Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma Zarządzania Miastem – aby w miastach żyło się lepiej

 • artykuł Sponsorowany
foto: materiały prasowe
W jakich miastach chcemy mieszkać? W takich, gdzie dbałość o klimat, rozwój infrastruktury i ograniczenie zanieczyszczeń idą w parze z oszczędnościami oraz korzyściami dla mieszkańców. Zapewniają to rozwiązania Internetu Rzeczy od Orange, np. systemy zarządzania siecią wodociągową i ciepłowniczą, oświetleniem ulicznym czy rowerami miejskimi. Dzięki nowoczesnej Platformie Zarządzania Miastem (PZM) samorządy po raz pierwszy mogą w zintegrowany sposób zarządzać pełnym środowiskiem wielu usług miejskich: urządzeniami, komunikacją oraz danymi z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Twórcy rozwiązania wyszli naprzeciw potrzebom rozwijających się miast i przygotowali nowoczesne narzędzie online, które upraszcza zarządzanie skomplikowaną infrastrukturą miejską, pomaga oszczędzać zasoby naturalne i generuje oszczędności w budżetach miejskich. Jak to działa? Jeden system integruje podpięte do niego usługi i technologie, tworząc inteligentne miasto.

Przykładowe usługi od Orange, którymi można zarządzać za pomocą PZM

Smart Light to prosty sposób sterowania oświetleniem ulic, parków i innych przestrzeni miejskich: lampy świecą tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, a natężenie oświetlenia jest dostosowane do warunków atmosferycznych i ruchu w danej lokalizacji. Smart Light wdrożyliśmy na przykład w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Lidzbarku Warmińskim, Lubomierzu.

Smart Water automatycznie, bez udziału inkasenta, w czasie rzeczywistym, odczytuje stan wodomierzy i wysyła go siecią GSM. Dodatkowe funkcjonalności, np. bilansowanie przepływów wody, umożliwiają prognozę zużycia oraz planowanie remontów i błyskawiczną identyfikację awarii. Pozwala zmniejszyć straty wody nawet o kilkanaście procent. Ze Smart Water korzystają mieszkańcy 30 miast, np. Krosna Odrzańskiego, Szczecina, Bolesławca, Solca Kujawskiego, Środy Wielkopolskiej czy Śremu.

Smart Bike to system rowerów miejskich czwartej generacji, w którym każdy rower wyposażony jest w moduł GSM i GPS, a wypożyczać można je nie tylko z fizycznych stacji bazowych, ale też w dowolnym miejscu. Smart Bikes wyjechały na ulice kilkudziesięciu miast w Polsce, pojawiły się na przykład w Stalowej Woli, Czeladzi, Dusznikach-Zdroju, Giżycku, Oleśnicy, Suwałkach, Nowym Dworze Mazowieckim czy Wągrowcu.

Usługi dodatkowe: na przykład czujniki jakości powietrza, hałasu oraz rozwiązania już działające w miejscowości, także te dostarczane przez innych dostawców. PZM integruje je wszystkie w jednym miejscu.

orange

Platforma Zarządzania Miastem ma wiele funkcjonalności, dzięki czemu dostosowuje się do unikalnych potrzeb każdej miejscowości. Można podpiąć do niej nieskończoną liczbę urządzeń różnych producentów i zarządzać nimi bez konieczności logowania się do innych systemów. Eksperci Orange zapewniają bezpłatną integrację pierwszego rozwiązania,  a kolejne mogą być podłączane w dowolnym czasie.

Platforma w czytelny sposób przedstawia dane z różnych systemów – odczytowe, alarmy, raporty, statystyki – w jednym miejscu. Umożliwia też wysyłanie powiadomień lub alarmów w postaci sms lub e-maila. Dzięki temu błyskawicznie trafiają one do odpowiednich służb, np. w przypadku awarii latarni lub uszkodzenia wodomierza. Inteligentne systemy przekładają się też na oszczędności w budżecie miejskim – sterowanie lampami pozwala np. na mniejsze zużycie prądu, a analiza przepływów wody umożliwia znaczne zmniejszenie jej strat. Dodatkowo dzięki jednej platformie zarządzania podstawowymi usługami miejskimi nie trzeba płacić za wiele licencji od różnych dostawców usług.

orange

Korzystanie z PZM jest w pełni bezpieczne. Zapewniamy certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oparty na międzynarodowych normach ISO/IEC, a nasi eksperci służą wsparciem na każdym etapie – od projektowania poprzez testy, wdrożenie po bieżącą obsługę.

Sprawdź, jak działa Platforma Zarządzania Miastem od Orange: przetestuj z nami jakim powietrzem oddychasz i jaki jest poziom hałasu w Twojej okolicy. Wyślij zgłoszenie na adres e-mail: CP.ZM@orange.com i poczekaj na kontakt naszego eksperta.

Co umożliwia Platforma od Orange?

 • Czytelne wizualizacje danych z różnych systemów miejskich (mapy, tabele, wykresy)
 • Wysyłanie powiadomień z ustawionych alarmów w dowolnie wskazane miejsce
 • Podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń
 • Analizy: tj. preanalitykę danych niezbędną do efektywnego zarządzania miastem (wskaźniki, tendencje)
 • Integrację z innymi otwartymi systemami w mieście(sensory/aplikacje)
 • Rozbudowę platformy w przyszłości, zgodnie z oczekiwaniami miast i gmin
 • Tworzenie nowych usług oraz możliwość optymalizacji wydajności operacyjnej w usługach już istniejących

Dowiedz się więcej, pobierz informację o Platformie Zarządzania Miastem

orange

Chcesz dowiedzieć się więcej, skorzystaj z naszego programu
INFORLEX Plan kont dla firm – program
INFORLEX Plan kont dla firm – program
Tylko teraz
Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  20 paź 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Rehabilitacja po COVID z NFZ - jakie zmiany?
  Rehabilitacja po przebyciu COVID-19 z NFZ możliwa jest na podstawie kwalifikacji przeprowadzonej maksymalnie do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia choroby. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono?
  Rozporządzenie o stanie wyjątkowym - nieprawidłowości
  Rozporządzenie Rady Ministrów o stanie wyjątkowym - jakie nieprawidłowości Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił do premiera?
  Wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r.
  Będą wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r. Okazuje się, że aktualnie spada liczba osób ubogich w Polsce, którzy otrzymują pomoc społeczną.
  Studia medyczne na kredyt z obowiązkiem odpracowania
  Studia medyczne - kredyt. Sejm przyjął nowelizację dotyczącą prowadzenia kierunków lekarskich i kredytów na studia medyczne.
  Whistleblowing – mity o sygnalistach
  Whistleblowing – mity o sygnalistach. Pojawia się coraz więcej artykułów w prasie na temat sygnalistów i systemów whistleblowingowych. Niestety, w niektórych z nich, powielane są mniej lub bardziej szkodliwe mity o sygnalistach.
  Finanse samorządów w 2022 r. – zestawienie dochodów
  Finanse samorządów w 2022 roku. Ministerstwo Finansów przedstawia zestawienie dochodów po wprowadzeniu Polskiego Ładu.
  Polski Ład - czy samorządy stracą finansowo?
  Polski Ład zmniejszy dochody budżetu państwa i samorządów. By temu przeciwdziałać, rząd wdraża działania wzmacniające ich finanse. To przede wszystkim gwarancja dochodów, wzmocnienie inwestycji i dodatkowe 8 mld zł w tym roku.
  Odpady - od kiedy system kaucyjny?
  System kaucyjny, który przewiduje zbiórkę butelek PET do 3 litrów oraz pojemników ze szkła do 1,5 l. zacznie być wdrażany w 2022 r., choć będzie długie vacatio legis - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
  Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN
  Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN. Jest wspólne stanowisko ZNP, FZZ i oświatowej Solidarności.
  Poziom edukacji w Polsce
  Polska edukacja stoi na dobrym poziomie, jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o Europę - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN.
  Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej?
  Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej? Przedstawiamy wystąpienie Biura RPO do dyrektorki szkoły.
  Pakiet odpadowy - opłata opakowaniowa, rozszerzona odpowiedzialność producentów (ROP)
  Pakiet odpadowy - opłata opakowaniowa. Co nas czeka w kontekście wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP) i jak możemy zbliżyć się do osiągnięcia wyznaczonych celów środowiskowych?
  Kredyt studencki 2021/2022
  Kredyt studencki - czym jest? Na jakich zasadach można uzyskać kredyt studencki 2021/2022?
  Whistleblowing – prace nad ustawą wdrażającą Dyrektywę o sygnalistach
  Whistleblowing – prace nad ustawą wdrażającą Dyrektywę o sygnalistach. Parę dni temu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się informacja o projekcie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.
  Czy przychodnie mogą nie przyjmować niezaszczepionych?
  Czy przychodnie mogą nie przyjmować niezaszczepionych? Rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec odpowiada.
  Zajęcia wyrównawcze dla studentów pierwszego roku
  Zajęcia wyrównawcze dla studentów pierwszego roku - MEiN uruchomiło program wsparcia dla uczelni. Kto może z niego skorzystać?
  Protest nauczycieli 9 października 2021 r.
  Protest nauczycieli - 9 października 2021 r. w Warszawie odbędzie się manifestacja nauczycieli przeciwko zmianom zaproponowanym przez MEiN. Jakie są postulaty ZNP?
  Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący zmian dla nauczycieli
  Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela. Zarzuca rządowi m.in. niezrealizowanie porozumienia zawartego podczas strajku nauczycieli w 2019 r.
  Punkt pomocy uchodźcom w Michałowie
  Punkt pomocy uchodźcom w Michałowie. W gminie w województwie Podlaskim, położonej niedaleko granicy z Białorusią, rozpoczął działalność Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym.
  Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR
  Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Na co można dostać pieniądze z programu? Jak złożyć wniosek?
  Doktorzy na rynku pracy
  Doktorzy - jak radzą sobie na rynku pracy? Mamy nowe dane w systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).
  Wyłudzanie danych na Narodowy Spis Powszechny
  Narodowy Spis Powszechny - oszuści wyłudzają dane. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom mogą zaciągnąć kredyty czy ukraść pieniądze z konta.
  Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?
  Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Minister Zdrowia Adam Niedzielski komentuje.
  Loteria szczepionkowa – losowanie finałowe
  Loteria szczepionkowa – kiedy losowanie finałowe? Jak się zarejestrować? Jakie są nagrody główne? Kiedy wyniki?
  Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?
  Nauka zdalna - szkoła 2021/2022. Zbliża się 4 fala pandemii koronawirusa. Kiedy nauka zdalna?