reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Czy wydatki ponoszone na remont świetlicy wiejskiej stanowią wydatek strukturalny?

Czy wydatki ponoszone na remont świetlicy wiejskiej stanowią wydatek strukturalny?

Gmina realizuje remont należącej do niej świetlicy wiejskiej. Wyremontowany zostanie dach, dokonana zostanie również wymiana okien, ponadto budynek zostanie odmalowany. Remont finansowany jest w całości ze środków własnych. Czy wydatki związane z tym remontem stanowić będą wydatki strukturalne?

Tak, remont gminnej świetlicy wiejskiej dokonywany ze środków własnych może stanowić wydatek strukturalny.

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Wydatkami strukturalnymi są wydatki poniesione ze środków publicznych krajowych, które służą realizacji konkretnych celów wskazanych w kodach klasyfikacji wydatków strukturalnych. Doprecyzowaniem tej zasady są zapisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej, w § 1 ust. 3 Instrukcji sporządzania sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb o wydatkach strukturalnych, stanowiącej załącznik nr 40 do rozporządzenia, gdzie określono, że do wydatków strukturalnych zalicza się wydatki stanowiące wkład publiczny krajowy na realizację projektów współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych, tj.:

● Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,

● Europejskiego Funduszu Społecznego,

● Funduszu Spójności,

● jak też wydatki poniesione na realizację projektów finansowanych wyłącznie ze źródeł krajowych odpowiadających obszarom i kodom kategorii interwencji funduszy strukturalnych.

Mając na względzie te zapisy, stwierdzić należy, że niezależnie od celu, dla realizacji którego wydatki są dokonywane, koszty poniesione na zadania dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie stanowią wydatku strukturalnego.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Czy wydatki ponoszone na remont świetlicy wiejskiej stanowią wydatek strukturalny

W artykule omówiono jakie jeszcze wydatki dotyczące świetlicy zaliczymy do wydatków strukturalnych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama