| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Sejm znowelizował ustawę o Radzie Ministrów

Aktualizacja: 19.02.2010

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o Radzie Ministrów, która ma uprościć i ograniczyć struktury organizacyjne poszczególnych ministerstw. »

Program modernizacji dworców będzie kontynuowany

Aktualizacja: 19.02.2010

Dotychczasowy program modernizacji dworców kolejowych będzie kontynuowany. PKP przygotowuje plany poprawy stanu dworców w latach 2011-15 - poinformował w ubiegłym tygodniu w Sejmie wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt. »

Łatwiej o paszport dla dziecka

Aktualizacja: 19.02.2010

Od piątku (19.02) paszporty tymczasowe i paszporty biometryczne wydawane dzieciom do 5 lat będą ważne przez 12 miesięcy od daty wydania. Dzieci do 5 roku życia nie będą też musiały być obecne przy składaniu wniosku paszportowego. »

Darmowy internet dla niepełnosprawnych i ubogich

Aktualizacja: 19.02.2010

500 niepełnosprawnych z Radomia otrzyma darmowe komputery z dostępem do internetu, które z dzięki funduszom z UE zakupi dla nich miasto. Dla kolejnego tysiaca osób w trudnej sytuacji materialnej miasto zapewni bezpłatny dostęp do sieci. »

Nowe kompetencje dzięki "Akademii Urzędnik@"

Aktualizacja: 18.02.2010

Miedzy innymi języka migowego będą mogli nauczyć się urzędnicy z województwa łódzkiego w ramach „Akademii urzędnik@”, obejmującej cykl szkoleń również z szeregu innych dziedzin. »

Senat poparł zmiany zasad pomocy materialnej uczniom

Aktualizacja: 18.02.2010

Senat jednogłośnie poparł w czwartek nowelizację ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którą wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast) będą mogli upoważniać kierowników ośrodków pomocy społecznej do przyznawania uczniom indywidualnych świadczeń pomocy materialnej. »

Nowe zasady rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy

Aktualizacja: 17.02.2010

We wtorek (16.02) weszło w życie rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 grudnia 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Nowelizacja m.in. zwalnia właścicieli rejestrujących pojazd sprowadzony z zagranicy z obowiązku przedłożenia tłumaczenia przysięgłego dowodu rejestracyjnego wydanego w państwie zakupu pojazdu. »

Powstanie policja kolejowa

Aktualizacja: 16.02.2010

Od 1 stycznia 2012 roku za bezpieczeństwo na terenach kolejowych (m.in. na dworcach i peronach) oraz w pociągach pasażerskich odpowiadać będzie nowa służba specjalistyczna działająca w strukturze Policji. Rada Ministrów przyjęła dziś (16 lutego br.) projekt nowych przepisów - ustawy o zmianie ustawy o transporcie kolejowym oraz niektórych innych ustaw. »

Wysokie kary za złe odśnieżanie miasta

Aktualizacja: 16.02.2010

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała PAP we wtorek Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. »

Podsumowanie roku budżetowego w Warszawie

Aktualizacja: 16.02.2010

10,1 mld zł dochodów i 11,3 mld zł wydatków, z czego 2,1 mld zł na inwestycje - tak wygląda wykonanie budżetu Warszawy za 2009 r. Dane Ratusz opublikował na stronie internetowej miasta. »

Nowelizacja ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie podpisana

Aktualizacja: 15.02.2010

Prezydent podpisał w poniedziałek nowelizację ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, regulującą zasady zlecania organizacjom pożytku publicznego zadań publicznych oraz zwiększającą nadzór nad tymi organizacjami. »

Bezpłatny internet dla wiejskiej młodzieży

Aktualizacja: 15.02.2010

350 laptopów z dostępem do internetu rozdadzą darmo uboższym mieszkańcom samorządowe władze w powiecie Łuków na Lubelszczyźnie. Koszt projektu w wysokości prawie 2,5 mln zł w 85 proc. pokryte zostanie z funduszy UE. »

Rolnicy nie mogą doliczać okresów ubezpieczenia w ZUS

Aktualizacja: 11.02.2010

Od ponad roku ubiegający się o wcześniejszą emeryturę z KRUS nie mogą doliczyć do stażu ubezpieczeniowego lat opłacania składek do ZUS. Związkowcy kierują w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. »

Liczy się staż pracy w sektorze publicznym

Aktualizacja: 11.02.2010

Osoby, które chcą się ubiegać o wyższe stanowisko w służbie cywilnej, muszą mieć trzyletni staż pracy w budżetówce. »

Ruszy budowa Muzeum Historii Polski

Aktualizacja: 05.02.2010

Wniosek pracowni Stefana i Ewy Kuryłowiczów o unieważnienie konkursu na projekt Muzeum Historii Polski został odrzucony przez Krajową Izbę Odwoławczą. Budowa może ruszać - poinformował rzecznik muzeum Marek Stremecki. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK