reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Rzeszów: Ponad 411 mln zł na usprawnienie komunikacji miejskiej

Rzeszów: Ponad 411 mln zł na usprawnienie komunikacji miejskiej

Zakup 80 nowoczesnych autobusów oraz przebudowę 11 skrzyżowań w Rzeszowie zakłada m.in. projekt usprawnienia miejskiej komunikacji. Inwestycje warte są ponad 411 mln zł, z czego ponad 311 mln zł stanowi dofinansowanie z programu Rozwój Polski Wschodniej.

W rzeszowskim Ratuszu podpisano w poniedziałek umowę ws. unijnego dofinansowania tego projektu. W uroczystości uczestniczyła m.in. wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel. Jej zdaniem województwo podkarpackie znakomicie korzysta z programu Rozwój Polski Wschodniej. "W region realizowanych jest w jego ramach ponad 20 projektów" - dodała.

Wendel zaznaczył, że rzeszowski projekt jest jednym z największych, które są finansowane z RPW.

"W kraju jest pięć podobnych projektów dotyczących usprawnienia komunikacji w miastach wojewódzkich. Są one bardzo istotne z racji celów, jakie sobie zakładają. Dlatego, że podniesienie konkurencyjności stolic województw poprzez poprawę komunikacji publicznej, stwarza korzystne warunki do rozwoju gospodarczego całego regionu" - podkreśliła.

Głównym celem rzeszowskiego projektu jest usprawnienie miejskiej komunikacji. W jego ramach powstanie m.in. Zintegrowany System Zarządzania Ruchem i Transportem Publicznym. Dzięki niemu priorytet na rzeszowskich ulicach będzie miała komunikacja miejska. Będzie to możliwe m.in. poprzez wydzielenie buspasów na jezdniach.

Kolejnym ważnym punktem projektu jest zakup 80 nowoczesnych autobusów. Przetarg na ich dostawę został, częściowo, rozstrzygnięty.

W ramach programu zmienią się również przystanki rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Zamontowane zastaną na nich tablice świetlne, które będą informować o nadjeżdżających autobusach. Pasażerowie dowiedzą się również o połączeniach i możliwościach przesiadek.

W Rzeszowie przebudowane zostaną również najważniejsze skrzyżowania, w sumie takich inwestycji będzie 11. Niektóre z zadań, wchodzących w skład programu transportowego, są już realizowane, m.in. przebudowa ul. Podkarpackiej.

Samorząd Rzeszowa planuje jeszcze w tym roku rozstrzygnąć wszystkie przetargi na inwestycje, które będą realizowane w ramach tego projektu oraz podpisać umowy na ich wykonanie.

Inwestycje, które przewiduje projekt "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Rzeszowa i okolic" warte są ponad 411 mln zł. Ponad 311 mln zł stanowić ma dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Realizacja projektu ma się zakończyć do końca 2014 r. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama