reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Seminarium inicjowane przez samorząd województwa odbędzie się w najbliższy czwartek (7 lutego) w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Poświęcone będzie w całości realizacji programu budowy ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego.

Program skupia się przede wszystkim na poprawie stanu infrastruktury przystani żeglarskich i bezpieczeństwa ekologicznego na akwenach wodnych naszego województwa. Tworzone kompleksowe i nowoczesne rozwiązania mają na celu zwiększenie ruchu turystycznego na Warmii i Mazurach, poprawę jakości obsługi turystów, dostosowanie standardów obsługi do wymogów unijnych oraz stymulowanie aktywności gospodarczej społeczności loklanych.

Realizacja tych działań wpłynie na zmniejszenie presji na środowisko naturalne oraz poprawę warunków żeglowania poprzez stworzenie możliwości odbioru ścieków jachtowych oraz odpadów stałych, a także stworzenia odpowiednich warunków sanitarnych i bazy noclegowej i gastronomicznej dla żeglarzy. Kontynuacją powyższych działań będzie promocja sieci przystani oraz rozwiązań sprzyjających poprawie ochrony środowiska naturalnego na akwenach wodnych atrakcyjnych turystycznie.

Program budowy sieci ekomarin realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 6 osi priorytetowej "Środowisko przyrodnicze" Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Podczas seminarium zaprezentowana zostanie działalność funkcjonujących obecnie ekologicznych portów żeglarskich w Iławie, Wilkasach, Mrągowie, Mikołajkach i Giżycku, a także tych będących w ostatniej fazie budowy.

Łącznie do końca 2013 r. w naszym regionie funkcjonować będzie jedenaście ekologicznych mini przystani żeglarskich.

źródło: wrota.warmia.mazury.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama