reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Łódź: 80 mln zł ma kosztować budowa centrum sportowego Politechniki Łódzkiej

Łódź: 80 mln zł ma kosztować budowa centrum sportowego Politechniki Łódzkiej

Ponad 80 mln zł ma kosztować budowa na terenie Politechniki Łódzkiej centrum sportowo-dydaktycznego. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku. Budowa centrum ma być sfinansowana m.in. z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki, które przekaże 30 mln zł.

Zdaniem władz Politechniki Łódzkiej na działce o powierzchni około 1,7 ha powstanie jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów sportowych w Polsce.

Wybudowana ma być m.in. pierwsza w Łodzi i jedyna w regionie kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich. Według rektora będzie można na niej rozgrywać zawody o randze mistrzostw Europy. "Dzięki tej inwestycji młodzi zawodnicy-studenci będą mieli idealne warunki do studiowania i rozwijania kariery sportowej" - mówił prof. Bielecki.

50-metrowy basen olimpijski będzie mógł być dzielony na dwa 25-metrowe. Obiekt będzie obejmował także pływalnię 30-metrową dla rozgrywania zawodów w skokach do wody, piłce wodnej i pływaniu synchronicznym. Podnoszone dno umożliwi naukę pływania i rehabilitację. Tor z przeciwprądem będzie służył do prowadzenia np. badań wysiłkowych.

W Centrum znajdą się ponadto: kompleks odnowy biologicznej, hala sportowo-widowiskowa, boisko do gier zespołowych i sportów siłowych, sale treningowe. Powstać ma też - jedna z najwyższych w Polsce - 17,5 m ścianka wspinaczkowa.

Według władz uczelni w centrum można będzie organizować zawody w pływaniu na poziomie mistrzostw Europy, zawody w skokach do wody na poziomie mistrzostw Europy, zawody w pływaniu synchronicznym i piłce wodnej, akademickie mistrzostwa Europy w sportach wspinaczkowych, mistrzostwa Polski w sportach walki.

Jak podkreślił prof. Bielecki, z Centrum będą mogli korzystać nie tylko studenci łódzkich uczelni, ale również mieszkańcy miasta.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Musolf

ekspert z zakresu podatków i ceł

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama