REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Do końca listopada trwa nabór do tegorocznej edycji programu

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Do końca listopada trwa nabór do tegorocznej edycji programu
„Twoje dane – Twoja sprawa”. Do końca listopada trwa nabór do tegorocznej edycji programu
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli mogą wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”. Do 30 listopada trwa nabór do tegorocznej edycji, której tematem przewodnim jest m.in. ochrona danych osobowych w mediach społecznościowych.

Trwa nabór do XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” 

REKLAMA

„Twoje dane – Twoja sprawa” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli realizowany przez Urząd Ochrony Danych Osobowych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Inicjatywa stanowi ważną część misji Urzędu jaką jest podnoszenie świadomości społecznej i edukowanie w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych. Jest to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat ochrony danych osobowych w dobie intensywnego rozwoju technologii cyfrowych. Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele i dyrektorzy szkół w całej Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny, a zajęcia dla uczestników prowadzone są online. 

REKLAMA

W poprzedniej edycji programu wzięło udział 276 szkół, łącznie zrealizowano ponad 4 000 inicjatyw (lekcji oraz wydarzeń tematycznych). Od początku projektu przeszkolonych zostało 3200 nauczycieli, którzy następnie zaangażowali się w bieżącą edukację swoich uczniów na skutek czego ponad 47 000 uczniów w całej Polsce poszerzyło swoja wiedzę dotyczącą bezpiecznej obecności w Internecie i ochrony swoich danych osobowych.  

Nasze dane są przetwarzane przez coraz więcej firm i organizacji, dlatego istotne jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie posiadanych praw i metod ochrony danych osobowych przed dostępem do nich osób nieuprawnionych. Edukacja nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych to ważny krok, by wykształcić uczniów uważnych na swoje prawa obywatelskie oraz uzmysłowić im konieczność zadbania o swoje dane osobowe i prywatność. Dzięki tegorocznej edycji „Twoje dane – Twoja sprawa” słuchacze poznają praktyczne narzędzia, które pozwolą im skutecznie zadbać o bezpieczeństwo danych podczas korzystania z Internetu, a w szczególności z mediów społecznościowych. 

Działania UODO w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

 1. Seria szkoleń dla uczestników Programu,
 2. Lekcje w szkołach prowadzone przez przeszkolonych nauczycieli,
 3. Obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych,
 4. Ocena osiągnięć i korzyści płynących z uczestnictwa w Programie w tym rozstrzygnięcie konkursu „Złote Pióro”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts. Aby zgłosić swój udział w programie, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie urzędu.

Autopromocja
Autopromocja
oprac. Wioleta Matela-Marszałek

REKLAMA

Źródło: UODO
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Rząd Tuska już 11 grudnia? Marszałek Hołownia: tego dnia M. Morawiecki wygłosi expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania

  W dniu 11 grudnia o godzinie 10 premier M. Morawiecki wygłosi expose; ok. godz. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu - powiedział 29 listopada 2023 r. marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Następnie, jak wyjaśnił, ogłosi przerwę, w której będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

  Rząd ostrzega przed "zaświadczeniami na druku MEN/MEiN". Ministerstwo nie wydaje takich dokumentów na potwierdzenie kwalifikacji po kursach

  Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane przez organizatora kursu i potwierdza wyłącznie uczestnictwo w danym kursie, nie zaświadcza o uzyskanych efektach kształcenia i kwalifikacjach - informuje MEiN. 

  Zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła do połowy 2024 roku na koszt Orlenu? D.Obajtek: dziś opozycja powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł

  29 listopada 2023 r. na platformie X prezes Orlenu Daniel Obajtek napisał: - Najpierw opozycja atakowała fuzje, potem zapowiadała rozbijanie koncernu, a dziś powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych do połowy 2024 roku odbędzie się na koszt Orlenu.

  Jak przechowywać leki? Jak je prawidłowo przyjmować? Czym jest wielolekowość?

  W ramach "Środy z Profilaktyką" NFZ przypomniał, jak prawidłowo przechowywać i przyjmować leki oraz przybliżył temat wielolekowości. Co trzeci Polak po 65. roku życia przyjmuje wiele leków oraz suplementów diety jednocześnie.

  REKLAMA

  Przyznanie świadczenia wspierającego – 32 obszary codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej [rozporządzenie, test 32 czynności]

  Ocena 32 czynności związanych z obszarami codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej.

  Jest rozporządzenie w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia. Dz.U. poz. 2581 [świadczenie wspierające, osoby niepełnosprawne, PDF]

  Rozporządzenie reguluje szczegóły przyznawania punktów osobom niepełnosprawnym przez wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.

  Czy umowa o dożywocie wyklucza świadczenie pielęgnacyjne?

  Fakt istnienia umowy o dożywocie zawartej między osobą wymagającą opieki a jedną z osób wskazanych przez ustawodawcę jako ta, której potencjalnie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, nie ma wpływu na ocenę spełniania przez inną z tych osób przesłanek uprawniających do świadczenia pielęgnacyjnego. Taką tezę postawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. 

  MRiRW: lista firm importujących zboże z Ukrainy

  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępnia listę firm importujących zboże z Ukrainy.

  REKLAMA

  Antysemityzm w Europie Zachodniej. Tysiące przypadków od 7 października 2023 r. Francja, Niemcy, Belgia

  Mnożą się doniesienia o wzroście liczby zdarzeń antysemickich we Francji, Niemczech, Belgii i innych państwach Europy Zachodniej po 7 października 2023 r., czyli od ostatniego ataku Hamasu na Izrael.

  D.Tusk o zmianach w traktatach UE: nic o was bez was; polska suwerenność nie jest zagrożona przez Brukselę czy Unię Europejską

  Między innymi po to starałem się o zwycięstwo w wyborach, żeby znowu Polska wpływała na decyzje Europy, a nie odwrotnie. To my będziemy rozstrzygać o tym, jakie będą kierunki zmian w Unii Europejskiej - powiedział lider KO Donald Tusk, pytany o zmiany w traktatach UE. Na pewno nic o was bez was - dodał.

  REKLAMA