reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Unijne pieniądze na walkę z przemocą

Aktualizacja: 05.03.2010

Ruszył nabór wniosków do unijnego programu „DAPHNE III”, poświęconego walce z przemocą wobec dzieci, młodzieży i kobiet. Kwota do wydania w 2010 r. to blisko 29 mln euro (ok. 116 mln złotych). »

Andrzej Seremet będzie prokuratorem generalnym

Aktualizacja: 05.03.2010

Prezydent Lech Kaczyński zdecydował, że prokuratorem generalnym będzie krakowski sędzia Andrzej Seremet. To pierwszy od 20 lat prokurator generalny niebędący jednocześnie ministrem sprawiedliwości. »

Sejm wznowił posiedzenie

Aktualizacja: 05.03.2010

W piątek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. poselskim projektem ustawy o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych. »

Więcej na służbę zdrowia z budżetu województwa

Aktualizacja: 04.03.2010

Ponad 52 mln zł otrzymają w tym roku szpitale podległe samorządowi województwa łódzkiego na modernizację i zakup aparatury medycznej. W sumie - wraz ze środkami unijnymi - na regionalną służbę zdrowia zostanie przeznaczonych ok. 80 mln zł. »

NIK negatywnie o gospodarowaniu kolejowym majątkiem

Aktualizacja: 04.03.2010

Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia system gospodarowania majątkiem w Grupie PKP od 2007 do połowy 2009 r. - poinformował w komunikacie rzecznik NIK Paweł Biedziak. NIK skontrolowała pięć z dziewięciu spółek Grupy. »

Gminy właścicielami odpadów komunalnych?

Aktualizacja: 04.03.2010

Gminy powinny stać się właścicielami odpadów komunalnych produkowanych przez mieszkańców, aby można było stworzyć właściwy, zgodny z unijnymi normami system gospodarki tymi odpadami - uważa Ministerstwo Środowiska. »

Miliardowe inwestycje w ramach PPP

Aktualizacja: 04.03.2010

Inwestycje o wartości przekraczającej 1 mld zł chciałyby zrealizować władze Krakowa przy udziale inwestorów prywatnych w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W ten sposób miałyby powstać m.in. parkingi wielopoziomowe, mieszkania komunalne czy nowy ratusz. »

Wyższy odpis do funduszu socjalnego na żłobek

Aktualizacja: 04.03.2010

Pracodawca będzie mógł podwyższyć, nawet o ponad 60 proc., odpis podstawowy na działalność socjalną. Pod warunkiem że przeznaczy te środki na założenie firmowego żłobka. »

"To gminy finansują rządowe podwyżki nauczycieli"

Aktualizacja: 04.03.2010

Trzy pytania do ANNY WASZCZUK-LISTOWSKIEJ, naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Świdnik - W tym roku pierwszy raz samorządy, które nie zapewniają nauczycielom średnich płac, muszą wypłacić tzw. dodatek uzupełniający. Ile pani gmina wydała na ten cel? »

Właściciele otrzymają wsparcie na remont kamienic

Aktualizacja: 04.03.2010

ZMIANA PRAWA - Właściciel budynku z mieszkaniami na wynajem, który sfinansuje remont z własnych środków, będzie mógł otrzymać premię kompensacyjną. Nie będzie musiał w tym celu zaciągać kredytu w banku. »

Rozpoczęto konsultacje nt. usługi powszechnej

Aktualizacja: 03.03.2010

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje nt. przyszłości usługi powszechnej - poinformował w środę resort infrastruktury. Mają one m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy wszyscy obywatele UE powinny mieć dostęp do szerokopasmowego internetu. »

Za i przeciw utworzeniu nowego parku narodowego

Aktualizacja: 03.03.2010

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zlecił wykonanie analizy społeczno-gospodarczych skutków utworzenia Mazurskiego Parku Narodowego. Zabiegi o utworzenie na Mazurach parku narodowego trwają od 60 lat. »

Sejm kontynuuje posiedzenie

Aktualizacja: 04.03.2010

W środę Sejm rozpoczął trzydniowe posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. projektem zmieniającym zasady przyznawania tzw. becikowego a także projektami zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy. »

Będzie łatwiej założyć spółdzielnię socjalną

Aktualizacja: 03.03.2010

Bezdomni, niepełnosprawni i osoby długotrwale bezrobotne łatwiej uzyskają unijną dotację na założenie spółdzielni socjalnej. Każda zatrudniona w niej osoba będzie mogła otrzymać 20 tys. zł. »

Nowy tabor kolejowy za pół miliarda złotych

Aktualizacja: 02.03.2010

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił przetarg na zakup elektrycznych pociągów . Chce zakupić tabor za kwotę 500 milionów złotych, połowę pieniędzy będzie pochodziło z funduszy Unii Europejskiej. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SMM Legal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama