reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Polska The Times": Dziewięć miesięcy do polskiej prezydencji w UE

"Polska The Times": Dziewięć miesięcy do polskiej prezydencji w UE

Budżet na lata 2014-2020, Partnerstwo Wschodnie, rynek wewnętrzny, polityka energetyczna, polityka bezpieczeństwa i obrony - to priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - informuje "Polska The Times".

Dziewięć miesięcy pozostało do objęcia przez nasz kraj przywództwa w Unii. Przed nami są Węgrzy. To będą pierwsze prezydencje, prowadzone z uwzględnieniem zapisów traktatu lizbońskiego.

Polska prezydencja zostanie połączona z promocją naszego kraju. Odbędą się m.in. Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu oraz uroczyste otwarcie prezydencji w Warszawie. Podczas przewodnictwa w Unii promowana będzie nasza kultura w nast. miastach: Brukseli, Berlinie, Paryżu, Rzymie i Londynie, a także kilku innych, dużych ośrodkach poza Europą.

Główną rolę w kraju odegrają Sopot, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków i Warszawa. W stolicy odbędzie się spotkanie w formule szczytu. Spotkania i konferencje odbędą się także na wchodzie Polski oraz na Śląsku. Najważniejszym ośrodkiem politycznym ma być Sopot. Zaplanowano tam m.in. zjazd ministrów spraw zagranicznych, a także nieformalne posiedzenie Rady ds. Ogólnych, dotyczące budżetu Unii.

Przyjęte jest, że państwa obejmujące prezydencję w Unii, nie mogą zabiegać o swoje interesy. Niemniej nasza prezydencja zbiegnie się z początkiem negocjacji w sprawie nowego budżetu, które ruszą właśnie w 2011 r. Polska jest zainteresowana podobną do obecnej, strukturą wydatków. Inaczej przyszły budżet widzą najsilniejsze państwa tzw. Starej Unii, które preferują przyszłościowe gałęzie gospodarki, czyli nowe technologie i ochronę klimatu - czytamy w dzienniku "Polska The Times".

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Brzostowska

Konsultant podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama