reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Sejm uchwalił przepisy zwalczające handel dopalaczami

Aktualizacja: 08.10.2010

Na terenie Polski nie będzie można produkować i wprowadzać do obrotu produktów, które mogą być używane jak środki odurzające lub substancje psychotropowe, czyli np. dopalaczy - zakłada nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, którą w piątek uchwalił Sejm. »

KE: termin ograniczenia deficytu w Polsce poniżej 3 proc. - 2012

Aktualizacja: 08.10.2010

Zgodnie ze wznowioną wobec Polski w ub.r. procedurą nadmiernego deficytu, Polska ma ograniczyć deficyt finansów publicznych poniżej 3 proc. do 2012 - przypomniała w czwartek Komisja Europejska. Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział, że nastąpi to w 2013 r. »

Ruszają prace nad pakietem ustaw zdrowotnych

Aktualizacja: 08.10.2010

W przyszłym tygodniu rząd rozpocznie prace nad pakietem ustaw zdrowotnych - poinformowała w czwartek minister Ewa Kopacz. Rada Ministrów zajmie się m.in. pakietem farmaceutycznym i ustawą o działalności leczniczej. »

Racjonalizacja zatrudnienia w administracji - min. 500 mln zł oszczędności

Aktualizacja: 07.10.2010

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w jednostkach administracji państwowej przyniesie budżetowi ok. 500-800 mln zł oszczędności w pierwszym i ok. 1 mld zł w kolejnym roku działania - poinformował Michał Boni, minister w Kancelarii Premiera Donalda Tuska. »

Metryka dla każdej sprawy administracyjnej i podatkowej

Aktualizacja: 08.10.2010

Z chwilą wszczęcia sprawy administracyjnej lub podatkowej konieczne będzie założenie dla niej metryki – rejestrującej wszystkie czynności podejmowane przez poszczególne osoby zajmujące się sprawą – przewiduje projekt zmian w kodeksie postępowania administracyjnego oraz Ordynacji podatkowej  - nad którym pracuje Sejm. »

MSWiA: najlepsi liderzy w samorządzie

Aktualizacja: 07.10.2010

Najlepsi uczestnicy Akademii Liderów Samorządowych, z 240 samorządowców biorących udział w projekcie, odbiorą dyplomy ukończenia studiów podyplomowych. »

Becikowe - nowe zasady i wzór zaświadczenia

Aktualizacja: 08.10.2010

W nowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia, zasady uzyskiwania becikowego zostały zaostrzone, określono także nowy wzór zaświadczenia potwierdzającego pozostawanie kobiety pod opieką lekarską. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Lekarz czyli przedsiębiorca

Aktualizacja: 07.10.2010

Własną działalność gospodarczą zarejestrowało już 103 tys. spośród 160 tys. lekarzy w Polsce, podaje "Dziennik Gazeta Prawna". »

"Rzeczpospolita": Tysiące unikają więzienia

Aktualizacja: 07.10.2010

W polskich więzieniach odbywa karę prawie 82 tys. skazanych. Powinno ich być o niemal 30 tys. więcej, ale ... się nie stawili, pisze "Rzeczpospolita". A kolejnym 40 tysiącom skazanych jeszcze nie wyznaczono terminu stawienia się w zakładzie karnym. »

Sejm: biblioteka w każdej szkole publicznej

Aktualizacja: 07.10.2010

Biblioteki szkolnej w każdej szkole publicznej i jej otwarcia na potrzeby społeczności lokalnej chcą posłowie SLD, którzy w środę przedstawili projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Zdaniem rządu nowelizacja jest zbędna, bo odpowiednie przepisy już istnieją. »

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postuluje zmiany w zarządzaniu kryzysowym

Aktualizacja: 06.10.2010

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa postuluje zmiany w prawie dot. zarządzania kryzysowego w Polsce. Zwraca m.in. uwagę, że szef MSWiA, jeśli nie jest równocześnie wicepremierem, w sytuacjach kryzysowych nie ma wystarczających środków, by wpływać na innych ministrów. »

Wynagrodzenie minimalne w 2011 r. - 1386 zł

Aktualizacja: 06.10.2010

Płaca minimalna w przyszłym roku wyniesie 1386 zł - poinformował we wtorek premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Według Solidarność i OPZZ decyzja rządu jest "podeptaniem" dialogu społecznego. »

"Dziennik Polski": szalone pomysły Ministerstwa Zdrowia

Aktualizacja: 06.10.2010

Staż lekarski zostanie zniesiony, a Lekarski Egzamin Państwowy zlikwidowany. Studenci medycyny są przerażeni - akcentuje "Dziennik Polski". »

Stawki dopłat do gruntów rolnych za 2010 r.

Aktualizacja: 06.10.2010

Ministerstwo rolnictwa opublikowało we wtorek projekt rozporządzeń określających wysokość dopłat bezpośrednich za 2010 r. Podstawowa dopłata do ziemi wyniesie 562,09 zł za hektar. Dotacja będzie wypłacana, jak co roku, od 1 grudnia. »

TK: przepisy o ubezpieczeniu społecznym rolników - konstytucyjne

Aktualizacja: 05.10.2010

Osoby, które mają ustalone prawo do emerytury rolniczej, nie mogą ubiegać się o zwiększenie emerytury z FUS, wynikające ze składek płaconych na ubezpieczenie rolnicze. TK uznał, że regulujące to przepisy ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników są konstytucyjne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama