Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu śmieci. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące śmieci.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest odpadem ( cz.2)
Aktualizacja: 20.12.2010
W Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym szczegółowo zdefiniowane i opisane zostały prawa i obowiązki przedsiębiorców wprowadzających sprzęt na rynek, użytkowników sprzętu, podmiotów zbierających zużyty sprzęt, prowadzących działalność w zakresie przetwarzania i odzysku (w tym recyklingu), organizacji odzysku oraz zadania Inspekcji Ochrony Środowiska. »
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny jest odpadem ( cz.1)
Aktualizacja: 25.11.2010
Od 2005 r. , po wejściu Ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, gminy muszą wspierać powstawanie systemu selektywnej zbiórki „elektrośmieci”. »
Są sprawdzone metody gospodarowania odpadami
Aktualizacja: 03.09.2010
W 25 krajach Unii Europejskiej na składowiska odpadów komunalnych trafia rocznie połowa wszystkich odpadów. Druga połowa jest utylizowana. Niestety, te statystyki nie dotyczą Polski. Ciągle trwają prace nad zmianami legislacyjnymi, które mają ułatwić gminom gospodarowanie odpadami. »
Azbest - obowiązki właścicieli, zarządców, wykonawców prac i przewoźników
Aktualizacja: 11.08.2010
Przepisy nakładają sporo obowiązków na właścicieli i zarządców nieruchomości na których znaleźć można materiały azbestowe oraz na podmioty usuwające i przewożące azbest. »
Odpady ulegające biodegradacji w gminnej gospodarce odpadami
Aktualizacja: 11.08.2010
Gminy mają obowiązek ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania do nie więcej niż 75% wagowo całkowitej masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. »
Administracja a obywatel – ekologia, przepisy, praktyka (2)
Aktualizacja: 14.04.2010
Jak w praktyce na gruncie obowiązujących przepisów powinna być zorganizowana selektywna zbiórka odpadów? Co powinna zrobić gmina aby zbiórka selektywna była również efektywna? »
Kto musi wdrażać systemy zarządzania zgodnością?