| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Środowisko

Gminy nie mają uchwalonych aktualnych planów

Aktualizacja: 13.01.2010

Rady gmin muszą uchwalić regulamin utrzymania czystości i porządku. Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych opublikowała listę gmin, które nie posiadają regulaminów utrzymania czystości i porządku dostosowanych do przepisów. Konsekwencją braku regulaminów jest brak możliwości ubiegania się o środki unijne. »

Jak są dofinansowywane gminy z tytułu podziału środków z opłaty recyklingowej

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy gminy są i były w przeszłości zainteresowane uzyskaniem wsparcia finansowego z przeznaczeniem na recykling pojazdów porzuconych przez ich właścicieli? Jaka jest wysokość maksymalnej dopłaty przypadającej na jeden pojazd przekazany przez gminę do stacji demontażu? »

Priorytetem w unijnych programach jest i będzie ochrona środowiska

Aktualizacja: 13.01.2010

Unia Europejska coraz większą wagę przywiązuje do kwestii ochrony środowiska. W ślad za wymaganiami idą również pieniądze. »

Organ może usunąć drzewo bez zgody właściciela terenu

Aktualizacja: 13.01.2010

W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa ruchu zarządca drogi ma prawo usunąć przydrożne drzewo bez zgody właściciela terenu. »

Czy grożą kary za usunięcie drzew bez zezwolenia?

Aktualizacja: 03.02.2010

Czy można liczyć na umorzenie kary za zniszczone drzewo? Czy karę za zniszczone drzewa, krzewy i teren zielony można rozłożyć na raty? Czy wysokość kar zależy od wysokości opłat pobieranych przy zezwoleniu na usunięcie drzew lub krzewów? »

Opłaty za zanieczyszczanie powietrza w działalności rolniczej

Aktualizacja: 03.02.2010

Działalność wytwórcza w rolnictwie jest działalnością gospodarczą. Obowiązek ponoszenia opłaty za zanieczyszczenie powietrza dotyczy tylko podmiotów, co do których może być wydana decyzja o dopuszczalnej emisji. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

KONDRAT Kancelaria Prawno-Patentowa

Kancelaria Prawno-Patentowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »