REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Do końca listopada trwa nabór do tegorocznej edycji programu

„Twoje dane – Twoja sprawa”. Do końca listopada trwa nabór do tegorocznej edycji programu
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Szkoły i placówki doskonalenia nauczycieli mogą wziąć udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”. Do 30 listopada trwa nabór do tegorocznej edycji, której tematem przewodnim jest m.in. ochrona danych osobowych w mediach społecznościowych.

Trwa nabór do XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” 

REKLAMA

„Twoje dane – Twoja sprawa” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli realizowany przez Urząd Ochrony Danych Osobowych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Rzecznika Praw Dziecka. Inicjatywa stanowi ważną część misji Urzędu jaką jest podnoszenie świadomości społecznej i edukowanie w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych. Jest to wyjątkowa okazja do zdobycia praktycznej wiedzy na temat ochrony danych osobowych w dobie intensywnego rozwoju technologii cyfrowych. Do programu mogą zgłaszać się nauczyciele i dyrektorzy szkół w całej Polsce. Udział w inicjatywie jest bezpłatny, a zajęcia dla uczestników prowadzone są online. 

REKLAMA

W poprzedniej edycji programu wzięło udział 276 szkół, łącznie zrealizowano ponad 4 000 inicjatyw (lekcji oraz wydarzeń tematycznych). Od początku projektu przeszkolonych zostało 3200 nauczycieli, którzy następnie zaangażowali się w bieżącą edukację swoich uczniów na skutek czego ponad 47 000 uczniów w całej Polsce poszerzyło swoja wiedzę dotyczącą bezpiecznej obecności w Internecie i ochrony swoich danych osobowych.  

Nasze dane są przetwarzane przez coraz więcej firm i organizacji, dlatego istotne jest podnoszenie świadomości społeczeństwa w zakresie posiadanych praw i metod ochrony danych osobowych przed dostępem do nich osób nieuprawnionych. Edukacja nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa danych osobowych to ważny krok, by wykształcić uczniów uważnych na swoje prawa obywatelskie oraz uzmysłowić im konieczność zadbania o swoje dane osobowe i prywatność. Dzięki tegorocznej edycji „Twoje dane – Twoja sprawa” słuchacze poznają praktyczne narzędzia, które pozwolą im skutecznie zadbać o bezpieczeństwo danych podczas korzystania z Internetu, a w szczególności z mediów społecznościowych. 

Działania UODO w ramach programu „Twoje dane – Twoja sprawa”

  1. Seria szkoleń dla uczestników Programu,
  2. Lekcje w szkołach prowadzone przez przeszkolonych nauczycieli,
  3. Obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych,
  4. Ocena osiągnięć i korzyści płynących z uczestnictwa w Programie w tym rozstrzygnięcie konkursu „Złote Pióro”.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: https://uodo.gov.pl/pl/p/tdts. Aby zgłosić swój udział w programie, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie urzędu.

Autopromocja
oprac. Wioleta Matela-Marszałek

REKLAMA

Źródło: UODO

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Nie wiesz, gdzie świętować? Stolica przygotowała multum atrakcji na ten weekend

W najbliższy weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Na Saskiej Kępie odbędzie się piknik z okazji święta dzielnicy, a nad Wisłą rozpocznie się sezon turystyczny, który uświetni barwna parada łodzi.

Uwaga! GIS wydał ostrzeżenie dotyczące żywności. Partia produktu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w piątek, dotyczące wykrycia białka soi w partii mąki z ciecierzycy. Osoby z alergią na białko soi mogą doświadczyć reakcji alergicznej po spożyciu tego produktu.

1 czerwca ma ruszyć program in vitro. Ogłoszono wyniki konkursu

Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, w piątek poinformowała o wynikach konkursu na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro przez podmioty lecznicze. Program ma zostać uruchomiony już 1 czerwca.

Zasiłki dla poszkodowanych rolników. Zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej?

Sejmik województwa lubelskiego zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla trzech gmin: Opole Lubelskie, Chodel, Józefów nad Wisłą. Każda z nich otrzyma po 100 tys. zł na wypłatę zasiłków dla sadowników, którzy doświadczyli strat po ostatnim gradobiciu i przymrozkach.

REKLAMA

Dofinansowanie 2121 zł brutto miesięcznie, przez 3 m-ce, na 1 pracownika. Program: Odbuduj swoją przyszłość dla pogorzelców z Marywilskiej

W czerwcu 2024 r. powinna być gotowa część hali tymczasowej dla kupców, którzy stracili swoje stanowiska w pożarze centrum przy ul. Marywilskiej. Jak poinformował warszawski ratusz do 30 czerwca br. poszkodowani przedsiębiorcy mogą też składać wnioski o pomoc w postaci pieniędzy na wypłatę bieżących wynagrodzeń.

Płatne praktyki w energetycznym gigancie. Gdzie, dla kogo i do kiedy można aplikować?

Energetyczny gigant ogłosił rekrutację do programu letnich, płatnych praktyk. Program jest skierowany do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozważają rozpoczęcie kariery w koncernie. W tym roku przygotowano 25 miejsc.

Kolejne alerty RCB o burzach i intensywnych opadach

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla 7 województw o burzach i intensywnych opadach. W jakich województwach najlepiej nie wychodzić z domu? 

Bon energetyczny a opłata mocowa. Niepotrzebny jest wniosek. Automatyczna oszczędność od 15,96 do 89,4 zł

Parlament rzutem na taśmę w ustawie wprowadzającej bon energetyczny dodał zwolnienie z opłaty mocowej. To jedna z opłat, jakie widzimy na rachunku za prąd. Do końca 2024 r. będzie wynosiła 0 zł. Czy to jest bonus dla każdego gospodarstwa domowego, czy tylko dla tych osób, które mają prawo do bonu energetycznego?

REKLAMA

Zakończenie roku szkolnego 2024 r.

Kiedy kończy się rok szkolny 2023/2024? Do kiedy potrwają wakacje? Czy wszyscy uczniowie rok szkolny kończą w tym samym czasie? 

Producenci owoców i warzyw twardo o Zielonym Ładzie. Oberwą rolnicy, ale też inne grupy społeczne

Producenci owoców i warzyw mówią, że Zielony Ład to bardziej ideologia niż idea. Dotknie nie tylko rolników, ale też inne grupy społeczne. Nie sprzeciwiają się idei produkcji żywności wyróżniającej się wyższą jakością, zwracają jednak uwagę na szereg problemów, które przy okazji mogą poważnie uderzyć w ich działalność. Wśród nich znalazła się biurokracja.

REKLAMA