reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Pomoc społeczna > Łatwiej będzie dożywiać dzieci

Łatwiej będzie dożywiać dzieci

W uzasadnionych przypadkach będzie można zrezygnować z przeprowadzania rodzinnych wywiadów środowiskowych i wydawania decyzji administracyjnej dotyczących zapewnienia głodnemu dziecku darmowego posiłku w szkole.


Wydatki poniesione przez szkołę na dodatkowe posiłki dla dzieci będą refundowane przez ośrodki pomocy społecznej. Liczba dzieci lub uczniów, którym na specjalnych warunkach zapewniono posiłek, nie może przekroczyć 10% dzieci ogółem dożywianych w gminie.

Od 1 stycznia 2009 r. obowiązuje ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego - Pomoc państwa w zakresie dożywiania (Dz.U. nr 225, poz. 1487).

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy uczeń albo dziecko korzystające z zajęć w ramach rocznego przygotowania przedszkolnego lub w przedszkolu wyraża chęć zjedzenia posiłku, dyrektor szkoły lub przedszkola udziela mu takiego prawa. Dyrektor informuje o tym ośrodek pomocy społecznej, który sfinansuje tę pomoc.

Pomoc w formie posiłków nie wymaga ustalenia sytuacji rodziny w drodze rodzinnego wywiadu środowiskowego ani wydania przez ośrodek pomocy społecznej decyzji administracyjnej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl

Zdjęcia


Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami103.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama