| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > "Polska The Times": Dziewięć miesięcy do polskiej prezydencji w UE

"Polska The Times": Dziewięć miesięcy do polskiej prezydencji w UE

Budżet na lata 2014-2020, Partnerstwo Wschodnie, rynek wewnętrzny, polityka energetyczna, polityka bezpieczeństwa i obrony - to priorytety polskiej prezydencji w Unii Europejskiej - informuje "Polska The Times".

Dziewięć miesięcy pozostało do objęcia przez nasz kraj przywództwa w Unii. Przed nami są Węgrzy. To będą pierwsze prezydencje, prowadzone z uwzględnieniem zapisów traktatu lizbońskiego.

Polska prezydencja zostanie połączona z promocją naszego kraju. Odbędą się m.in. Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu oraz uroczyste otwarcie prezydencji w Warszawie. Podczas przewodnictwa w Unii promowana będzie nasza kultura w nast. miastach: Brukseli, Berlinie, Paryżu, Rzymie i Londynie, a także kilku innych, dużych ośrodkach poza Europą.

Główną rolę w kraju odegrają Sopot, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków i Warszawa. W stolicy odbędzie się spotkanie w formule szczytu. Spotkania i konferencje odbędą się także na wchodzie Polski oraz na Śląsku. Najważniejszym ośrodkiem politycznym ma być Sopot. Zaplanowano tam m.in. zjazd ministrów spraw zagranicznych, a także nieformalne posiedzenie Rady ds. Ogólnych, dotyczące budżetu Unii.

Przyjęte jest, że państwa obejmujące prezydencję w Unii, nie mogą zabiegać o swoje interesy. Niemniej nasza prezydencja zbiegnie się z początkiem negocjacji w sprawie nowego budżetu, które ruszą właśnie w 2011 r. Polska jest zainteresowana podobną do obecnej, strukturą wydatków. Inaczej przyszły budżet widzą najsilniejsze państwa tzw. Starej Unii, które preferują przyszłościowe gałęzie gospodarki, czyli nowe technologie i ochronę klimatu - czytamy w dzienniku "Polska The Times".

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »