| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Warmia i Mazury: Budowa ekologicznych portów żeglarskich

Seminarium inicjowane przez samorząd województwa odbędzie się w najbliższy czwartek (7 lutego) w Sali Sesyjnej Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego. Poświęcone będzie w całości realizacji programu budowy ekologicznych mini przystani żeglarskich wraz z systemami odbioru i segregacji odpadów na wybranych obszarach regionu warmińsko-mazurskiego.

Program skupia się przede wszystkim na poprawie stanu infrastruktury przystani żeglarskich i bezpieczeństwa ekologicznego na akwenach wodnych naszego województwa. Tworzone kompleksowe i nowoczesne rozwiązania mają na celu zwiększenie ruchu turystycznego na Warmii i Mazurach, poprawę jakości obsługi turystów, dostosowanie standardów obsługi do wymogów unijnych oraz stymulowanie aktywności gospodarczej społeczności loklanych.

Realizacja tych działań wpłynie na zmniejszenie presji na środowisko naturalne oraz poprawę warunków żeglowania poprzez stworzenie możliwości odbioru ścieków jachtowych oraz odpadów stałych, a także stworzenia odpowiednich warunków sanitarnych i bazy noclegowej i gastronomicznej dla żeglarzy. Kontynuacją powyższych działań będzie promocja sieci przystani oraz rozwiązań sprzyjających poprawie ochrony środowiska naturalnego na akwenach wodnych atrakcyjnych turystycznie.

Program budowy sieci ekomarin realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach 6 osi priorytetowej "Środowisko przyrodnicze" Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Podczas seminarium zaprezentowana zostanie działalność funkcjonujących obecnie ekologicznych portów żeglarskich w Iławie, Wilkasach, Mrągowie, Mikołajkach i Giżycku, a także tych będących w ostatniej fazie budowy.

Łącznie do końca 2013 r. w naszym regionie funkcjonować będzie jedenaście ekologicznych mini przystani żeglarskich.

źródło: wrota.warmia.mazury.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KPMG

KPMG jest międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. KPMG w Polsce świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego, rachunkowego oraz doradztwa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »