reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Białystok: 4 mln zł zaoszczędzi miasto na zakupie energii w 2013 r.

Białystok: 4 mln zł zaoszczędzi miasto na zakupie energii w 2013 r.

4 mln zł zaoszczędzi w 2013 roku gmina Białystok na zbiorowym zakupie energii elektrycznej dla ponad 150 jednostek miejskich. Przetarg wygrała firma PGE Obrót SA kwotą 11,2 mln zł brutto.

Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała, że umowa z tą spółką będzie podpisana w ciągu tygodnia. Druga startująca w przetargu firma - PKP Energetyka SA oddział w Warszawie - w wymaganym czasie nie złożyła odwołania od rozstrzygnięcia postępowania.

PGE Obrót dostarczy energię do 155 miejskich jednostek (instytucji kultury, szkół, przedszkoli, miejskich spółek, ale też m.in. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej), a także na potrzeby całego oświetlenia ulicznego w Białymstoku i sygnalizacji świetlnej.

Urszula Mirończuk poinformowała, że dotychczas do większości miejskich jednostek prąd dostarczało PGE, ale nie do wszystkich.

Jak podano w ogłoszeniu przetargowym, miasto na mocy ustawy prawo energetyczne chce poprzez taki przetarg i wspólne zakupy doprowadzić do "ujednolicenia stawek i uproszczenia zasad rozliczania zużycia energii elektrycznej czynnej". Ma się to stać przez uzyskanie jednej, stałej ceny za kW energii dla poszczególnych grup taryfowych z uwzględnieniem wszelkich dodatkowych opłat.

Nie masz czasu na śledzenie częstych zmian w przepisach, a musisz szybko rozwiązać problemy, które pojawiają się w rozliczaniu finansów Twojej jednostki?

Znajdź rozwiązania swoich aktualnych problemów!

Rachunkowość Budżetowa - wydanie elektroniczne

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama