| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Są opóźnienia w wypłacie zasiłków

Aktualizacja: 17.01.2010

Jeżeli rodzic nie otrzymał w terminie zasiłku na dziecko, nie ma prawa do odsetek za zwłokę. »

Wojewoda zwoła radę gminy

Aktualizacja: 17.01.2010

Odwołanie przewodniczącego rady gminy i brak jego zastępcy nie będzie już przeszkodą do prowadzenia prac samorządowych. W takim przypadku posiedzenia rady prowadzić będzie najstarszy radny obecny na sali. »

Będą kary za brak świadectw energetycznych

Aktualizacja: 17.01.2010

Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania będzie musiało zawierać informacje o charakterystyce energetycznej. Za brak takich danych lub sprzedaż mieszkania bez świadectwa energetycznego będą groziły kary. »

Szkoła może zatrudnić anglistę z certyfikatem

Aktualizacja: 17.01.2010

W wyjątkowej sytuacji dyrektor szkoły może zatrudnić osobę bez przygotowania pedagogicznego, jeśli posiada ona wymagany certyfikat językowy. Nie wymaga to zgody kuratorium. »

Gazeta Samorządu i Administracji na Targach Gmina 2009

Aktualizacja: 17.01.2010

Gazeta Samorządu i Administracji debiutowała na Targach dla gmin, miast i regionów Gmina 2009 organizowanych po raz pierwszy przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. »

Formularz obliczania długu w samorządach

Aktualizacja: 17.01.2010

Na stronie lubelskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej pojawił się arkusz pomagający obliczać prognozowaną wartość długu na nadchodzące lata. »

Od 2011 roku lekarze i prawnicy kupią kasy fiskalne

Aktualizacja: 17.01.2010

Od 2011 roku zwolnienia ze stosowania kas fiskalnych znajdą się w ustawie o VAT. Zarówno lekarze, jak i prawnicy będą musieli stosować urządzenia fiskalne. Zdaniem ekspertów zwolnienia w ustawie to dobry pomysł, kasy u lekarzy i prawników – zły. »

Tylko 30 proc. uczelni korzysta z funduszy UE

Aktualizacja: 17.01.2010

Tylko co trzecia polska szkoła wyższa realizuje projekt współfinansowany przez Unię. Uczelnie najlepiej radzą sobie z wykorzystywaniem pieniędzy z programu Kapitał Ludzki. Warunki ubiegania się o unijne fundusze i rozliczanie ich, według uczelni, są zbyt skomplikowane. »

Rok 2009 w edukacji i szkolnictwie wyższym

Aktualizacja: 17.01.2010

Pierwsze 6-latki w szkołach podstawowych, dwie podwyżki dla nauczycieli mimo kryzysu gospodarczego oraz początek reformy szkolnictwa wyższego, zgodnie z którą najwięcej pieniędzy mają otrzymać uczelnie najlepsze - to najważniejsze wydarzenia w 2009 r. w edukacji i szkolnictwie wyższym. »

Problemy z umowami szpitali z NFZ

Aktualizacja: 17.01.2010

Oddziały regionalne Narodowego Funduszu Zdrowia podpisują z dyrektorami szpitali kontrakty na 2010 r. Są to aneksy to umów, które obowiązywały w kończącym się roku. Część lecznic z województw: świętokrzyskiego, podlaskiego i podkarpackiego zapowiada, że nie zaakceptuje warunków proponowanych przez Fundusz. Negocjacje będą trwały do końca grudnia. »

Polityka nie może eliminować logiki prawa unijnego

Aktualizacja: 17.01.2010

Sądy krajowe nie mogą unieważniać na podstawie art. 267 Traktatu aktów prawa wspólnotowego. Gdyby uzyskały taką kompetencję, prowadziłoby to do głębokich rozbieżności pomiędzy sądami krajowymi. »

Świąteczne promocje pełne zakazanych klauzul

Aktualizacja: 17.01.2010

Ukryte ceny i pozorne gratisy to najczęstsze sposoby na zwiększenie świątecznych obrotów. Kupowanie produktów na raty 0 proc. wiąże się z dodatkowymi opłatami, które są ukrywane. Towary po przecenie powinny wskazywać przekreśloną dotychczasową cenę oraz cenę obniżoną. »

Kwalifikacja wojskowa w gminie

Aktualizacja: 17.01.2010

NOWE PRAWO W przyszłym roku wszyscy 19-letni mężczyźni muszą stawić się do kwalifikacji wojskowej. Potrwa od 8 lutego do 30 kwietnia. »

Urząd skarbowy może wyręczyć podatnika w korekcie deklaracji

Aktualizacja: 17.01.2010

Urząd skarbowy może poprawić deklarację za podatnika. Zrobi to tylko w określonych przypadkach, np. gdy podatnik nie stawia się na wezwanie bądź nie uwzględnia w korekcie wszystkich uwag urzędu. »

Rok 2009 w rolnictwie

Aktualizacja: 17.01.2010

W mijającym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła wszystkie działania zaplanowane w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na jego realizację jest do wykorzystania w sumie 17,2 mld euro; do rolników i mieszkańców wsi trafiło dotąd około 12 mld zł. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

REFORMA OŚWIATY

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka M. Kalisz

Aplikantka radcowska w kancelarii e|n|w|c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK