reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat dnia

Wspieranie finansowe współpracy międzynarodowej

Aktualizacja: 12.01.2010

Samorządy mogą otrzymać dotacje na realizację projektów współpracy z partnerami zagranicznymi. Po raz trzeci Ministerstwo Spraw Zagranicznych organizuje program pomocowy. W tym roku łącznie przeznaczono na ten cel 90 mln zł. Projekty są przyjmowane do 15 lipca. »

Kiedy minister udziela dotacji jednostkom samorządu terytorialnego

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy szkoły lub ośrodki kultury mogą wraz z urzędami gmin starać się o granty z Ministerstwa Spraw Zagranicznych? Czy potrzebny jest wkład własny gminy? Czy i jak refundowane są koszty?W ramach corocznego planu działań pomocowych realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych na rzecz krajów rozwijających się oraz krajów w procesie transformacji polskie jednostki samorządu terytorialnego mogą zgłaszać i realizować projekty pomocowe. »

Wszystkie powiaty w jednej sieci internetowej

Aktualizacja: 12.01.2010

19 powiatów wchodzących w skład województwa zostało połączonych wojewódzką siecią teleinformatyczną. Na ten cel samorząd województwa pozyskał 47 mln zł ze środków unijnych. »

Jakie będą unijne środki na rozwój społeczeństwa informacyjnego

Aktualizacja: 12.01.2010

Podstawową cechą społeczeństwa informacyjnego jest szybki rozwój technologii teleinformatycznych i wzrost znaczenia informacji, do której dostęp - dzięki telefonom komórkowym oraz internetowi - jest ułatwiony. Korzystanie z internetu, telepraca, e-learning, e-zdrowie, e-handel, e-usługi, e-firma czy e-administracja, to dzisiaj zjawiska powszechne i możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. »

Informatyzacja usług publicznych

Aktualizacja: 12.01.2010

Wskaźnik poziomu zaawansowania rozwoju internetowych usług publicznych w Polsce jest o prawie połowę niższy niż średni poziom rozwoju tych usług w Unii. Jeżeli chodzi o pełną interaktywność tych usług jesteśmy trzeci od końca. »

Oferent może wpływać na prowadzenie postępowania o zamówienie publiczne

Aktualizacja: 12.01.2010

Ograniczenie możliwości wnoszenia odwołań i skarg do sądów okręgowych w prawie zamówień publicznych pozostawia jednak  oferentom  możliwości wpływania na prowadzenie postępowania zamówień publicznych. »

Szybsze przetargi kosztem praw wykonawców

Aktualizacja: 12.01.2010

Terminy składania ofert i wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym będą krótsze a także zamawiający otrzymali więcej swobody w udzielaniu mniejszych zamówień. Istotna zmiana polega na radykalnym ograniczeniu możliwości wnoszenia środków odwoławczych przez małe i średnie firmy. »

Fiskus chce poznać wydatki osobiste podatników

Aktualizacja: 12.01.2010

Podczas kontroli nieujawnionych źródeł dochodów podatnicy muszą wypełniać specjalne ankiety. Trzeba w nich podawać m.in. szczegółowe wydatki, jakie poniesiono na konsumpcję i dobra trwałego użytku. Zdaniem ekspertów, ankiety opracowane przez fiskusa są nieuczciwe, a ich zgodność z prawem - wątpliwa »

Kontrola fiskusa ma być transparentna

Aktualizacja: 12.01.2010

Zmiana ustawy o kontroli skarbowej i Ordynacji podatkowej może poprawić przejrzystość działania i jakość pracy organów kontroli skarbowej oraz podatkowych. »

W co może zainwestować rolnik, aby liczyć na kredyt preferencyjny ?

Aktualizacja: 12.01.2010

Zakres inwestycji w gospodarstwach rolnych, działach specjalnych produkcji rolnej lub przetwórstwie produktów rolnych objętych pomocą finansową - załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów.                         »

Kredyty preferencyjne w rolnictwie

Aktualizacja: 12.01.2010

1 maja 2007 r. weszło w życie nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu i kierunków działań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz sposobów ich realizacji,ustalające m.in.nowe zasady dofinansowania rolnikom kredytów preferencyjnych. »

Stawki opłat za usunięcie drzew.

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy we wszystkich gminach obowiązują maksymalne stawki opłat za usunięcie drzew ? Czy opłaty za usunięcie drzew które są pobierane przy zezwoleniu na jego wycinkę, zależą od wielkości drzewa ? Czy opłaty za usunięcie drzewa zależą od jego gatunku ? »

Czy grożą kary za usunięcie drzew bez zezwolenia?

Aktualizacja: 12.01.2010

Czy można liczyć na umorzenie kary za zniszczone drzewo? Czy karę za zniszczone drzewa, krzewy i teren zielony można rozłożyć na raty? Czy wysokość kar zależy od wysokości opłat pobieranych przy zezwoleniu na usunięcie drzew lub krzewów? »

Kiedy i na jakich zasadach można wycinać drzewa ?

Aktualizacja: 12.01.2010

Podczas np. prac budowlanych może okazać się konieczne wycięcie drzewa. Często w takim przypadku trzeba posiadać odpowiednie zezwolenie na usunięcie drzewa. Musi o nie wystąpić właściciel terenu. Uzyskanie takiego zezwolenia wiąże się z opłatą. Za brak zezwolenia grozi kara. »

Refundacja zastąpi dotację do składek na ZUS

Aktualizacja: 12.01.2010

Zmiany w  finansowaniu składek na ubezpieczenia społeczne - składki na ZUS niepełnosprawnych pracowników będą refundowane, a nie dofinansowane. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama