| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Wielkopolska: Samorząd otrzymał pierwszy nowoczesny pociąg

Aktualizacja: 08.08.2012

Pierwszy z 22 zakupionych pociągów odebrał w środę samorząd Województwa Wielkopolskiego. W 2012 roku Wielkopolska otrzyma osiem pociągów, które będą obsługiwały linie Kutno - Poznań - Zbąszynek. »

Podlaskie: Brak chętnych w konkursie dot. ubezpieczeń wzajemnych

Aktualizacja: 08.08.2012

Nikt nie zgłosił się do konkursu na opracowanie dokumentacji towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych, które chcą powołać władze woj. podlaskiego i 30 placówek służby zdrowia - poinformował rzecznik marszałka województwa Jan Kwasowski. »

Samorządy obciążone drogami

Aktualizacja: 08.08.2012

Władza chwali się otwieraniem nowych odcinków dróg i autostrad, kierowcy z zadowoleniem z nich korzystają, ale tego entuzjazmu nie podzielają samorządy, pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Lekarz medycyny pracy zadecyduje o nauczycielskim urlopie

Aktualizacja: 08.08.2012

O przyznawaniu nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia decydować będzie, nie jak dotąd lekarz rodzinny, tylko lekarz medycyny pracy - taką propozycję przedstawiło we wtorek MEN. Przedstawiciele związków zawodowych i samorządowcy zgodzili się na taką zmianę. »

Dolnośląskie: 17 gmin skorzysta z usług sortowni śmieci w Lubawce

Aktualizacja: 07.08.2012

17 dolnośląskich gmin z terenu Sudetów Wschodnich będzie korzystać z usług nowoczesnej sortowni śmieci, która powstaje w Lubawce. Zakończenie inwestycji o wartości 30 mln zł planowane jest na listopad. »

RP chce karać urzędy za zwłokę przy wydawaniu decyzji

Aktualizacja: 07.08.2012

Ruch Palikota chce, by urzędy płaciły 500 zł kary za każdy dzień zwłoki przy wydaniu decyzji administracyjnej. Klub RP złożył w Sejmie projekt nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego w tej sprawie. »

Śląskie: Samorząd ma zatwierdzić projekt umowy z Kolejami Śląskimi

Aktualizacja: 07.08.2012

W tym tygodniu zarząd woj. śląskiego planuje zatwierdzić projekt trzyletniej umowy z Kolejami Śląskimi na wykonywanie wszystkich połączeń kolejowych w regionie - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. »

W MEN spotkanie na temat urlopów dla poratowania zdrowia

Aktualizacja: 07.08.2012

Zasady udzielania urlopów dla poratowania zdrowia są jednym z tematów spotkania w MEN dotyczącego ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela. Udział we wtorkowym spotkaniu biorą przedstawiciele rządu, oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych. »

Nagroda Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualizacja: 06.08.2012

Prezydent RP Bronisław Komorowski ustanowił Nagrodę Obywatelską, która będzie promowała przykłady ciekawych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich. »

Władze Olsztynka przygotowują teren pod lokalne lotnisko

Aktualizacja: 06.08.2012

Władze Olsztynka (warmińsko-mazurskie) chcą, by w pobliskim Wilkowie powstało lokalne lotnisko z prawie 3-kilometrowym pasem startowym, mogące obsługiwać loty krajowe i zagraniczne. »

8,3 mln zł na modernizację targowisk na Warmii i Mazurach

Aktualizacja: 06.08.2012

8,3 mln zł kosztować będzie przebudowa 10 targowisk w gminach wiejskich i małych miastach na Warmii i Mazurach. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. »

Projekt doradczy dla partnerstw

Aktualizacja: 06.08.2012

Kielce: Powstaje pierwszy system zarządzania parkami technologicznymi

Aktualizacja: 04.08.2012

Zintegrowany system zarządzania powstaje w Kieleckim Parku Technologicznym. W przyszłym roku, po testach będą mogły z niego korzystać wszystkie parki technologiczne w Polsce i Europie Środkowej - to cel pionierskiego w Polsce projektu informatycznego. »

Bydgoszcz: Włoskie konsorcjum zbuduje spalarnię śmieci

Aktualizacja: 04.08.2012

Konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i TM.E. S.p.A - Termomeccanica Ecologia wygrało w piątek przetarg na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. »

Świętokrzyskie: Sprzęt przeciwpowodziowy dla nadwiślańskich strażaków

Aktualizacja: 04.08.2012

Pompy, agregaty prądotwórcze oraz łodzie przekazały nadwiślańskim gminom władze województwa świętokrzyskiego. Sprzęt ma ułatwić szybką reakcję np. podczas akcji powodziowych. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »