| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

12 odsłon miejskiej promocji

Aktualizacja: 11.03.2010

Ogólnopolska kampania reklamowo-informacyjna, przedstawiająca dwanaście wybranych przez władze Katowic wydarzeń kulturalnych, ma przez najbliższy rok promować markę tego miasta i zmieniać jego poprzemysłowy wizerunek. »

Wnioski o dotacje z UE przez internet

Aktualizacja: 12.03.2010

Tylko przez internet będą składali wnioski przedsiębiorcy ubiegający się o unijne dofinansowanie e-biznesu - poinformowało w czwartek MSWiA. O przyznaniu dotacji ma decydować m.in. jego jakość, innowacyjność, a nie data złożenia wniosku. »

Nowe zasady pomocy materialnej

Aktualizacja: 10.03.2010

Wójt, burmistrz, prezydent miasta będą mogli upoważnić kierowników ośrodków pomocy społecznej do przyznawania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej - przewiduje nowelizacja ustawy o systemie oświaty podpisana przez prezydenta. »

330 mln zł z EBI na inwestycje

Aktualizacja: 10.03.2010

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) pożyczy do 330 mln zł na program modernizacji infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Krakowie. Dzięki przedsięwzięciu za kilka lat dostęp do kanalizacji i wodociągu będą mieli praktycznie wszyscy mieszkańcy miasta. »

Pierwsze zaliczki na projekty z PROW

Aktualizacja: 10.03.2010

Za kilka tygodni możliwe będą wypłaty pierwszych zaliczek na projekty inwestycyjne, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) - poinformował w środę minister rolnictwa i rozwoju wsi, Marek Sawicki. »

Fundusze UE na pożyczki i poręczenia

Aktualizacja: 10.03.2010

85 mln zł z UE trafi do trzech podlaskich fundacji, które będą udzielać pożyczek i poręczeń kredytów przedsiębiorcom. Umowy w tej sprawie podpisali w środę w Białymstoku marszałek województwa podlaskiego i przedstawiciele tych fundacji. »

Rząd podwoił środki na dopłaty do ubezpieczeń

Aktualizacja: 10.03.2010

Suma przeznaczona na rządowe dopłaty do składek ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt jest w tym roku dwukrotnie wyższa aniżeli w roku poprzednim – poinformował minister rolnictwa Marek Sawicki podczas konferencji prasowej w Katowicach. »

Gminy nie szkolą pracowników

Aktualizacja: 10.03.2010

Pracownicy samorządowi mogą bezpłatnie podnosić kwalifikacje, jeśli ich urząd pozyska unijną dotację. Gminy robią to jednak rzadko. »

Senat o wyborach samorządowych

Aktualizacja: 10.03.2010

Nowe zasady wypłacania becikowego oraz zmiany w prezydenckiej i samorządowej ordynacji wyborczej - tym m.in. będzie zajmował się Senat podczas rozpoczynającego się w środę trzydniowego posiedzenia. »

Odwołano alarmy powodziowe

Aktualizacja: 10.03.2010

W związku z ustabilizowaniem się stanu wody w Wiśle odwołano we wtorek alarm powodziowy dla Płocka i siedmiu położonych nad rzeką gmin pow. płockiego: Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Gąbin i Nowy Duninów (Mazowieckie) - podały sztaby kryzysowe. »

Małopolska chce do World Trade Center

Aktualizacja: 10.03.2010

Województwo Małopolskie chce przystąpić do stowarzyszenia World Trade Center, którego celem jest promocja i rozwój handlu międzynarodowego oraz ułatwianie kontaktów biznesowych. W Polsce siedziby WTC znajdują się w dwóch miastach - Warszawie i Poznaniu. »

Zakończył się Kongres Samorządowy

Aktualizacja: 10.03.2010

Zmiany w systemie finansowania samorządów oraz w zarządzaniu mieniem i oświatą postulują w deklaracji końcowej uczestnicy Kongresu 20-lecia Samorządu Terytorialnego, który we wtorek zakończył się w Poznaniu. »

Nie będzie referendum w Kielcach

Aktualizacja: 10.03.2010

Stowarzyszenia Samorząd 2010 i Forum Obywatelskie nie zebrały wystarczającej liczby podpisów mieszkańców Kielc wymaganych do przeprowadzenia referendum odwołującego prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego. »

20-lecie Samorządu Terytorialnego

Aktualizacja: 09.03.2010

O osiągnięciach samorządów i potrzebnych zmianach rozmawiali w poniedziałek w Poznaniu politycy i samorządowcy podczas pierwszego dnia Kongresu 20-lecia Samorządu Terytorialnego. Wśród gości kongresu był prezydent Lech Kaczyński i b. premier Tadeusz Mazowiecki. »

Poprawia się sytuacja hydrologiczna

Aktualizacja: 08.03.2010

Liczba przekroczonych stanów ostrzegawczych i alarmowych na polskich rzekach zmniejsza się; sytuacja hydrologiczna jest stabilna, nie ma też podtopień - podało w poniedziałek MSWiA, powołując się na informacje hydrologów z IMiGW. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »