REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma Zarządzania Miastem – aby w miastach żyło się lepiej

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

W jakich miastach chcemy mieszkać? W takich, gdzie dbałość o klimat, rozwój infrastruktury i ograniczenie zanieczyszczeń idą w parze z oszczędnościami oraz korzyściami dla mieszkańców. Zapewniają to rozwiązania Internetu Rzeczy od Orange, np. systemy zarządzania siecią wodociągową i ciepłowniczą, oświetleniem ulicznym czy rowerami miejskimi. Dzięki nowoczesnej Platformie Zarządzania Miastem (PZM) samorządy po raz pierwszy mogą w zintegrowany sposób zarządzać pełnym środowiskiem wielu usług miejskich: urządzeniami, komunikacją oraz danymi z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Twórcy rozwiązania wyszli naprzeciw potrzebom rozwijających się miast i przygotowali nowoczesne narzędzie online, które upraszcza zarządzanie skomplikowaną infrastrukturą miejską, pomaga oszczędzać zasoby naturalne i generuje oszczędności w budżetach miejskich. Jak to działa? Jeden system integruje podpięte do niego usługi i technologie, tworząc inteligentne miasto.

REKLAMA

Przykładowe usługi od Orange, którymi można zarządzać za pomocą PZM

REKLAMA

Smart Light to prosty sposób sterowania oświetleniem ulic, parków i innych przestrzeni miejskich: lampy świecą tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, a natężenie oświetlenia jest dostosowane do warunków atmosferycznych i ruchu w danej lokalizacji. Smart Light wdrożyliśmy na przykład w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Lidzbarku Warmińskim, Lubomierzu.

Smart Water automatycznie, bez udziału inkasenta, w czasie rzeczywistym, odczytuje stan wodomierzy i wysyła go siecią GSM. Dodatkowe funkcjonalności, np. bilansowanie przepływów wody, umożliwiają prognozę zużycia oraz planowanie remontów i błyskawiczną identyfikację awarii. Pozwala zmniejszyć straty wody nawet o kilkanaście procent. Ze Smart Water korzystają mieszkańcy 30 miast, np. Krosna Odrzańskiego, Szczecina, Bolesławca, Solca Kujawskiego, Środy Wielkopolskiej czy Śremu.

Smart Bike to system rowerów miejskich czwartej generacji, w którym każdy rower wyposażony jest w moduł GSM i GPS, a wypożyczać można je nie tylko z fizycznych stacji bazowych, ale też w dowolnym miejscu. Smart Bikes wyjechały na ulice kilkudziesięciu miast w Polsce, pojawiły się na przykład w Stalowej Woli, Czeladzi, Dusznikach-Zdroju, Giżycku, Oleśnicy, Suwałkach, Nowym Dworze Mazowieckim czy Wągrowcu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Usługi dodatkowe: na przykład czujniki jakości powietrza, hałasu oraz rozwiązania już działające w miejscowości, także te dostarczane przez innych dostawców. PZM integruje je wszystkie w jednym miejscu.

orange

orange

fot. materiały prasowe

REKLAMA

Platforma Zarządzania Miastem ma wiele funkcjonalności, dzięki czemu dostosowuje się do unikalnych potrzeb każdej miejscowości. Można podpiąć do niej nieskończoną liczbę urządzeń różnych producentów i zarządzać nimi bez konieczności logowania się do innych systemów. Eksperci Orange zapewniają bezpłatną integrację pierwszego rozwiązania,  a kolejne mogą być podłączane w dowolnym czasie.

Platforma w czytelny sposób przedstawia dane z różnych systemów – odczytowe, alarmy, raporty, statystyki – w jednym miejscu. Umożliwia też wysyłanie powiadomień lub alarmów w postaci sms lub e-maila. Dzięki temu błyskawicznie trafiają one do odpowiednich służb, np. w przypadku awarii latarni lub uszkodzenia wodomierza. Inteligentne systemy przekładają się też na oszczędności w budżecie miejskim – sterowanie lampami pozwala np. na mniejsze zużycie prądu, a analiza przepływów wody umożliwia znaczne zmniejszenie jej strat. Dodatkowo dzięki jednej platformie zarządzania podstawowymi usługami miejskimi nie trzeba płacić za wiele licencji od różnych dostawców usług.

orange

orange

fot. materiały prasowe

Korzystanie z PZM jest w pełni bezpieczne. Zapewniamy certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oparty na międzynarodowych normach ISO/IEC, a nasi eksperci służą wsparciem na każdym etapie – od projektowania poprzez testy, wdrożenie po bieżącą obsługę.

Sprawdź, jak działa Platforma Zarządzania Miastem od Orange: przetestuj z nami jakim powietrzem oddychasz i jaki jest poziom hałasu w Twojej okolicy. Wyślij zgłoszenie na adres e-mail: CP.ZM@orange.com i poczekaj na kontakt naszego eksperta.

Co umożliwia Platforma od Orange?

  • Czytelne wizualizacje danych z różnych systemów miejskich (mapy, tabele, wykresy)
  • Wysyłanie powiadomień z ustawionych alarmów w dowolnie wskazane miejsce
  • Podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń
  • Analizy: tj. preanalitykę danych niezbędną do efektywnego zarządzania miastem (wskaźniki, tendencje)
  • Integrację z innymi otwartymi systemami w mieście(sensory/aplikacje)
  • Rozbudowę platformy w przyszłości, zgodnie z oczekiwaniami miast i gmin
  • Tworzenie nowych usług oraz możliwość optymalizacji wydajności operacyjnej w usługach już istniejących

Dowiedz się więcej, pobierz informację o Platformie Zarządzania Miastem

orange

orange

fot. materiały prasowe

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – alternatywa dla drogi sądowej

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw od 1 lipca 2024 r. doszło do zniesienia wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W ramach pozasądowego trybu kompensaty szkód medycznych zastąpił je Rzecznik Praw Pacjenta będący dysponentem Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

Prawo pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej

Jednym z fundamentalnych praw pacjenta jest prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Jak złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej?

Świadczenie mieszkaniowe w Policji, PSP, SG i SOP - podobne jak w wojsku, Karta Rodzin Mundurowych i inne zmiany. Porozumienie MSWiA ze związkowcami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało 6 marca 2025 r. o podpisaniu porozumienia pomiędzy MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi. Co zawiera to porozumienie?

REKLAMA

Poczta przestanie dostarczać listy od 1 stycznia 2026 r., 1/3 pracowników do zwolnienia ... w Danii. Czy tak samo może być w Polsce?

Zarząd duńskiej poczty PostNord ogłosił 6 marca 2205 r., że firma zaprzestanie z końcem 2025 r. dostarczania listów w związku z brakiem rentowności tej usługi i postępującą cyfryzacją. To m.in. skutek nowego prawa pocztowego, które weszło w życie w Danii. Operator pocztowy chce skupić się wyłącznie na dystrybucji paczek.

Wiceprezes BCC: Niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych

We wtorek, 4 marca 2025 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie koordynacji procesu legislacyjnego wdrażającego deregulację. Wiceprezes BCC Witold Michałek przekazał, że niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych.

REKLAMA