| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Przepisy wprowadzające stałe ceny leków refundowanych

Aktualizacja: 13.09.2010

Wprowadzenie urzędowych cen i marż leków finansowanych przez NFZ - to główne założenie ustawy refundacyjnej, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia. »

E-dziennik czy e-bubel

Aktualizacja: 13.09.2010

Już w ponad 1, 5 tys. placówek szkolnych rodzice mogą sprawdzać oceny i nieobecności dziecka w Internecie. Zdaniem Generalnego Inspektora Danych Osobowych w wielu szkołach dane uczniów nie są odpowiednio chronione - informuje "Metro". »

Potrzebna strategia rozwoju nauki i szkolnictwa

Aktualizacja: 13.09.2010

Jeżeli chodzi o naukę i system szkolnictwa jesteśmy skandalicznie zacofani, co kompromituje polskie elity polityczne odpowiedzialne za stan i wykorzystywanie finansów publicznych - pisze prof. Jerzy Żyżyński w "Naszym Dzienniku". »

Projekt ustawy dotyczącej przekształceń szpitali

Aktualizacja: 10.09.2010

Samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały spłacać ich długi - zakłada projekt ustawy o działalności leczniczej, który został przekazany do konsultacji społecznych. »

Samorządy muszą wziąć odpowiedzialność za finanse placówek medycznych

Aktualizacja: 10.09.2010

Samorządowcy muszą wziąć odpowiedzialność za kondycję finansową swoich placówek medycznych - powiedziała podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy minister zdrowia Ewa Kopacz. »

PO: w wyborach samorządowych połowa "jedynek" dla kobiet

Aktualizacja: 10.09.2010

Połowa "jedynek" na listach - dla kobiet, minimum dwie kobiety wśród pierwszej piątki kandydatów na każdej z list - taką zasadę chce na swoich listach wprowadzić PO w jesiennych wyborach samorządowych - informują źródła we władzach partii. »

Deficyty zakładane na 2010 i 2011 r. to ostrożne założenia

Aktualizacja: 09.09.2010

Zakładany na 2010 r. deficyt w wysokości 48,3 mld zł oraz w wysokości 40,2 mld zł zakładany na 2011 r. to ostrożne założenia - ocenił w rozmowie wiceminister finansów Ludwik Kotecki. »

Rachmistrze spisowi wyruszyli w teren

Aktualizacja: 09.09.2010

Rachmistrze spisowi pracujący przy zbieraniu danych z gospodarstw rolnych w środę rozpoczęli pracę w terenie. Informacje od rolników zbierają także ankieterzy telefoniczni - poinformował rzecznik GUS Wiesław Łagodziński. »

Kobiety chcą do samorządów

Aktualizacja: 09.09.2010

Do partii politycznych w całym kraju zgłasza się więcej kobiet chętnych do startu w wyborach samorządowych niż w 2006 r. Wtedy na listach partii i komitetów w całym kraju pań było 29 proc. - informuje "Gazeta Wyborcza". »

ARR: szklanka mleka dla 2,3 mln uczniów podstawówek

Aktualizacja: 08.09.2010

Prawie 2,3 mln uczniów szkół podstawowych może uczestniczyć w I semestrze roku szkolnego 2010/2011 w akcji "szklanka mleka" - poinformowała Maria Pawłowska z Agencji Rynku Rolnego. To o 4 proc. więcej niż w całym ubiegłym roku. »

Ponad 8,4 mld zł na zdrowie w 2011 r.

Aktualizacja: 08.09.2010

Ponad 8,4 mld zł wyda rząd na ochronę zdrowia w 2011 r. 976 mln zł z tej sumy zostanie przeznaczonych na przekształcenia szpitali w spółki - wynika z projektu budżetu państwa. »

Powódź zatopiła lokalne budżety

Aktualizacja: 09.09.2010

Co trzecia polska gmina ucierpiała podczas tegorocznych powodzi. Już wiadomo, że pomoc rządu nie wystarczy na odbudowę całej zniszczonej infrastruktury. Dlatego władze lokalne chwytają się wszelkich pomysłów, by zdobyć pieniądze - podsumowuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Metro": Idzie Ola do przedszkola...i płaci

Aktualizacja: 08.09.2010

Czy przedszkole mojego dziecka jest naprawdę bezpłatne? - zastanawiają się szczęśliwcy, którym udało się zapisać malucha do publicznej placówki. Zajęcia dodatkowe, składka na kredki, chusteczki, radę rodziców a nawet trawę na plac zabaw - lista wydatków rośnie, bo rodzice nie wiedzą, że za wszystko płacić nie muszą - pisze "Metro". »

"Dziennik Gazeta Prawna": Na usuwanie skutków powodzi brakuje 9 mld zł

Aktualizacja: 08.09.2010

MSWiA oszacowało straty spowodowane przez powodzie, które przeszły przez kraj wiosną i latem tego roku, na niemal 3 mld euro, czyli około 12 mld zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". »

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 07.09.2010

Wprowadzenie definicji europejskiej infrastruktury krytycznej - istotnej dla bezpieczeństwa państwa - oraz kryteriów jej wyznaczania zakłada projekt nowelizacji ustawy o zarządzaniu kryzysowym, przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »