reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Środki unijne nie zwalniają z obowiązku wydzielenia pieniędzy na szkolenia

Unijne dofinansowanie szkolenia pracowników nie zwalnia gminy z obowiązku wydzielenia w budżetach pieniędzy na dokształcanie kadry.

W ustawie o pracownikach samorządowych wyraźnie wskazano, iż w planach finansowych jednostek samorządu terytorialnego przewiduje się środki finansowe na podnoszenie wiedzy i kwalifikacji zawodowych.

Oznacza to, że obowiązkiem samorządów jest systematyczne wydzielanie środków na szkolenie pracowników. Jednostki nierzadko zapominają o tej powinności w nadziei pokrycia kosztów dokształcania pracowników ze środków unijnych. Sam fakt przerzucenia ciężaru finansowego na unijne programy nie zwalnia jednak samorządy z obowiązku wydzielenia funduszy szkoleniowych.

Niektóre jednostki radzą sobie w ten sposób, iż zaplanowane na szkolenia pieniądze wydają na inne cele - jeśli uda im się przeszkolić pracowników za darmo.

Już wkrótce Regionalne Izby Obrachunkowe sprawdzą jak wiele pieniędzy jednostki przeznaczyły na szkolenia w pierwszej połowie bieżącego roku. Zbliża się bowiem termin składania przez zarządy sprawozdań z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r.

Czytaj także: Do końca sierpnia informacje z wykonania budżetów za I półrocze 2011 r.>>

Gminy muszą znaleźć środki na szkolenia pracowników>>

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Compliance 360° w firmie (PDF)59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lidia Bucka

Adwokat, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama