reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Marketing > Jakie elementy powinien zawierać Plan Odnowy Miejscowości

Jakie elementy powinien zawierać Plan Odnowy Miejscowości

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Odnowa i rozwój wsi...


....(Dz.U. nr 38, poz. 220), plan odnowy miejscowości powinien zawierać m.in.: charakterystykę miejscowości; inwentaryzację zasobów służących odnowie miejscowości oraz ocenę mocnych i słabych stron miejscowości, a także opis planowanych zadań inwestycyjnych i przedsięwzięć aktywizujących społeczność lokalną w okresie co najmniej siedmiu lat.

 

PROBLEM

 

Jakie informacje powinny się znaleźć w charakterystyce miejscowości oraz inwentaryzacji zasobów służących odnowie miejscowości, które stanowią element planów odnowy miejscowości wymagany przy ubieganiu się o pomoc finansową w ramach działania Odnowa wsi?

 

MRiRW INFORMUJE

 

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało instrukcje przygotowania Planu Odnowy Miejscowości. I tak charakterystyka miejscowości, w której będzie realizowana określona operacja, powinna zawierać: położenie miejscowości, przynależność administracyjną, powierzchnię, liczbę ludności, historię miejscowości ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń mających wpływ na powstanie układu przestrzennego oraz określenie przestrzennej struktury miejscowości.

W inwentaryzacji zasobów służących odnowie miejscowości należy wymienić i opisać aktualną kondycję zasobów, które mogą być wykorzystane na rzecz rozwoju miejscowości, takich jak np.: zasoby przyrodnicze (np. parki krajobrazowe, parki narodowe, obszary chronionego krajobrazu), dziedzictwo kulturowe (obiekty zabytkowe, obiekty o wartościach historycznych czy sentymentalnych), obiekty i tereny (np. skwery, parki, ścieżki rowerowe, rynki), infrastruktura społeczna (np. domy kultury, biblioteki, muzea, izby pamięci), infrastruktura techniczna (np. zakłady i obiekty zapewniające dostęp do podstawowych usług dla mieszkańców w zakresie energetyki, dostarczania ciepła, wody, usuwania ścieków i odpadów). Kolejny element planu odnowy miejscowości nosi nazwę Ocena mocnych i słabych stron miejscowości, w której będzie realizowana operacja. Rozdział ten powinien zawierać zestawienie mocnych i słabych stron miejscowości (np. cech wyróżniających miejscowość, potencjał gospodarczy, bariery). W podsumowaniu zestawienia powinno znaleźć się określenie szans rozwoju miejscowości oraz zagrożenia.

Ostatnia część Planu odnowy miejscowości to opis planowanych zadań inwestycyjnych i przedsięwzięć aktywizujących społeczność lokalną w okresie co najmniej siedmiu lat od dnia przyjęcia planu odnowy miejscowości, w kolejności wynikającej z przyjętych priorytetów rozwoju miejscowości z podaniem szacunkowych kosztów ich realizacji.

W tym miejscu nie należy ograniczać się tylko do przedsięwzięć, które kwalifikują się do wsparcia w ramach działania Odnowa i rozwój wsi. Należy opisać te projekty/operacje, które zostały wskazane przez mieszkańców do realizacji w ciągu siedmiu lat. (więcej szczegółów na www.minrol.gov.pl).

KW

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama