REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

2950 zł: Umowa na 5 lat na rodzica ucznia IV klasy. Zakaz sprzedaży, dbałość o naklejki na laptopie, okazywanie do kontroli w szkole, udział w ankietach

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Umowa na 5 lat o 2900 zł dla rodziców uczniów IV klas. Zakaz sprzedaży, dbałość o naklejki, okazywanie laptopa do kontroli w szkole, udział w ankietach
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Laptop za 2950 zł można nabyć na podstawie dwóch umów. Najbardziej restrykcyjna jest pierwsza umowa przenosząca własność komputera.

Rodzic przejmując laptop na własność musi bowiem się zobowiązać do:

REKLAMA

 • niezbywania komputera, 
 • nieusuwania wzorów graficznych, 
 • okazywania komputera w szkole (jeżeli zaistnieje taka potrzeba), 
 • uczestnictwa w monitoringu i ewaluacji (np. w wypełnianiu ankiet).

Wszystko to przez okres 5 lat. 

Warto pamiętać o tym rozpoczynając rok szkolny 2023/2024 r. (w tym roku 4 września 2023 r. a nie 1 września 2023 r.)

WAŻNE! Właścicielem laptopa jest rodzic, a nie uczeń.

Ile są warte laptopy dla czwartoklasistów?

Wyłoniono już dostawców laptopów dla czwartoklasistów w 8 z 73 regionów, na które podzielony został przetarg. Do znajdujących się w nich szkół trafi 44 tys. 909 laptopów o wartości ponad 132 mln zł. Chodzi o regiony: 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • sandomiersko-jędrzejowski – HP ProBook 440 G9
 • siedlecki – Dell Latitude 3540
 • suwalski – Dell Latitude 3540
 • bydgosko-toruński – Acer TravelMate P2 TMP215-54
 • chełmsko-zamojski – HP ProBook 440 G9
 • radomski – Dell Latitude 3540
 • miasto Łódź – Dell Latitude 3540
 • warszawski-zachodni –  Dell Latitude 3540

W każdym z regionów wybrany został oferent proponujący najniższą cenę. W zależności od regionu, wahała się ona od 2939,70 zł do 2950,77 zł, co mieści się w budżecie założonym na realizację programu. W celu uzyskania jak najkorzystniejszych cen zakupu w kolejnych umowach wykonawczych, maksymalna cena zakupu zostanie ustalona na poziomie najniższej zaproponowanej w pierwszej rundzie, tj. 2939,70 złotych.

Wszystkich komputerów w całej Polsce ma być 400 000.

„Zgodnie z procedurą, po podpisaniu umów wykonawczych, firmy mają maksymalnie 40 dni na dostarczenie komputerów do szkół, ale przewidujemy, że w części przypadków ten czas może być krótszy” – wyjaśnia minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. 

Laptop dla czwartoklasisty - szczegóły umowy przekazania komputera na własność

Na umowę składają się takie stwierdzenia/zapisy:

 1. Organ prowadzący przekazuje na własność nowy, nieużytkowany i sprawny technicznie komputer przenośny typu laptop, w oryginalnym opakowaniu i z dołączonymi do niego dokumentami otrzymanymi przy jego zakupie, w szczególności deklaracjami zgodności z normami i certyfikatami lub z nimi równoważnymi oraz poradnikami obsługi w języku polskim dostępnymi on-line lub na dysku twardym komputera przenośnego typu laptop o parametrach i numerze seryjnym opisanych w protokole przekazania, o wartości …….
 2. Przyjmujący przyjmuje na własność Przedmiot Umowy przeznaczony dla ucznia klasy objętej wsparciem ………………….(imię, nazwisko, nr PESEL). 
 3. Wydanie Przedmiotu Umowy nastąpi w dniu podpisania przez Strony protokołu z przekazania.
 4. Organ prowadzący oświadcza, że Przedmiot Umowy przyjął od Ministra i zobowiązał się do jego dalszego przekazania na własność rodzicowi ucznia klasy objętej wsparciem. 
 5. Przyjmujący oświadcza, że jest rodzicem albo opiekunem prawnym ucznia klasy objętej wsparciem.
 6. Przyjmujący zobowiązuje się, w okresie 5 lat, od dnia zawarcia Umowy do:
 • niedokonywania w stosunku do Przedmiotu Umowy jakichkolwiek czynności rozporządzających, w szczególności zobowiązanie to obejmuje niedokonywanie zbycia Przedmiotu Umowy, oddanie go w użyczenie, wynajęcie lub przekazanie do użytku osobom trzecim;
 • nieusuwania wzorów graficznych, oznaczeń (logo), symboli, naklejek (licencji) dotyczących promocji realizowanego wsparcia wynikającego z Ustawy lub identyfikujących Przedmiot Umowy;
 • okazania w siedzibie szkoły, do której uczęszcza uczeń klasy objętej wsparciem Przedmiotu Umowy, jeżeli zaistnieje taka potrzeba;
 • uczestnictwa w monitoringu i ewaluacji, w szczególności w wypełnianiu ankiet.

Laptop dla czwartoklasisty - wzór umowy 

wzór umowy przekazania komputera na własność w PDF

 

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop rodzicom lub opiekunom prawnym ucznia klasy IV

Rodzice ucznia klasy objętej wsparciem mogą odmówić przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem laptopa staje się organ prowadzący szkołę, który przekazuje uczniowi laptop na podstawie umowy użyczenia zawartej z rodzicami tego ucznia. Umowę sporządza się w postaci papierowej i opatruje własnoręcznym podpisem albo w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop określa:
1) strony umowy;
2) przedmiot umowy;
3) formę zawarcia umowy;
4) datę zawarcia umowy.

Poniżej wzór umowy w PDF:

Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Coraz większa liczba dzieci ukraińskich w polskich szkołach

Od 1 września 2024 r. do polskich szkół może pójść między 20 tys. a 60 tys. ukraińskich dzieci - szacuje Paulina Chrostowska z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zdaniem nauczycieli największym wyzwaniem w edukacji uczniów z doświadczeniem migracji jest bariera językowa.

Ta substancja wydłużyła życie myszy ok. 25%, wyszczupliła i zmniejszyła podatność na nowotwory. Teraz testy na ludziach

Międzynarodowa grupa badaczy aktualnie testuje nowy lek hamujący interleukinę 11, który wydłuża życie myszy prawie o jedną czwartą. Nie wiadomo jeszcze jak działa on u ludzi, ale rozpoczęto pierwsze badania kliniczne - informuje tygodnik „Nature” - ukazujące się od 1869 r. jedno z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych.

Co czwarty uczeń nie zdał matury w tej szkole. A oceny końcowe były wysokie. MEN: kuratoria przyjrzą się jakości kształcenia

Minister edukacji Barbara Nowacka poinformowała 18 lipca 2024 r., że kuratoria przyjrzą się wynikom egzaminów maturalnych w Szkole w Chmurze oraz temu, jak mają się one do ocen końcowych uczniów. Oceny te były wyjątkowo wysokie i nie przekładają się na wyniki matur - dodała.

Co oznaczają tajemnicze paski na tubkach past do zębów?

Większość Polaków nie wie, co oznaczają kolorowe paski na tubkach past do zębów. Jakie informacje przekazuje klientowi kolor tajemniczego paska na tubce? Czy konsumenci mogą być wprowadzani w błąd? 

REKLAMA

Coś takiego raz na 5-10 tysięcy lat: Asteroida przeleci bliżej Ziemi niż satelity geostacjonarne 13 kwietnia 2029 roku. ESA przyśpiesza misję Ramses

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) przyspiesza realizację nowej misji o nazwie Ramses, która ma na celu dotarcie do asteroidy Apophis – podał portal Space.com. W 2029 r. obiekt będzie bardzo blisko Ziemi, bliżej niż satelity geostacjonarne. Asteroida nie zagraża jednak naszej planecie.

Rodzice coraz rzadziej szczepią swoje dzieci. Najnowsze dane WHO

Alarmujące dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wyszczepialność dzieci i młodzieży na świecie wciąż nie może odzyskać poziomu sprzed pandemii. 

Blisko 5 tys. zgłoszeń związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi

We wtorek i środę strażacy w całym kraju mieli ręce pełne roboty. Do godz. 6 odnotowano 4998 zgłoszeń związanych z pogodą. Obrażenia odniosły cztery osoby. 

Wojsko Polskie to trzecia armia NATO pod względem liczebności

Polska ma trzecią największą co do liczebności armię w NATO - przekazał szef BBN Jacek Siewiera, powołując się na dane zebrane przez NATO. Z szacunków Sojuszu wynika, że Wojsko Polskie z ponad 216 tys. żołnierzy to trzecia armia NATO - po USA i Turcji.

REKLAMA

Taki jest stan budżetu państwa. Są najnowsze dane

Są nowe dane dotyczące stanu budżetu państwa. Deficyt budżetu po czerwcu wyniósł 69 mld 905,9 mln zł. Tak podało w opublikowanych szacunkowych danych Ministerstwo Finansów. Co jeszcze wiadomo o wykonaniu budżetu?

Skromniejsze podwyżki dla pielęgniarek i położnych? Ile zarabiają w 2024 roku?

Jakie jest obecnie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek i położnych? Jakie podwyżki i zmiany zasad ustalania tych wynagrodzeń są przewidziane w obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, który jest obecnie procedowany w Sejmie RP.

REKLAMA