reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zadłużenie szpitali - podsumowanie

Aktualizacja: 04.08.2010

9 mld 849 mln zł wyniosły w pierwszym kwartale tego roku zobowiązania samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. W tym samym okresie ubiegłego roku było to niewiele mniej, bo 9 mld 828 mln zł - wynika z danych resortu zdrowia. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Uzdrowiska na sprzedaż

Aktualizacja: 06.08.2010

Skarb Państwa sprzedaje udziały w 14 uzdrowiskach - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Urzędnik wyrazi zgodę na pracę po godzinach

Aktualizacja: 05.08.2010

Projekt nowelizacji ustawy o pracownikach urzędów państwowych przewiduje korzystne rozwiązania dla urzędników opiekujących się dziećmi do lat 8 lub chorymi osobami. Bez swej zgody nie będą oni mogli zostać skierowani do pracy po godzinach, w porze nocnej, w niedzielę czy też w święta. »

Rząd przyjął Wieloletni Plan Finansowy Państwa

Aktualizacja: 04.08.2010

Rząd przyjął we wtorek Wieloletni Plan Finansowy Państwa przewidujący wzrost VAT o 1 pkt proc. Premier Donald Tusk zapewnił, że podwyżka nie będzie dotyczyć podstawowych produktów żywnościowych. Decyzję tę krytykują opozycja, związkowcy, pracodawcy i ekonomiści. »

Forum Legislacji: potrzebna reforma systemu tworzenia ustaw

Aktualizacja: 04.08.2010

Tylko gruntowna reforma procesu legislacyjnego może zabezpieczyć scenę polityczną przed "aferami" wybuchającymi w trakcie prac nad ustawami - oceniło Obywatelskie Forum Legislacji w związku z opublikowanym raportem ws. afery hazardowej pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją Julii Pitery. »

Senat o dowodach osobistych i komornikach

Aktualizacja: 04.08.2010

Na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu Senat zajmie się m.in. ustawą o dowodach osobistych, zakładającą, że od 2011 roku będziemy mogli posługiwać się elektronicznym dokumentem tożsamości, a prawo do niego będzie przysługiwało Polakom już z chwilą urodzenia. »

PKP S.A. przekazały majątek Przewozom Regionalnym

Aktualizacja: 03.08.2010

PKP S.A. i Przewozy Regionalne podpisały umowy notarialne wnoszące aportem do samorządowej spółki dwadzieścia sześć nieruchomości o wartości 270 milionów złotych - poinformował we wtorek rzecznik PKP S.A. Michał Wrzosek. »

Sąd Najwyższy: wybór prezydenta ważny

Aktualizacja: 03.08.2010

Wybory prezydenckie, w których zwyciężył Bronisław Komorowski, są ważne - zdecydował we wtorek Sąd Najwyższy. To otwiera drogę do zaprzysiężenia Komorowskiego na prezydenta. Uroczystość zaprzysiężenia została zaplanowana na 6 sierpnia. »

Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych w 2011 r.

Aktualizacja: 20.05.2011

Na internetowej stronie Ministerstwa Finansów ukazało się obwieszczenie szefa resortu w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2011 r. »

"Rzeczpospolita": umiera NIP, niech żyje PESEL

Aktualizacja: 03.08.2010

Polacy w swoich rozliczeniach z urzędami skarbowymi wkrótce będą się posługiwać numerem PESEL - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

"Dziennik Gazeta Prawna": biurokracja pasa nie zaciska

Aktualizacja: 03.08.2010

Z sondy "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że rząd zatrudnia coraz więcej słabych urzędników. Ustalenia gazety pokazują, iż w korpusie służby cywilnej pracuje obecnie 132 tys. osób - o 20 proc. więcej niż w 2005 r. »

Mundurowi żądają waloryzacji płac - grożą protestem

Aktualizacja: 02.08.2010

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych domaga się waloryzacji płac funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, PSP i Służby Więziennej w 2011 r. "Niespełnienie naszego żądania może stać się powodem kolejnej akcji protestacyjnej" - napisano w liście do premiera. »

Od 1 września rolnicy mogą starać się o renty strukturalne

Aktualizacja: 02.08.2010

Od 1 września br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie rent strukturalnych. Będzie je mogło dostać ok. 6 tys. rolników. Jest to ostatni nabór w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. »

NIK o kształceniu pielęgniarek - zaniedbania mogące prowadzić do korupcji

Aktualizacja: 02.08.2010

Zaniedbania w Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie mogły stwarzać warunki do wystąpienia zjawisk korupcyjnych - wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. »

„Owoce w szkole” – terminy i wymogi formalne

Aktualizacja: 02.08.2010

Do 10 września szkoły podstawowe muszą złożyć do Agencji Rynku Rolnego wnioski o zatwierdzenie przyznania pomocy w ramach programu „Owoce w szkole” »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama