REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Platforma Zarządzania Miastem – aby w miastach żyło się lepiej

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

W jakich miastach chcemy mieszkać? W takich, gdzie dbałość o klimat, rozwój infrastruktury i ograniczenie zanieczyszczeń idą w parze z oszczędnościami oraz korzyściami dla mieszkańców. Zapewniają to rozwiązania Internetu Rzeczy od Orange, np. systemy zarządzania siecią wodociągową i ciepłowniczą, oświetleniem ulicznym czy rowerami miejskimi. Dzięki nowoczesnej Platformie Zarządzania Miastem (PZM) samorządy po raz pierwszy mogą w zintegrowany sposób zarządzać pełnym środowiskiem wielu usług miejskich: urządzeniami, komunikacją oraz danymi z każdego miejsca z dostępem do internetu.

Twórcy rozwiązania wyszli naprzeciw potrzebom rozwijających się miast i przygotowali nowoczesne narzędzie online, które upraszcza zarządzanie skomplikowaną infrastrukturą miejską, pomaga oszczędzać zasoby naturalne i generuje oszczędności w budżetach miejskich. Jak to działa? Jeden system integruje podpięte do niego usługi i technologie, tworząc inteligentne miasto.

REKLAMA

Przykładowe usługi od Orange, którymi można zarządzać za pomocą PZM

REKLAMA

Smart Light to prosty sposób sterowania oświetleniem ulic, parków i innych przestrzeni miejskich: lampy świecą tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, a natężenie oświetlenia jest dostosowane do warunków atmosferycznych i ruchu w danej lokalizacji. Smart Light wdrożyliśmy na przykład w Lwówku Śląskim, Bolesławcu, Lidzbarku Warmińskim, Lubomierzu.

Smart Water automatycznie, bez udziału inkasenta, w czasie rzeczywistym, odczytuje stan wodomierzy i wysyła go siecią GSM. Dodatkowe funkcjonalności, np. bilansowanie przepływów wody, umożliwiają prognozę zużycia oraz planowanie remontów i błyskawiczną identyfikację awarii. Pozwala zmniejszyć straty wody nawet o kilkanaście procent. Ze Smart Water korzystają mieszkańcy 30 miast, np. Krosna Odrzańskiego, Szczecina, Bolesławca, Solca Kujawskiego, Środy Wielkopolskiej czy Śremu.

Smart Bike to system rowerów miejskich czwartej generacji, w którym każdy rower wyposażony jest w moduł GSM i GPS, a wypożyczać można je nie tylko z fizycznych stacji bazowych, ale też w dowolnym miejscu. Smart Bikes wyjechały na ulice kilkudziesięciu miast w Polsce, pojawiły się na przykład w Stalowej Woli, Czeladzi, Dusznikach-Zdroju, Giżycku, Oleśnicy, Suwałkach, Nowym Dworze Mazowieckim czy Wągrowcu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Usługi dodatkowe: na przykład czujniki jakości powietrza, hałasu oraz rozwiązania już działające w miejscowości, także te dostarczane przez innych dostawców. PZM integruje je wszystkie w jednym miejscu.

orange

orange

fot. materiały prasowe

REKLAMA

Platforma Zarządzania Miastem ma wiele funkcjonalności, dzięki czemu dostosowuje się do unikalnych potrzeb każdej miejscowości. Można podpiąć do niej nieskończoną liczbę urządzeń różnych producentów i zarządzać nimi bez konieczności logowania się do innych systemów. Eksperci Orange zapewniają bezpłatną integrację pierwszego rozwiązania,  a kolejne mogą być podłączane w dowolnym czasie.

Platforma w czytelny sposób przedstawia dane z różnych systemów – odczytowe, alarmy, raporty, statystyki – w jednym miejscu. Umożliwia też wysyłanie powiadomień lub alarmów w postaci sms lub e-maila. Dzięki temu błyskawicznie trafiają one do odpowiednich służb, np. w przypadku awarii latarni lub uszkodzenia wodomierza. Inteligentne systemy przekładają się też na oszczędności w budżecie miejskim – sterowanie lampami pozwala np. na mniejsze zużycie prądu, a analiza przepływów wody umożliwia znaczne zmniejszenie jej strat. Dodatkowo dzięki jednej platformie zarządzania podstawowymi usługami miejskimi nie trzeba płacić za wiele licencji od różnych dostawców usług.

orange

orange

fot. materiały prasowe

Korzystanie z PZM jest w pełni bezpieczne. Zapewniamy certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oparty na międzynarodowych normach ISO/IEC, a nasi eksperci służą wsparciem na każdym etapie – od projektowania poprzez testy, wdrożenie po bieżącą obsługę.

Sprawdź, jak działa Platforma Zarządzania Miastem od Orange: przetestuj z nami jakim powietrzem oddychasz i jaki jest poziom hałasu w Twojej okolicy. Wyślij zgłoszenie na adres e-mail: CP.ZM@orange.com i poczekaj na kontakt naszego eksperta.

Co umożliwia Platforma od Orange?

  • Czytelne wizualizacje danych z różnych systemów miejskich (mapy, tabele, wykresy)
  • Wysyłanie powiadomień z ustawionych alarmów w dowolnie wskazane miejsce
  • Podłączenie nieograniczonej liczby urządzeń
  • Analizy: tj. preanalitykę danych niezbędną do efektywnego zarządzania miastem (wskaźniki, tendencje)
  • Integrację z innymi otwartymi systemami w mieście(sensory/aplikacje)
  • Rozbudowę platformy w przyszłości, zgodnie z oczekiwaniami miast i gmin
  • Tworzenie nowych usług oraz możliwość optymalizacji wydajności operacyjnej w usługach już istniejących

Dowiedz się więcej, pobierz informację o Platformie Zarządzania Miastem

orange

orange

fot. materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polacy mniej chodzą do kina

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące widzów w kinach w 2024 r. W porównaniu z 2023 r., liczba widzów w kinach stałych spadła o 0,4 proc. do 49,5 mln

Spacer w lesie - lek na codzienny stres

Regularne, 30-minutowe spacery w naturze pięć razy w tygodniu mogą zmniejszyć ryzyko depresji aż o 30% – podaje raport Transforming Scotland's Health. W obliczu prognoz WHO, że do 2030 roku depresja stanie się najczęstszą chorobą na świecie, kontakt z przyrodą to skuteczna forma profilaktyki.

Są fundusze na ekologię, cyfryzację i innowacje

W dobie dynamicznego rozwoju technologii cyfrowej i wdrażania kolejnych innowacji, nie można zapominać o zagrożeniach, które się z nimi wiążą. Zgodnie z unijną zasadą „Do No Significant Harm” („Nie Czyń Znaczącej Szkody”), gdy ubiegamy się o wsparcie z funduszy, jesteśmy zobowiązani do prowadzenia inwestycji w sposób, który nie będzie wyrządzać poważnych szkód środowiskowych czy społecznych.

Spadł ruch na radomskim lotnisku, ale w planach nowe kierunki

Polskie Porty Lotnicze poinformowały, że lotnisko w Radomiu obsłużyło w kwietniu br. ok. 2,5 tys. pasażerów; to spadek o 42 proc. wobec zeszłego roku. W pierwszych czterech miesiącach tego roku ruch w radomskim pocie spadł o 31 proc.

REKLAMA

Ratownicy medyczni nie chcą kamizelek nożoodpornych

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych (OZZRM) uważa, że pomysł powszechnego wprowadzenia kamizelek nożoodpornych, jako reakcji na śmierć ratownika ugodzonego nożem, nie jest dobry. Co proponują związkowcy?

Ostatni dzwonek dla zdrowia młodych. 7 maja 2025 r. sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się zakazem sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18. roku życia

W środę sejmowa Komisji Zdrowia rozpatrzy rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Wcześniej, ponad 20 organizacji działających w ochronie zdrowia apelowało o jak najszybsze jej procedowanie. Chodzi o zakaz sprzedaży wszystkich rodzajów papierosów elektronicznych oraz pojemników zapasowych osobom poniżej 18 r.ż.

Wybory prezydenckie: ułatwienia dla wyborców 60+

Transport do i z lokalu wyborczego. Możliwość głosowania korespondencyjnego albo za pośrednictwem pełnomocnika. Możliwość zmiany miejsca głosowania w obwodzie właściwym dla lokalu przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z tych wszystkich ułatwień mogą skorzystać wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania w tegorocznych wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ukończą 60. rok życia. A także wyborcy niepełnosprawni – bez względu na wiek.

Plany ewakuacyjne i szkolenia. Nowe zadania gmin w 2025 r.

Do końca 2025 r. gminy muszą opracować plany ewakuacyjne. To jedno z zadań nałożonych na samorządy przez ustawę z 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej.

REKLAMA

Polacy mają problem z rozróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych

Z badania zrealizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że Polacy mylą piwa alkoholowe i bezalkoholowe oraz chcą całkowitego zakazu reklamowania piwa "zero procent".

4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

REKLAMA