reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Łódź: Ponad 17 mln zł wydano na termomodernizację i remonty szkół

Łódź: Ponad 17 mln zł wydano na termomodernizację i remonty szkół

Ponad 17 mln zł kosztowała termomodernizacja i remonty szkół i placówek oświatowych w Łodzi w latach 2011-12. Dzięki tym inwestycjom miasto zaoszczędzi na ich ogrzewaniu ponad 1,16 mln zł rocznie - poinformowały władze Łodzi.

Jak wyjaśniła prezydent miasta, Hanna Zdanowska, zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na kolejne inwestycje w oświacie. Zwróciła uwagę, że termomodernizacja to nie tylko - jak się powszechnie uważa - "obłożenie budynku styropianem", ale przede wszystkim kompleksowy jego remont, m.in. wymiana stolarki okiennej i systemów grzewczych.

Obecny na konferencji wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski zwrócił uwagę, że projekt dotyczący termomodernizacji nazywa się "Mia100 szkół", podobnie jak realizowany już projekt rewitalizacji łódzkich kamienic - "Mia100 kamienic". Poinformował, że w ramach projektu do tej pory zmodernizowano w sumie 20 szkół i placówek oświatowych, w których uczy się ponad 7,4 tys. uczniów. Na prace te wydano ponad 17 mln zł. Pieniądze pochodzą z kasy miasta, z funduszu ochrony środowiska i z Unii Europejskiej.

Wiceprezydent zapowiedział, że w przyszłym roku - w ramach projektu - modernizowanych będzie kolejnych 21 placówek oświatowych; przede wszystkim budynki, w których funkcjonują przedszkola i szkoły podstawowe. Według niego, może to kosztować ok. 20 mln zł lub więcej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama