| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

MSWiA: Więcej wyremontowanych dróg lokalnych

Aktualizacja: 09.07.2010

W tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 - 2011 zaplanowano przebudowę, budowę lub remont ponad 2 tys. kilometrów dróg lokalnych na terenie całej Polski. »

Kandydaci na prezydentów miast deklarują start w wyborach

Aktualizacja: 11.07.2010

Jacek Majchrowski i Stanisław Kracik w Krakowie, Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie, Paweł Adamowicz w Gdańsku, Rafał Dutkiewicz i Jacek Uczkiewicz we Wrocławiu, Tadeusz Truskolaski w Białymstoku - to już pewni kandydaci na prezydentów miast w tegorocznych wyborach samorządowych. »

Szkoły podoficerskie czeka reorganizacja

Aktualizacja: 11.07.2010

System kształcenia kandydatów na żołnierzy zawodowych i doskonalenia kadry korpusu podoficerskiego czekają zmiany. Zgodnie z projektem rozporządzenia MON zamiast obecnych ośmiu szkół podoficerskich mają działać trzy. »

Warunki bezpieczeństwa stadionów piłkarskich – nowe regulacje

Aktualizacja: 08.07.2010

W Dzienniku Ustaw ukazało się nowe rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych w sprawie warunków bezpieczeństwa, jakie powinny spełniać stadiony, na których mogą odbywać się mecze piłki nożnej. »

Rząd przyjął założenia do projektu ustawy o odpadach

Aktualizacja: 08.07.2010

Odpady mają być zbierane selektywnie i przetwarzane zgodnie z hierarchią ich odzysku - przewidują przyjęte w czwartek przez rząd założenia do projektu ustawy o odpadach. Celem rozwiązań jest m.in. zmniejszenie negatywnego oddziaływania odpadów na środowisko. »

Wydatki publiczne na emerytury spadną w Polsce najbardziej w UE

Aktualizacja: 08.07.2010

Według prognoz KE, w Polsce w 2060 r. udział wydatków w PKB na świadczenia emerytalne spadnie o 3 pkt. proc. w porównaniu z 2007 rokiem. To najwięcej w całej UE. Komisja Europejska rozpoczęła w środę konsultacje na temat wysokości przyszłych emerytur. »

NIK: W administracji pracuje zbyt mało osób niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.07.2010

W administracji publicznej pracuje zbyt mało osób niepełnosprawnych; spośród 118 skontrolowanych siedzib urzędów tylko dziewięć było całkowicie dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych - wynika z raportu NIK, którego kopię w czwartek otrzymała PAP. »

IV edycja konkursu Innowator

Aktualizacja: 12.07.2010

Z uwagi na jesienne wybory samorządowe, sylwetki samorządowców można zgłaszać do 9 lipca, propozycje najlepszych projektów samorządowych do połowy sierpnia, a finał konkursu wraz  z galą samorządową odbędzie się już 15 września. »

Samorządy, które globalnie chcą pokazać siłę swojej lokalności

Aktualizacja: 08.07.2010

Samorządy coraz częściej dostrzegają zalety posiadania konta w serwisie LOKALNI GLOBALNI. W ostatnim okresie w serwisie zalogowało się kilkanaście miast i gmin. »

"Puls Biznesu": Mamy 3 000 000 000 000 zł długu

Aktualizacja: 08.07.2010

Całkowite zadłużenie Polski przekracza 220 proc. Produktu Krajowego Brutto, uważa Janusz Jabłonowski z NBP, na którego powołuje się "Puls Biznesu". »

MEN: Będą podwyżki dla nauczycieli w 2011 r.

Aktualizacja: 07.07.2010

W planie budżetowym na 2011 r. przewidujemy podwyżki dla nauczycieli, jednak ich wysokość będzie jeszcze negocjowana ze związkami nauczycielskimi - poinformował rzecznik MEN Grzegorz Żurawski. »

NIK: Miasta nie radzą sobie z organizacją transportu

Aktualizacja: 07.07.2010

Polskie miasta coraz częściej są paraliżowane przez korki. Mieszkańcy niechętnie korzystają z komunikacji miejskiej, bo jest zatłoczona i w dużej części przestarzała - wynika z kontroli NIK prowadzonej w 8 miastach - m.in. w stolicy, we Wrocławiu i Gdańsku. »

Każde przedszkole zrealizuje całą podstawę programową

Aktualizacja: 07.07.2010

Nie tylko w przedszkolach tradycyjnych, lecz także w tzw. innych formach wychowania przedszkolnego musi być realizowana cała podstawa programowa wychowania - taką poprawkę zaproponowali posłowie PO i Lewica do projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty. »

Liczba stanowisk służbowych w korpusach kadry zawodowej Sił Zbrojnych

Aktualizacja: 07.07.2010

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie określenia liczby stanowisk służbowych w poszczególnych korpusach kadry zawodowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przedłożone przez ministra obrony narodowej. »

Nowe i oryginalne kierunki studiów na polskich uczelniach

Aktualizacja: 08.07.2010

Zarządzanie komunikacją i infrastrukturą lotniczą, agrochemia i mediteranistyka poświęcona kulturze krajów Morza Śródziemnego - takie m.in. kierunki studiów po raz pierwszy od października 2010 r. pojawią się na polskich uczelniach. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek Tłumaczenia i szkolenia językowe

Skrivanek jest agencją translatorską, która oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu tłumaczeń i szkoleń językowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »