| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Unijne dofinansowanie szkolenia pracowników nie zwalnia gminy z obowiązku wydzielenia w budżetach pieniędzy na dokształcanie kadry.

W ustawie o pracownikach samorządowych wyraźnie wskazano, iż w planach finansowych jednostek samorządu terytorialnego przewiduje się środki finansowe na podnoszenie wiedzy i kwalifikacji zawodowych.

Oznacza to, że obowiązkiem samorządów jest systematyczne wydzielanie środków na szkolenie pracowników. Jednostki nierzadko zapominają o tej powinności w nadziei pokrycia kosztów dokształcania pracowników ze środków unijnych. Sam fakt przerzucenia ciężaru finansowego na unijne programy nie zwalnia jednak samorządy z obowiązku wydzielenia funduszy szkoleniowych.

Niektóre jednostki radzą sobie w ten sposób, iż zaplanowane na szkolenia pieniądze wydają na inne cele - jeśli uda im się przeszkolić pracowników za darmo.

Już wkrótce Regionalne Izby Obrachunkowe sprawdzą jak wiele pieniędzy jednostki przeznaczyły na szkolenia w pierwszej połowie bieżącego roku. Zbliża się bowiem termin składania przez zarządy sprawozdań z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r.

Czytaj także: Do końca sierpnia informacje z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r.>>

Gminy muszą znaleźć środki na szkolenia pracowników>>

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Błotnicki

Of Counsel jednej z warszawskich kancelarii prawniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »