reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Podlasie: Dotacje na energię odnawialną, e-usługi w szpitalach

Podlasie: Dotacje na energię odnawialną, e-usługi w szpitalach

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o dofinansowaniu najlepszych projektów, zgłoszonych w trzech konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego: na inwestycje w odnawialne źródła energii, na zastosowanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w obsłudze pacjentów oraz na budowę szerokopasmowego internetu.

Spośród projektów, które zakładały inwestycje w odnawialne źródła energii (działanie 5.2), Zarząd Województwa wybrał do realizacji aż piętnaście, o łącznej wartości prawie 134 mln zł, z czego wartość dofinansowania to 60,5 mln zł. Dzięki wsparciu z RPO możliwa będzie m.in. budowa biogazowni w Michałowie, Pokaniewie czy gminie Szepietowo. Z kolei w Kolnie, Lipsku i Jedwabnem powstaną elektrownie słoneczne.

Dotacje z RPO usprawnią również opiekę medyczną w Podlaskiem. Zarząd Województwa zdecydował bowiem, że wszystkie projekty, które zostały ocenione pozytywnie w konkursie na wprowadzenie technologii informacyjnych i komunikacyjnych w obsłudze pacjenta (oś IV. Społeczeństwo informacyjne), otrzymają wsparcie. W związku z tym zwiększył budżet tego konkursu. Powód tej decyzji? Niezwykle istotna rola tych projektów w rozwoju regionu. I tak dziesięć projektów o łącznej wartości 26,8 mln zł otrzyma dofinansowanie wynoszące 22,7 mln zł. Pozwoli ono na rozwój e-usług w przychodniach i szpitalach, m.in. w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, Białostockim Centrum Onkologii i w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach.

Zarząd Województwa postanowił też przyznać dofinansowanie trzem projektom, zakładającym budowę sieci szerokopasmowych (oś IV. Społeczeństwo informacyjne). Ich łączna wartość to 20,5 mln zł, z czego wartość dofinansowania to 10,6 mln zł. Dzięki tym inwestycjom zostanie zbudowana sieć szerokopasmowa w gminach Czarna Białostocka, Wasilków i Sokółka; kolejne takie sieci powstaną w Dojlidach Górnych i Juchnowcu Dolnym oraz w powiatach łomżyńskim i zambrowskim.

źródło: Wrota Podlasia

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Mikołajewski

prawnik, doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama