Kategorie

Refundacja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jednostka refunduje pracownikom zakup okularów do pracy przy monitorach ekranowych. Jak pracownicy powinni prawidłowo udokumentować poniesione wydatki? Zgodnie z regulaminem przyjętym w jednostce, przedkładają faktury, na których jednostka jest wskazana jako nabywca. Czy takie postępowanie jest prawidłowe.
W dniu 6 czerwca 2019 r. Prezydent podpisał zmiany w ustawie z dnia 16 maja 2019 r. o zmianie ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych oraz niektórych innych ustaw. Cześć zmian wchodzi w życie już 1 września 2019 r.
30 nowych produktów znalazło się na liście leków refundowanych. Produkty lecznicze zawierające lamotryginę, kwas walproinowy (w tym jego sole) oraz wenlafaksynę zostały objęte refundacją we wskazaniu pozarejestracyjnym (off-label): leczenie neuralgii i neuropatii w obrębie twarzy.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 września 2017 r. Co się zmieni?
W dniu 1 maja 2017 r. weszły w życie zmiany w wykazie leków refundowanych. Sprawdź jakie nowości przygotowało Ministerstwo Zdrowia.
Ministerstwo Zdrowia podjęło działania na rzecz osób z chorobami rzadkimi. Zmienić się mają m.in. przepisy ustawy o refundacji.
Ministerstwo Zdrowia informuje, że na liście leków refundowanych pojawi się więcej pozycji. Lista ta ma obowiązywać od 1 marca 2017 r.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt obwieszczenia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który wejdzie w życie 1 marca 2017 r.