| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Z Katowic na lotnisko w 28 minut

Aktualizacja: 07.04.2010

Trasa kolejowa z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach poprowadzi przez Chorzów, Bytom i Piekary - poinformował rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskie Linie Kolejowe Robert Kuczyński. Przejazd z centrum Katowic na lotnisko potrwa ok. 28 minut. »

15 lat temu ruszyło warszawskie metro

Aktualizacja: 06.04.2010

W środę mija 15 lat od uruchomienia warszawskiego metra. Na odcinku 11 km - między Kabatami a Politechniką - oddano wówczas 11 stacji. Dziś metro ma 21 stacji na odcinku 23 km i przewozi około 500 tys. pasażerów dziennie. W tym roku ma ruszyć budowa II linii. »

Fundusze na modernizację wojewódzkich dróg i kolei

Aktualizacja: 06.04.2010

Ponad ćwierć miliarda złotych zostanie wydanych w 2010 r. na modernizację infrastruktury drogowej i kolejowej Województwa Łódzkiego. »

Opolskie: obwodnice za prawie 800 mln zł

Aktualizacja: 06.04.2010

Prawie 800 mln zł kosztować będą obwodnice Nysy i Niemodlina na Opolszczyźnie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała warianty realizacji obu inwestycji - powiedział PAP rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz. »

Obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 06.04.2010

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się kolejne posiedzenie plenarne Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Podczas posiedzenia przyjęto 28 propozycji ustaw i innych aktów prawnych przygotowywanych przez rząd. »

Komisja Wspólna m.in. o pomysłach antykorupcyjnych

Aktualizacja: 06.04.2010

Samorządowcom nie podobają się rozwiązania projektu prawa antykorupcyjnego przygotowanego przez Julię Piterę. Uważają, że zmuszanie do składania oświadczeń majątkowych szerokiej rzeszy urzędników, zwłaszcza tych niepodejmujących decyzji, mija się z celem. »

MSWiA ogłasza konkursy dla samorządów

Aktualizacja: 06.04.2010

200 tys. zł przeznaczyło MSWiA na tegoroczne edycje konkursów dla samorządów - "Bezpieczeństwo imprez sportowych" i "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego". Projekty mają promować wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwo na drogach oraz stadionach. »

Strategia rozwoju metropolii przyjęta na Śląsku

Aktualizacja: 06.04.2010

Strategię Rozwoju Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii "Silesia" przyjął zrzeszający 14 śląskich i zagłębiowskich miast Górnośląski Związek Metropolitalny. Dokument ma stać się podstawą rozwoju aglomeracji katowickiej do 2025 r. »

Nie będzie mniej radnych w Warszawie

Aktualizacja: 06.04.2010

Raczej nie ma już szans na to, aby w jesiennych wyborach samorządowych warszawiacy wybierali mniej radnych dzielnic niż dotychczas. Posłowie, którzy mieli przygotować projekt ustawy w tej sprawie, od października ani razu się nie zebrali. »

Łódź promuje się w BBC

Aktualizacja: 06.04.2010

Kolejny etap kampanii promującej Łódź rusza od początku kwietnia w brytyjskiej stacji telewizyjnej BBC. Miasto promować będą dwa nowe spoty reklamowe: Łódź filmowa oraz prezentujący Łódź jako miasto wielu wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. »

Wydane ostatnie pozwolenie na budowę drogi S3

Aktualizacja: 01.04.2010

Do połowy 2013 roku będzie wybudowany lubuski odcinek drogi ekspresowej S3. W ubiegłym tygodniu Wojewoda Lubuski Helena Hatka poinformowała o wydaniu pozwolenia na budowę ostatniego z odcinków trasy w regionie - z Gorzowa do Międzyrzecza. »

Śląska Drogowa Trasa Średnicowa impulsem inwestycji

Aktualizacja: 01.04.2010

W drugiej połowie tego roku samorząd Rudy Śląskiej wystawi na sprzedaż 10 działek inwestycyjnych, położonych wzdłuż popularnej w aglomeracji śląskiej Drogowej Trasy Średnicowej. »

Nowy przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa

Aktualizacja: 01.04.2010

Sędzia Sądu Najwyższego, Antoni Górski został w środę nowym przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa. Zastąpił na tym stanowisku sędziego SN Stanisława Dąbrowskiego, któremu upłynęła czteroletnia kadencja. »

Powstanie Kielecki Park Technologiczny

Aktualizacja: 01.04.2010

85 mln zł będzie kosztował Kielecki Park Technologiczny. Miasto podpisało w środę umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na dofinansowanie budowy infrastruktury parku ze środków Unii Europejskiej. »

Fundusze na sprzęt dla straży pożarnej i policji

Aktualizacja: 01.04.2010

14,5 mln zł na zakup sprzętu otrzymają łódzcy strażacy i policjanci . Straż ma kupić 16 nowoczesnych wozów bojowych i kamery termowizyjne a policja nowy śmigłowiec. Pieniądze zostały przekazane ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

nazwa.pl

Usługodawca w zakresie rejestracji domen i usług hostingowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »