reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Współpraca > Konkurs dotacyjny partnerstwo inicjatyw społecznych

Konkurs dotacyjny partnerstwo inicjatyw społecznych

 Fundacja Batorego, Fundacja Roberta Boscha oraz Fundacja PAUCI zapraszają organizacje pozarządowe do ubiegania się o dotacje na projekty realizowane w roku 2009 w Programie Partnerstwo Inicjatyw Społecznych. Listy intencyjne opisujące krótko planowane działania przyjmowane są do 31 maja 2008 r.


O dotację mogą ubiegać się trójstronne partnerstwa organizacji pozarządowych z Polski i Niemiec oraz Ukrainy, Białorusi lub Obwodu Kaliningradzkiego. Projekty mogą dotyczyć różnych dziedzin życia społecznego, pod warunkiem że odpowiadają na konkretne potrzeby wybranej społeczności lokalnej lub grupy docelowej z Białorusi, Obwodu Kaliningradzkiego lub Ukrainy oraz mają jasno wyznaczone cele i konkretnie sformułowane rezultaty. Dodatkowo projekty powinny przyczyniać się do tworzenia długotrwałych trójstronnych partnerstw organizacji uczestniczących w projekcie.

Listy intencyjne opisujące krótko planowane działania przyjmowane są do 31 maja 2008 r.

Organizacje, które przedstawią propozycje najlepiej odpowiadające celom programu i kryteriom oceny, zostaną zaproszone do złożenia pełnego wniosku i udziału w seminarium dla wnioskodawców (wrzesień 2008) do 1 lipca 2008 r.

Decyzja o przyznaniu dotacji podjęta zostanie do 20 grudnia 2008 r.

Projekty mogą być realizowane w okresie od 1 lutego 2009 r. do 31 grudnia 2009 r.

Uwaga: Partnerstwa bilateralne mające trudności w znalezieniu trzeciego partnera do projektu mogą zwrócić się do Fundacji o pomoc. W miarę możliwości będziemy starali się pośredniczyć w nawiązaniu kontaktu z potencjalnie zainteresowanymi organizacjami w krajach objętych programem. Prośby o pomoc w znalezieniu partnera można składać do 30 kwietnia 2008 r.

Agata Gajewska-Dyszkiewicz

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl

Zdjęcia


Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kowalczyk

Ekspert w zakresie akcyzy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama