| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Lublin: Urzędnik oskarżony o zaniedbania

Aktualizacja: 09.05.2012

O zaniedbania przy naliczaniu tzw. opłat planistycznych oskarżyła prokuratura dyrektora Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Lublin Andrzeja J. Z winy urzędnika miasto miało stracić co najmniej 7,6 mln zł; oskarżony nie przyznał się do winy. »

Olsztyn: Wkrótce czyszczenie gruntu po wycieku ropy w Gutkowie

Aktualizacja: 08.05.2012

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu rozpocznie się rekultywacja ziemi i wód gruntowych zanieczyszczonych substancjami ropopochodnymi po wycieku oleju napędowego w olsztyńskim osiedlu Gutkowo - podała rzeczniczka spółki Orlen KolTrans Edyta Rogowska. »

GE dostarczy turbiny dla farmy wiatrowej w gminie Darłowo

Aktualizacja: 08.05.2012

Koncern GE dostarczy 38 turbin wiatrowych o mocy 2,5 MW każda, współpracujących z wirnikami o średnicy 103 m dla farmy wiatrowej w okolicach Darłowa. GE poinformowało też, że w związku ze skalą przedsięwzięcia otwiera w Darłowie centrum serwisowe. »

Rozstrzygnięto konkurs na koncepcję tyskiego aquaparku

Aktualizacja: 08.05.2012

Baseny ze sztucznymi falami, skały, wodospady, gejzery, wysepki i zespół zjeżdżalni - to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w tyskim aquaparku. »

Świętokrzyskie: 33,5 mln zł na projekty dydaktyczne i badawacze

Aktualizacja: 07.05.2012

Około 33,5 mln zł wsparcia z Unii Europejskiej otrzymają projekty związane z modernizacją i wyposażeniem laboratoriów uczelni oraz budową i wyposażeniem specjalistycznych obiektów placówek ochrony zdrowia w województwie świętokrzyskim. »

Starosta opatowski naruszył tzw. ustawę antykorupcyjną

Aktualizacja: 07.05.2012

Naruszenie przepisów tzw. ustawy antykorupcyjnej zarzuca staroście opatowskiemu Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA wystąpiło do rady powiatu o odwołanie starosty - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński. »

Warmińsko-mazurskie: 245 tys. zł na place zabaw na wsiach

Aktualizacja: 07.05.2012

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego dofinansuje budowę i modernizację 33 placów zabaw na wsiach kwotą 245 tys. zł. »

Opole: Darmowy internet w autobusach komunikacji miejskiej

Aktualizacja: 07.05.2012

Pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Opolu do końca czerwca mają darmowy dostęp do internetu. Mobilne hot spoty zamontowano w trzech autobusach miejskich kursujących wymiennie na kilkunastu liniach. »

Przemyśl: Teren po wojskowej strzelnicy wystawiony na sprzedaż

Aktualizacja: 07.05.2012

Prawie 14 hektarów położonych w Przemyślu (Podkarpackie) przy ul. Paderewskiego wystawiła do sprzedaży Agencja Mienia Wojskowego. Grunty były kiedyś wykorzystywane przez armię jako strzelnica wojskowa. Cena wywoławcza nieruchomości to 1 mln 750 tys. zł. »

5,9 mln zł będzie kosztować budowa tężni w Gołdapi

Aktualizacja: 07.05.2012

Za 5,9 mln zł gołdapskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Karwowski-Lipa zbuduje tężnie w Gołdapi (Warmińsko-mazurskie) . Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę tej inwestycji. »

Podkarpackie: Lotnisko w Jasionce obsługuje coraz więcej pasażerów

Aktualizacja: 07.05.2012

W kwietniu br. na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce odprawionych zostało prawie 47 tys. podróżnych. To o 10 tys. osób więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku - poinformował rzecznik porty Łukasz Sikora. »

Warszawa: Przesunięto termin zakończenia rozbudowy "Czajki"

Aktualizacja: 07.05.2012

Rozbudowa oczyszczalni ścieków "Czajka" zakończy się 30 września, choć wcześniej zakładano, że będzie to 30 kwietnia; opóźnienie wynika z nieukończenia budowy układu przesyłowego ścieków - poinformowało MPWiK. »

Wrocław: Dworzec Główny PKP dostępny dla pasażerów przed Euro 2012

Aktualizacja: 07.05.2012

Wrocławski Dworzec Główny PKP będzie w pełni dostępny dla pasażerów na Euro 2012, jednak część prac remontowych zakończyć się ma dopiero w lipcu. »

Sosnowiec: Park naukowo-technologiczny gotowy na przyjęcie kilkunastu firm

Aktualizacja: 07.05.2012

Kilkanaście firm może znaleźć miejsce w otwartym w poniedziałek Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym. Sfinansowana częściowo z unijnych środków, warta ponad 32,5 mln zł inwestycja powstała na terenie zamkniętej 13 lat temu kopalni Niwka-Modrzejów. »

Bielsko-Biała: Więcej czasu na oferty ws. inwestycji na stoku Dębowca

Aktualizacja: 07.05.2012

Do 28 maja br. przedłużono termin składania ofert na zagospodarowanie stoku na górze Dębowiec - poinformował Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Góra znajduje się w granicach administracyjnych miasta. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 34 mln zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »