reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Śląskie: Samorząd ma zatwierdzić projekt umowy z Kolejami Śląskimi

Aktualizacja: 07.08.2012

W tym tygodniu zarząd woj. śląskiego planuje zatwierdzić projekt trzyletniej umowy z Kolejami Śląskimi na wykonywanie wszystkich połączeń kolejowych w regionie - poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego. »

W MEN spotkanie na temat urlopów dla poratowania zdrowia

Aktualizacja: 07.08.2012

Zasady udzielania urlopów dla poratowania zdrowia są jednym z tematów spotkania w MEN dotyczącego ewentualnych zmian w ustawie Karta Nauczyciela. Udział we wtorkowym spotkaniu biorą przedstawiciele rządu, oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych. »

Nagroda Obywatelska Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Aktualizacja: 06.08.2012

Prezydent RP Bronisław Komorowski ustanowił Nagrodę Obywatelską, która będzie promowała przykłady ciekawych, nowatorskich i efektywnych działań obywatelskich. »

Władze Olsztynka przygotowują teren pod lokalne lotnisko

Aktualizacja: 06.08.2012

Władze Olsztynka (warmińsko-mazurskie) chcą, by w pobliskim Wilkowie powstało lokalne lotnisko z prawie 3-kilometrowym pasem startowym, mogące obsługiwać loty krajowe i zagraniczne. »

8,3 mln zł na modernizację targowisk na Warmii i Mazurach

Aktualizacja: 06.08.2012

8,3 mln zł kosztować będzie przebudowa 10 targowisk w gminach wiejskich i małych miastach na Warmii i Mazurach. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. »

Projekt doradczy dla partnerstw

Aktualizacja: 06.08.2012

Kielce: Powstaje pierwszy system zarządzania parkami technologicznymi

Aktualizacja: 04.08.2012

Zintegrowany system zarządzania powstaje w Kieleckim Parku Technologicznym. W przyszłym roku, po testach będą mogły z niego korzystać wszystkie parki technologiczne w Polsce i Europie Środkowej - to cel pionierskiego w Polsce projektu informatycznego. »

Bydgoszcz: Włoskie konsorcjum zbuduje spalarnię śmieci

Aktualizacja: 04.08.2012

Konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i TM.E. S.p.A - Termomeccanica Ecologia wygrało w piątek przetarg na budowę Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy. »

Świętokrzyskie: Sprzęt przeciwpowodziowy dla nadwiślańskich strażaków

Aktualizacja: 04.08.2012

Pompy, agregaty prądotwórcze oraz łodzie przekazały nadwiślańskim gminom władze województwa świętokrzyskiego. Sprzęt ma ułatwić szybką reakcję np. podczas akcji powodziowych. »

Kujawsko-Pomorskie: Będzie modernizacja linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń

Aktualizacja: 02.08.2012

Umowę na wykonanie rewitalizacji 51-kilometrowego odcinka linii kolejowej nr 18 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem podpisały w Toruniu PKP Polskie Linie Kolejowe i Porr Polska SA. Inwestycja za 199 mln zł ma być gotowa na początku 2014 r. »

Na olsztyńskim uniwersytecie otwarto kompleks laboratoriów

Aktualizacja: 02.08.2012

Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim otwarto we czwartek kompleks laboratoriów, z których korzystać będą naukowcy i studenci wydziału nauk technicznych. Wartość inwestycji to 23 mln zł. »

Katowice: Mimowie promowali bezpieczeństwo na drogach

Aktualizacja: 02.08.2012

Mimowie udający manekiny wykorzystywane w samochodowych testach zderzeniowych przypominali w czwartek na katowickim Rynku, o czym powinni pamiętać motocykliści i na co powinni zwracać uwagę kierowcy samochodów, by na drogach było bezpieczniej. »

Śląskie: Ankieta o muzeach i promocja kultury w pociągach

Aktualizacja: 02.08.2012

Pasażerowie pociągów Kolei Śląskich wezmą wkrótce udział w ankiecie, poświęconej działającym w woj. śląskim muzeom. Przy tej okazji wolontariusze będą promować wśród podróżnych imprezy i przedsięwzięcia kulturalne w regionie. »

Kielce: Rusza budowa nowego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Onkologii

Aktualizacja: 02.08.2012

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przekazało w czwartek wykonawcy plac pod budowę nowego Oddziału Onkohematologii - poinformował wicedyrektor szpitala Wojciech Cedro. Transplantacje szpiku kostnego będą tam wykonywane od jesieni 2013 roku. »

Podlaskie: Ponad 13,5 mln euro z UE na współpracę transgraniczną

Aktualizacja: 01.08.2012

Ponad 13,5 mln euro może trafić do województwa podlaskiego w ramach realizacji wspólnych projektów podmiotów, w tym samorządów z regionu oraz ich partnerów z Białorusi - poinformował członek zarządu województwa podlaskiego Cezary Cieślukowski. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Lege Artis

Ekspert wieszjak.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama