| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Bezpieczeństwo > Nowe wymogi dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy

Nowe wymogi dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy

Jeżeli samochód jest po raz pierwszy rejestrowany, a posiada poduszki powietrzne, to musi mieć specjalne ostrzeżenia o tym, gdzie i jak można zamontować fotelik dla dziecka. Bez odpowiedniej informacji zarejestrowanie nowego lub sprowadzonego auta będzie niemożliwe.


Od 20 października obowiązują przepisy nowelizacji rozporządzenia z 15 października 2007 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 192, poz. 1393).

Rozporządzenie określa również wymagania dla opon zimowych. Jeżeli konstrukcja opony zimowej nie jest dostosowana do maksymalnej prędkości auta, to wówczas powinna umożliwiać podróżowanie z prędkością co najmniej 160 km/h.

Producenci autobusów muszą zwrócić natomiast uwagę na inny przepis. Zgodnie z nim siedzenia w pojeździe nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Nie dotyczy to np. karetek pogotowia czy autobusów jeżdżących obecnie. Jednak od 20 października 2010 r. nie zostanie zarejestrowany autobus z siedzeniami ustawionymi bokiem do kierunku jazdy.

ŁUKASZ KULIGOWSKI

lukasz.kuligowski@infor.pl

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Prawo pracy i ZUS 2020 - pakiet STANDARD49.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »