reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Hall: szkoły mają obowiązek organizacji etyki dla chętnych

Aktualizacja: 02.09.2010

Uczniowie mają prawo do nauki etyki; jeżeli uczeń zgłosi chęć uczestniczenia w tych lekcjach, szkoła ma obowiązek je zorganizować - podkreśliła minister edukacji Katarzyna Hall na konferencji prasowej w Wilkowie po inauguracji roku szkolnego w tamtejszej szkole. »

Setki milionów na zapobieganie powodziom

Aktualizacja: 01.09.2010

Rząd przyjął we wtorek projekt zmiany Prawa wodnego, która wprowadza postanowienia unijnej dyrektywy powodziowej. Premier Donald Tusk powiedział na konferencji po posiedzeniu rządu, że pozwolą one w przyszłości szybciej usuwać skutki powodzi. »

Resort zdrowia przygotował ustawę o działalności leczniczej

Aktualizacja: 01.09.2010

Kwestia przekształceń szpitali zostanie uregulowana w ustawie o działalności leczniczej. Wchodzi ona w skład pakietu zdrowotnego, który jesienią ma zostać złożony w Sejmie. »

NIK: Numer 112 wciąż prowizoryczny i zawodny

Aktualizacja: 01.09.2010

Wdrażany od lat system alarmowego numeru 112 jest prowizoryczny i nieskuteczny - alarmuje NIK w raporcie przesłanym Sejmowi. Izba negatywnie ocenia działania kolejnych szefów MSWiA i postuluje, by nadzór nad wdrażaniem numeru objął premier. »

"Gazeta Wyborcza": Dziesiątkowanie urzędów

Aktualizacja: 01.09.2010

Rząd chce w przyszłym roku zwolnić co dziesiątego urzędnika. Zapowiada też skracanie czasu pracy i obniżanie pensji. Cięcia mają dać ok. 1 mld zł oszczędności rocznie, donosi "Gazeta Wyborcza". »

Marszałek województwa poprowadzi rejestr producentów

Aktualizacja: 01.09.2010

Rząd przyjął we wtorek zmiany w ustawie o organizacji rynków owoców i warzyw. Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do unijnych przepisów - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Prezydent podpisał ustawę o ochronie informacji niejawnych

Aktualizacja: 31.08.2010

Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę o ochronie informacji niejawnych - podano na stronach internetowych prezydenta RP. »

Rozpoczyna się się spis rolny

Aktualizacja: 01.09.2010

Od 1 września do 31 października w całym kraju będzie przeprowadzany powszechny spis rolny. Po raz pierwszy będzie on oparty o technikę elektroniczną przy wykorzystaniu różnych rejestrów - poinformował generalny komisarz spisowy, prezes GUS prof. Józef Oleński. »

Kobiety startujące w wyborach samorządowych rozpoczynają szkolenia

Aktualizacja: 31.08.2010

Kilkaset kobiet z całego kraju zgłosiło się na szkolenia dla kandydatek startujących w jesiennych wyborach samorządowych. Szkolenia organizuje Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Fundacja Feminoteka. »

Udział gmin w PIT i średnia kwota bazowa w 2011 r.

Aktualizacja: 30.08.2010

Ministerstwo Finansów umieściło na swej stronie internetowej komunikaty dotyczące udziału gmin we wpływach z podatku PIT w 2011 r. oraz wysokości średniej kwoty bazowej w kraju na 2011 r. »

"Gazeta Wyborcza": administracja do cięcia?

Aktualizacja: 31.08.2010

Rząd wraca do pomysłu ograniczenia zatrudnienia w administracji publicznej - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Ma to być jedna z kilkudziesięciu ustaw, którymi jesienią zajmie się Sejm. »

"Dziennik Gazeta Prawna": rząd obiecał, zapłaci samorząd

Aktualizacja: 31.08.2010

Początek roku oznacza dla nauczycieli 7-procentową podwyżkę pensji, dla samorządowców kłopoty, bo gminy kolejny raz będą musiały dołożyć do obietnic rządu. W ubiegłym roku kosztowało to 250 mln zł - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna". »

Nowe zasady prowadzenia dokumentacji w szkołach i przedszkolach

Aktualizacja: 31.08.2010

W Dzienniku Ustaw opublikowano zmiany w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji. »

Europejska Stolica Kultury 2016 - mija termin składania wniosków

Aktualizacja: 30.08.2010

Termin składania wniosków na konkurs Europejska Stolica Kultury 2016 mija w poniedziałek. Udział w nim zadeklarowało 11 polskich miast. W piątek swoją kandydaturę zgłosiła Warszawa. »

Oświadczenia majątkowe samorządowców - 10 lub 13 września

Aktualizacja: 31.08.2010

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozwiało wątpliwości związane z terminem składania w bieżącym roku oświadczeń majątkowych przez radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Atos

Międzynarodowy lider w branży usług informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama