta na faktach ekonomicznych - to trzy tematy, które podniesie Polska w dziedzinie sportu podczas rozpoczynającej się 1 lipca prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Na te tematy będą dyskutować ministrowie sportu 27 krajów UE podczas nieformalnego spotkania w Krakowie, 13 i 14 października, na które zostaną zaproszeni również prezydenci federacji sportowych. "Swój udział potwierdził już szef Europejskiej Unii Piłkarskiej Michel Platini" - powiedział minister sportu Adam Giersz.

Giersz liczy na to, że rozmowy zakończą się konkretnymi konkluzjami, które zostaną przyjęte w listopadzie na formalnym spotkaniu Rady UE w Brukseli.

"Za główny priorytet uważam walkę z dopingiem i korupcją. Kiedyś ustawianie meczów, tzw. match-fixing, odbywało się między zainteresowanymi klubami. Dziś doszło nowe zjawisko: ustawianie meczów powiązane z zakładami bukmacherskich. Aby zwalczać tę patologię, potrzebna jest współpraca rządów i federacji sportowych na poziomie ogólnoeuropejskim" - powiedział Giersz.

Podczas krakowskiego spotkania polska strona zwróci uwagę na społeczny wymiar sportu, poruszając takie tematy, jak wolontariat sportowy czy problem włączenia społecznego poprzez sport osób niepełnosprawnych i ubogich.

"W tym kontekście chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami z programu "orlików". Będziemy mówić również o sporcie w wymiarze ekonomicznym. Aby prowadzić politykę sportu, potrzebne są porównywalne dane dotyczące wpływu sportu na gospodarkę. Takie badania przeprowadzono już w Wielkiej Brytanii, w Austrii, i ostatnio w Polsce. Nasze wyniki przedstawimy podczas prezydencji. Potwierdzają one, że sport tworzy ok. 2 proc. PKB brutto w krajach europejskich" - wyjaśnił Giersz.

"Jako ciekawostkę mogę dodać, że Michel Platini będzie miał w Krakowie jeszcze jedno zadanie: weźmie udział w losowaniu baraży, które zakończą eliminacje do Euro-2012" - dodał minister sportu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama