reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MSWiA: ponad 208,4 mln zł dla samorządów

Aktualizacja: 04.02.2011

Pierwsze w tym roku promesy na odbudowę dróg, mostów i innych obiektów użyteczności publicznej zniszczonych przez ubiegłoroczną powódź na łączną kwotę 208 mln 430 tys. zł przekaże samorządom minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Pomoc otrzymają w sumie 224 jednostki samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. »

"Puls Biznesu": rząd włoży kaganiec lokalnym władzom

Aktualizacja: 04.02.2011

Ministerstwo Finansów chce niemal całkowicie zablokować samorządom zewnętrzne finansowanie - akcentuje "Puls Biznesu". "Wegetacja i mrożenie inwestycji" - takie konsekwencje rządowej propozycji kreślą samorządowcy. »

Hall: nie będzie osobnej ustawy dotyczącej jakości edukacji

Aktualizacja: 03.02.2011

Nie będzie osobnej ustawy o systemie oceniania jakości - poinformowała minister edukacji Katarzyna Hall. Zapowiedziała, że kwestie dotyczące nowego systemu nadzoru pedagogicznego znajdą się w przygotowywanym projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Kudrycka: płatny drugi kierunek studiów to walka z patologią

Aktualizacja: 03.02.2011

Wprowadzenie odpłatności za drugi kierunek studiów to walka z patologią na polskich uczelniach - uznała w środę w Sejmie minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka. Jej zdaniem, zapis ten zwiększy liczbę miejsc na studiach o 40 tys. »

Sejm uchwalił ustawę podwyższającą uposażenie b. prezydentów

Aktualizacja: 04.02.2011

Byłym prezydentom dożywotnio będzie przysługiwało uposażenie w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego urzędującej głowy państwa - zdecydował w czwartek Sejm nowelizując ustawę w tej sprawie. Teraz rozpatrzy ją Senat. »

Komornik zablokuje konto urzędu miasta

Aktualizacja: 03.02.2011

Na podstawie sądowego wyroku, komornik może zablokować konto magistratu. Dziennik Gazeta Prawna – podał przykład podlaskich Sejn – których konto zostało zablokowane w wyniku egzekucji. »

RPD: szkoły naruszają prawa dzieci do ochrony danych osobowych

Aktualizacja: 03.02.2011

Szkoły często naruszają prawo dziecka do ochrony danych osobowych, np. ujawniając na zebraniu, że jest chore - alarmuje rzecznik praw dziecka Marek Michalak, który zwrócił się do kuratorów oświaty z prośbą o przypominanie szkołom o obowiązku ochrony danych uczniów. »

Kodeks wyborczy w Dzienniku Ustaw

Aktualizacja: 31.03.2011

Opublikowano Kodeks wyborczy – który po wejściu w życie zastąpi trzy ordynacje wyborcze, ustawę o wyborze prezydenta RP i ustawę o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta. »

MSWiA: pełnomocnik pomoże przy tworzeniu gminy lub powiatu

Aktualizacja: 02.02.2011

Przygotowanie nowej gminy lub powiatu do działania przed formalnym utworzeniem tej jednostki samorządu terytorialnego to główne zadanie pełnomocnika, którego wprowadzenie przewiduje projekt nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw. Według przepisów zaproponowanych przez MSWiA, osoba ta byłaby powoływana przez premiera na wniosek wojewody skierowany za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2011 rok

Aktualizacja: 02.02.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę budżetową na 2011 rok - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. »

Aktualizacja Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych - AKPOŚK 2010

Aktualizacja: 01.02.2011

Rada Ministrów przyjęła Aktualizację Krajowego programu oczyszczania ścieków komunalnych - AKPOŚK 2010, przedłożoną przez ministra środowiska. »

Po 10 latach w policji nowe kryteria podziału etatów

Aktualizacja: 01.02.2011

Po 10 latach w Komendzie Głównej Policji opracowano nowe kryteria podziału policyjnych etatów. Na razie zmiany mają dotyczyć jedynie wakatów; wynika z nich jednak, że najwięcej policjantów będą mogły przyjąć komendy wojewódzkie: śląska i wielkopolska, najmniej łódzka. »

Związki o propozycji samorządów ws. Karty Nauczyciela

Aktualizacja: 01.02.2011

Propozycje samorządów w sprawie zmian w ustawie Karta Nauczyciela to nic nowego, zgłaszane są od lat, mają one na celu demontaż obecnego systemu edukacji, a podyktowane są źle pojętą oszczędnością - uważają przedstawiciele oświatowych związków zawodowych. »

Ustawa o odpowiedzialności majątkowej urzędników podpisana

Aktualizacja: 01.02.2011

Za błędną decyzję bądź zaniechanie rażąco naruszające prawo urzędnik poniesie karę finansową w wysokości nawet 12 jego pensji - przewiduje ustawa podpisana w poniedziałek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. »

Nowelizacja ustawy o lasach oraz o ochronie przyrody

Aktualizacja: 01.02.2011

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustaw o lasach oraz o ochronie przyrody - poinformowała we wtorek Kancelaria Prezydenta. Regulują one kwestie m.in. dostępu do urządzeń przesyłowych, znajdujących się na terenie Lasów Państwowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EFT International

EFT International zajmuje się pomaganiem firmom w osiągnięciu sukcesu na zagranicznych rynkach, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama