reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śmieci w Warszawie - będzie porozumienie

Śmieci w Warszawie - będzie porozumienie

Śmieci w Warszawie po pierwszym lipca będą nadal odbierane od mieszkańców. Władze miasta są po pierwszych rozmowach z przedsiębiorcami.

Warszawa na pewno nie utonie w śmieciach - zapewniają przedstawiciele władz miasta. Prezydent Hanna Gronkiewicz - Waltz jest już po pierwszych rozmowach z przedsiębiorcami zajmującymi się odbieraniem odpadów. Obie strony zapewniają, że już niedługo zostanie podpisane porozumienie, dzięki któremu po pierwszym lipca śmieci nadal będą odbierane od mieszkańców.

Wczoraj władze miasta ogłosiły, że nowe regulacje dotyczące gospodarowania odpadami wejdą w życie pół roku później, niż wcześniej zakładano. Mieszkańcy, wspólnoty i spółdzielnie zapłacą miastu, a ono z kolei rozliczy się z firmami.

Najpierw przedsiębiorcy mają wyliczyć koszty na podstawie faktur wystawionych w maju. Na tej podstawie zarząd stolicy zaproponuje radnym stawkę za wywóz śmieci.

Rada ma się zebrać w połowie przyszłego tygodnia.

Tymczasowy system odbioru odpadów ma obowiązywać co najmniej do końca roku. Władze Warszawy zrezygnowały z wprowadzenia od pierwszego lipca nowego systemu gospodarowania odpadami po orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej. Uznała ona, że zasady przetargu na wybór firm odbierających odpady były nieprawidłowe i mogły faworyzować niektórych uczestników przetargu.

Zobacz również: Deklaracje odpadowe a obowiązki spółdzielni mieszkaniowych

reklama

Czytaj także

Źródło:

IAR

Zdjęcia

odpady
odpady

Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BSWW Legal & Tax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama